Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Więcej...

INFORMACJE

2006-01-04

Odwołany sylwester


To nie żart! Tuż przed sylwestrem burmistrz Susza Jan Sadowski odwołał tradycyjne powitanie nowego roku na rynku Starego Miasta. Pomimo obchodów 700-lecia miasta, mieszkańcy nie witali wspólnie nowego roku.

Lakoniczne uzasadnienie pojawiło się w telewizji kablowej. „Tę trudną decyzję podjąłem na podstawie przykrych doświadczeń z lat ubiegłych, w trosce o naszych Mieszkańców i Gości” – tylko tyle czytamy w komunikacie burmistrza miasta Jana Sadowskiego.

Organizowany od roku 1996 sylwester dla mieszkańców został zatem odwołany, chociaż, jak zapewnia dyrektor Suskiego Ośrodka Kultury, impreza mogła zostać przygotowana.

– Z tym nie ma problemu, żeby sylwester odbywał się na rynku Starego Miasta – wyjaśnia Czesław Radzicki, dyrektor SOK. – Przecież to właśnie było pomyślane dla ludzi starszych, samotnych, żeby nie siedzieli w domu przed telewizorem, ale przyszli na rynek wraz z innymi witać nowy rok. I pamiętam takie sylwestrowe powitania, gdzie było bardzo dużo dorosłych. Niestety od dwóch lat całą imprezę zdominowała pijana młodzież.

Młodzi piją i, co najgorsze, zachowują się agresywnie. W mieszkańców trafiają petardy i butelki. Ludzie więc zamiast na rynku, gromadzili się tylko na obrzeżach, zaś przed sceną.

– Tańczyła tylko pijana młodzież, która po pijanemu składała życzenia księżom – dodaje Radzicki.


BURMISTRZ ZAPRZECZA

Być może przyczyna odwołania tegorocznego sylwestra jest inna? Czy w Suszu jest tylko pijana młodzież?

– Przecież alkohol jest dla ludzi, tylko niestety, niektórzy nie potrafią z niego korzystać – przyznaje burmistrz Susza. – To nieprawda, że przyczyną odwołania sylwestra na Starym Mieście jest mój konflikt ze strażakami.

Innego zdania jest komendant suskiej policji, którą oskarża się o bezczynność i bezradność. Cztery lata temu, gdy sylwestra zorganizowano przed szkołą podstawową, jeden z mieszkańców biegał nago. Policja – zdaniem organizatorów imprezy – nie zareagowała i podobnie nie reaguje również na zachowanie pijanej młodzieży.

– To nieprawda! – stwierdził kategorycznie Bogusław Kassner, komendant policji w Suszu. – To nie policja, ale organizator imprezy powinien zapewnić bezpieczeństwo. Do tego wynajmuje się ochronę, która czuwa nad porządkiem. Poza tym burmistrz zapomniał, że w tym roku pomocy odmówili mu strażacy.

Zapytani o burmistrza strażacy z suskiej Ochotniczej Straży Pożarnej odpowiadają krótko:

– Po miłości do Babięt przyszła miłość do Redak, którym burmistrz zakupił stroje bojowe z napisem „Ochrona” – wyjaśnia strażak Robert Frankiewicz. – Niech oni mu zapewnią ochronę.


A KREW SIĘ LEJE!

Pomimo odwołanego sylwestra pijana młodzież pojawiła się w tym roku na rynku Starego Miasta.

– Było ich mniej niż zwykle, ale pobili się i rano było pełno krwi na śniegu – przyznaje pani Anna, mieszkanka Susza, która poprosiła o zachowanie anonimowości. – Bardzo żałuję, że nie ma już takich powitań nowego roku, jak przed laty. Teraz sama wolę zostać w domu, żeby nie dostać butelką w głowę.

Sylwester minął, a nowy rok już się zaczął. Szkoda tylko, że zamiast wśród ludzi, znowu zamykamy się we własnych domach. Co komu po Starym Mieście i nowym roku, gdy będzie strach wyjść na ulicę, bo przecież tylko pijana młodzież potrafi się bawić najlepiej.

DANIEL PĄCZKOWSKI


  2006-01-04  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97380445REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.