Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2008-01-02

Wilczury rządzą lasem


Kilkuletnia suka wilczura z dwoma szczeniakami prawdopodobnie została podrzucona do lasu pod Wikielcem przez swego właściciela. Psiakami opiekuje się młode małżeństwo. Psy są jednak nieufne, boją się ludzi. Powiatowy weterynarz obiecał pomoc w złapaniu zwierząt i przewiezieniu do schroniska.


– W dzień przed Wigilią mąż wracając do domu zauważył auto wyjeżdżające z bocznej leśnej dróżki, a potem z ciemnego lasu wyłoniły się 3 pary świecących się oczu – opowiada pani Dorota, która mieszka w blokach w lesie pod Wikielcem. – Było już szaro, więc ciężko było dojrzeć, co to za zwierzęta. Następnego dnia pojechaliśmy w to miejsce i okazało się, że jest to rodzina owczarków: suka i dwa szczeniaki. Od razu powiadomiłam schronisko w Iławie, przywiozłam też psom jedzenie. I tak dokarmiałam je do dziś. Kobieta ze schroniska mówiła mi, że to zbyt duży teren leśny, by móc je wyłapać. One jednak przychodzą w to miejsce, gdzie zostawiam karmę, więc złapanie ich nie jest chyba problemem.


MISKA STRAWY I MLEKA

Pojechaliśmy razem z panią Dorotą, jej kilkuletnią córeczką Julką i mężem w miejsce, gdzie przychodzą psy licząc na jedzenie. Nie zastaliśmy ich. W tym miejscu była za to rozsypana sucha karma – przywieziona prawdopodobnie przez pracowników schroniska.

– Pani ze schroniska mówiła mi, że była w tym miejscu, więc to chyba ona zostawiła tę karmę – wyjaśnia pani Dorota.

O biegających po lesie psach kobieta powiadomiła również sołtysa Wikielca.

– Na sylwestra wyjeżdżamy i boję się, że te młode psiaki będą głodować przez te dwa dni – dodaje pani Dorota.


WŚCIEKŁE NIE SĄ

O problemie powiadomiliśmy powiatowego lekarza weterynarii.

– Psy nie stwarzają zagrożenia dla ludzi, same też nie zarażą się wścieklizną od dziko żyjących w lesie zwierząt, bo taki problem na naszym terenie nie istnieje – uspokaja Małgorzata Kalitowska, powiatowy lekarz weterynarii w Iławie. – Służymy zawsze pomocą pracownikom schroniska, jednakże Wikielec to teren gminy Iława, a nie miasta i muszą być spełnione wszystkie formalności, zanim psy zostaną wyłapane. Wiem też, że pracownicy schroniska są dobrymi fachowcami w swej dziedzinie i z pewnością poradzą sobie ze złapaniem tej psiej rodziny.

JOANNA MAJEWSKA
Wikielec koło Iławy. Tu w lesie żyje rodzina owczarków niemieckich: suka z dwoma młodymi. Nie mają jeszcze roku. Tę psią rodzinę znalazł pan Jacek, którego rodzina dokarmia teraz psiaki i szuka dla nich ciepłego kąta. Na zdjęciu pani Dorota, żona pana Jacka i ich kilkuletnia córeczka Julka – przyjechali z jedzeniem dla psiej rodziny. Dwa razy dziennie odwiedzają to miejsce
To zdjęcie zrobiła pani Dorota: psia rodzina, którą wywiózł do lasu tuż przed samymi świętami ich właściciel. Czyżby suka nie nadawała się już do rozrodu, a młode nie znalazły nabywcy? Jeśli ktoś z państwa wie coś na temat hodowcy owczarków niemieckich, który miał ostatnio taką gromadkę psów, a dziś brakuje mu ich w hodowli – prosimy o kontakt z redakcją. Gwarantujemy anonimowość!

  2008-01-02  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100442885REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.