Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Szpital Iława: Dzieci tutaj nie leczymy
Więcej...

INFORMACJE

2006-07-26

Uczniowie cierpią za oszustów


W Zespole Szkół Rolniczych w Kisielicach, gdzie w kwietniu wybuchła afera z „lewymi” fakturami, zostały wstrzymane wypłaty stypendiów socjalnych. Jak się okazało, na należne pieniądze muszą czekać uczniowie także z innych szkół ponadgimnazjalnych powiatu iławskiego!


– Pieniądze na stypendia socjalne pochodziły z jednego projektu, a więc zostały wstrzymane we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych do czasu zakończenia śledztwa przez policję. Prawdopodobnie sprawdzono już 70 procent faktur – wyjaśnia Jadwiga Kolman, dyrektor wydziału edukacji w starostwie iławskim.


FAKTURA ZA KILKA ZŁOTYCH

Przypomnijmy. W kwietniu iławska policja wykryła w ZSR w Kisielicach 270 lewych faktur, które były podstawą wypłacania uczniom stypendiów na pomoce naukowe (obuwie sportowe, podręczniki, przybory). Uczniowie prawdopodobnie kupowali czyste, ostemplowane druki faktur na bazarach, za które płacili od 5 do 8 zł. Widniały na nich pieczęcie firm warszawskich i łódzkich. Potem uczeń wpisywał nazwy towarów, które były honorowane przy tego rodzaju stypendiach. Dopisywano także wymyślone ceny.

Rachunki uczeń składał księgowej w szkole. Prawdopodobnie miesięcznie jeden z uczniów był w stanie wyłudzić w ten sposób 140 złotych.

Policja nie powiedziała nam nic nowego: – Przesłuchujemy świadków, kompletujemy faktury – poinformował Sławomir Nojman, rzecznik prasowy policji w Iławie.


CZĘŚĆ DOSTALI

– Po raz kolejny uczciwi młodzi ludzie ponoszą konsekwencje za nieprzemyślane działania kilku swoich kolegów – komentuje Paweł Cywiński, lider Forum Młodych Ludowców w powiecie iławskim, któremu także zgłoszono problem ze wstrzymaniem stypendiów. – Jeżeli policja przesłuchuje tylko niektórych uczniów, to czy nie można zawiesić płatności tylko im? Zastanawiam się też, czy młodzieży nie powinny zostać wypłacone odsetki za zwłokę.

Mimo że Urząd Marszałkowski wstrzymał stypendia socjalne dla powiatu iławskiego, uczniowie szkół średnich pieniądze za pierwszy kwartał tego roku dostali.

– Wypłaciliśmy stypendia z własnych środków. Uczniowie czekają więc tylko na pieniądze za drugi kwartał tego roku – dodaje dyrektor Kolman. – Wypłacanie odsetek nie wchodzi w rachubę. W projekcie nie rezerwowano środków na taką okoliczność.

MAGDA MAJEWSKA

  2006-07-26  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97117128REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.