Więcej...

INFORMACJE

2015-11-18

Piękny bal na 350 tanecznych par

Rekordowa ilość par zatańczyła na parkiecie iławskiej hali widowiskowej. Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Jezioraka przyciągnął do Iławy aż 350 par. Podziwialiśmy młodość, piękno i elegancję.

Nastrojowa muzyka, piękny wystrój, oświetlony parkiet, tancerki w pięknych, kolorowych sukniach i dostojni tancerze – tak w jednym zdaniu można podsumować ogólnopolski turniej tańca sportowego, który odbył się w iławskiej hali.

– Odkąd jestem prezesem, a to już 5 lat, takiej frekwencji na naszym parkiecie jeszcze nie było! – cieszy się prezes UKS Gracja Jarosław Tarasiuk, organizator turnieju. – Śmiało mogę przyznać, że był to największy turniej jednodniowy w naszym mieście od wielu lat.

Iławę reprezentowało w turnieju 12 par oraz 2 grupy taneczne, które przygotowały piękne pokazy.

Prezentujemy wyniki iławskich tancerzy.

Mateusz Tarasiuk na turnieju tańczył ze swoją nową partnerką, pochodzącą z Kwidzyna, Maliną Grunt. Para zajęła 2. miejsce w kategorii powyżej 15 lat A w tańcach standardowych i 2. miejsce w kategorii powyżej 15 lat B w tańcach latynoamerykańskich.

Jacek Sztankowski i Milena Wysocka zajęli 5. miejsce w standardzie w kategorii powyżej 15 lat B.

Cztery iławskie pary zaprezentowały się w kategorii 8-9 lat G w kombinacji 4 tańców. Zajęli kolejno: 4. miejsce Joachim Pokorski i Weronika Pijanowska, 5. – Piotr Wrona i Patrycja Langiewicz oraz Bartłomiej Kawski i Julia Woźniak, 6. – Olgierd Nastaj i Pola Kowalczyk.

Maciej Pokojski i Agata Kłosowska zajęli 1. miejsce w kategorii 10-11 lat G w kombinacji 6 tańców.

W kategorii 12-13 lat C Filip Słowik i Alicja Lorkowska zajęli 7. miejsce w standardzie i 9. w łacinie.

Swój pierwszy raz na parkiecie zaliczyli najmłodsi tancerze towarzyscy: Michalina Tomanek, Piotr Iskierka, Michalina Chmarzyńska, Mariusz Rechtoris, Liliana Rozalia Koper i Kyuwon Kim. Debiutancki taniec był dla każdego bardzo owocny, bo wszystkie pary znalazły się na 1. miejscu na podium.