Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Więcej...

INFORMACJE

2006-01-04

Odwołany sylwester


To nie żart! Tuż przed sylwestrem burmistrz Susza Jan Sadowski odwołał tradycyjne powitanie nowego roku na rynku Starego Miasta. Pomimo obchodów 700-lecia miasta, mieszkańcy nie witali wspólnie nowego roku.

Lakoniczne uzasadnienie pojawiło się w telewizji kablowej. „Tę trudną decyzję podjąłem na podstawie przykrych doświadczeń z lat ubiegłych, w trosce o naszych Mieszkańców i Gości” – tylko tyle czytamy w komunikacie burmistrza miasta Jana Sadowskiego.

Organizowany od roku 1996 sylwester dla mieszkańców został zatem odwołany, chociaż, jak zapewnia dyrektor Suskiego Ośrodka Kultury, impreza mogła zostać przygotowana.

– Z tym nie ma problemu, żeby sylwester odbywał się na rynku Starego Miasta – wyjaśnia Czesław Radzicki, dyrektor SOK. – Przecież to właśnie było pomyślane dla ludzi starszych, samotnych, żeby nie siedzieli w domu przed telewizorem, ale przyszli na rynek wraz z innymi witać nowy rok. I pamiętam takie sylwestrowe powitania, gdzie było bardzo dużo dorosłych. Niestety od dwóch lat całą imprezę zdominowała pijana młodzież.

Młodzi piją i, co najgorsze, zachowują się agresywnie. W mieszkańców trafiają petardy i butelki. Ludzie więc zamiast na rynku, gromadzili się tylko na obrzeżach, zaś przed sceną.

– Tańczyła tylko pijana młodzież, która po pijanemu składała życzenia księżom – dodaje Radzicki.


BURMISTRZ ZAPRZECZA

Być może przyczyna odwołania tegorocznego sylwestra jest inna? Czy w Suszu jest tylko pijana młodzież?

– Przecież alkohol jest dla ludzi, tylko niestety, niektórzy nie potrafią z niego korzystać – przyznaje burmistrz Susza. – To nieprawda, że przyczyną odwołania sylwestra na Starym Mieście jest mój konflikt ze strażakami.

Innego zdania jest komendant suskiej policji, którą oskarża się o bezczynność i bezradność. Cztery lata temu, gdy sylwestra zorganizowano przed szkołą podstawową, jeden z mieszkańców biegał nago. Policja – zdaniem organizatorów imprezy – nie zareagowała i podobnie nie reaguje również na zachowanie pijanej młodzieży.

– To nieprawda! – stwierdził kategorycznie Bogusław Kassner, komendant policji w Suszu. – To nie policja, ale organizator imprezy powinien zapewnić bezpieczeństwo. Do tego wynajmuje się ochronę, która czuwa nad porządkiem. Poza tym burmistrz zapomniał, że w tym roku pomocy odmówili mu strażacy.

Zapytani o burmistrza strażacy z suskiej Ochotniczej Straży Pożarnej odpowiadają krótko:

– Po miłości do Babięt przyszła miłość do Redak, którym burmistrz zakupił stroje bojowe z napisem „Ochrona” – wyjaśnia strażak Robert Frankiewicz. – Niech oni mu zapewnią ochronę.


A KREW SIĘ LEJE!

Pomimo odwołanego sylwestra pijana młodzież pojawiła się w tym roku na rynku Starego Miasta.

– Było ich mniej niż zwykle, ale pobili się i rano było pełno krwi na śniegu – przyznaje pani Anna, mieszkanka Susza, która poprosiła o zachowanie anonimowości. – Bardzo żałuję, że nie ma już takich powitań nowego roku, jak przed laty. Teraz sama wolę zostać w domu, żeby nie dostać butelką w głowę.

Sylwester minął, a nowy rok już się zaczął. Szkoda tylko, że zamiast wśród ludzi, znowu zamykamy się we własnych domach. Co komu po Starym Mieście i nowym roku, gdy będzie strach wyjść na ulicę, bo przecież tylko pijana młodzież potrafi się bawić najlepiej.

DANIEL PĄCZKOWSKI


  2006-01-04  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
103704951REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.