Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2008-05-09

Nowa dyrektor, a lekarze nie leczą


Władze samorządowe Starostwa Powiatowego w Iławie nadesłały do redakcji Kuriera komunikat, w którym podają przyczyny rozpoczęcia ewakuacji 8 pacjentów Oddziału Chorób Wewnętrznych. Zdaniem władz, nie można było przedłużać stanu niepewności i nadal ryzykować zdrowia lub życia chorych, gdyż – pomimo zmiany dyrektora placówki – grupa protestujących lekarzy nie podjęła rozmów z nową dyrektor o powrocie do pacjentów. Komunikat publikujemy poniżej.

* * *

Uprzejmie informuję, że pomimo spełnienia postulatu grupy lekarzy i powierzenia obowiązków Dyrektora Powiatowego Szpitala w Iławie Pani Elżbiecie Gelert, lekarze nie przystąpili do rozmów w sprawie podjęcia zatrudnienia w iławskim szpitalu.

Rozmowy zostały wznowione przez p. Dyrektor Elżbietę Gelert jako umocowanego pracodawcę w dniu 7.05.2008r. z przedstawicielami lekarzy w osobach; Wojciecha Dobrzenieckiego i Rafała Tomaszewskiego. Jednakże w trakcie rozmów w/w lekarze stwierdzili, że dalsze rozmowy w imieniu grupy lekarzy prowadzić będzie wyznaczony przez nich mediator p. Andrzej Gabriel.

W dniu 8 maja br. w godzinach wieczornych doszło do spotkania p. Elżbiety Gelert - Dyrektor Powiatowego Szpitala w Iławie i p. Andrzeja Gabriela - mediatora lekarzy Uzgodniono konieczność podjęcia przez Zarząd Powiatu Iławskiego uchwały w sprawie oświadczenia dotyczącego zamiaru doprowadzenia do zmiany na stanowisku dyrektora Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie.

Zarząd Powiatu w dniu następnym (tj. 9.05.2008r.) podjął w/w uchwałę. Tego samego dnia p. Dyrektor Elżbieta Gelert czekała do godziny 9 na przedstawienie na piśmie innych warunków, które stawiają lekarze. Do godz. 13 lekarze nie przedstawili ani pisemnych ani też ustnych warunków, które spowodują ich powrót do pracy.

O godz. 13:15 Pan Andrzej Gabriel (mediator) telefonicznie zawiadomił Panią Dyr. Elżbietę Gelert, że nie podejmie z nią żadnych rozmów bez ustaleń ostatecznych ze Starostwem. Wobec powyższego Pani Dyrektor w uzgodnieniu ze Starostą Iławskim podjęła decyzję o bezwzględnej konieczności wywiezienia 8 pacjentów Oddziału Chorób Wewnętrznych do sąsiednich szpitali.

Pomimo spełnienia jedynego nagłaśnianego przez lekarzy (media, plakaty, posiedzenie Rady Społecznej w dniu 6 maja br.) żądania, zerwali oni rozmowy w sprawie podjęcia zatrudnienia w Powiatowym Szpitalu w Iławie.

ANNA RABCZYŃSKA
sekretarz powiatu

  2008-05-09  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98667188REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.