Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Czy ktoś kradnie nawet woreczki na psie kupy?
Paszport wyrobisz w Iławie!
Czy przewodniczący Brzozowski straci mandat?
Znany muzyk jazzowy oskarżony o pedofilię
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Więcej...

INFORMACJE

2006-02-08

Kobieta odważyła się na hotel!


Znalazł się chętny inwestor, i to z Iławy, który postawi restaurację i hotel nad Małym Jeziorakiem. Teren pod budowę już wziął od miasta w użytkowanie wieczyste i podpisał stosowne zobowiązania. Z kolei nowe budynki mieszkalne i usługowe pojawią się w dwóch innych punktach miasta.

Prawo do użytkowania wieczystego działki pomiędzy ulicą Biskupską a zbiornikiem Małego Jezioraka (po dawnym tartaku) za około 550 tys. złotych nabyła Dorota Stadnicka, przedsiębiorca z Iławy. Do przetargu na ten teren, prócz niej, stanęli także biznesmeni z Nidzicy.

Ziemia przejdzie na pełną własność nabywcy dopiero wtedy, gdy zaplanowane inwestycje zostaną ukończone. Stosowne zobowiązania inwestor spisała w akcie notarialnym.

Zgodnie z tym porozumieniem, na przekazanej działce nad Małym Jeziorakiem powstać musi hotel na minimum 100 miejsc wraz z restauracją na 120 miejsc, posiadającą tarasy na wodzie wraz z przystanią kajakową. Budowa musi zostać rozpoczęta w tym roku, a zakończyć się w ciągu trzech lat (za zakończenie uznaje się stan surowy zamknięty). W ciągu zaś pięciu lat cały kompleks musi zostać oddany do użytku.

W przypadku niedotrzymania tych terminów, użytkownik wieczysty terenu będzie musiał płacić miastu kary umowne.

Jak powiedziała nam inwestor, koncepcja architektoniczna hotelu i restauracji nad jeziorem jest już gotowa. W jednym z najbliższych wydań „Kuriera” za zgodą Doroty Stadnickiej przedstawimy ją szerzej.


NOWY BLOK PRZY SOBIESKIEGO

Z kolei biegnącą wzdłuż torów działkę przy ul. Sobieskiego (między wiaduktem a „białym” kościołem) kupiła od miasta Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość”.

– Powstanie tam blok na 37 niezbyt dużych mieszkań z usługowym parterem, gdzie znajdzie się m.in. fryzjer, okulista i sklep obuwniczy. Już 70% mieszkań mamy sprzedanych – informuje Janusz Jędrzejak, prezes spółdzielni. – Będzie to bardzo ładny budynek mieszkalny i usługowy, fasadą przypominający stare kamieniczki.

Cena metra kwadratowego mieszkania w tym bloku wynosi od 1800 do 2100 złotych brutto. Najtańsze są oczywiście te, których okna wychodzą na tory kolejowe (odległość do torów to około 45 metrów).

– Przy dobrej stolarce okiennej przejeżdżające obok pociągi nie są aż taką uciążliwością – przekonuje prezes Jędrzejak.


OBOK PLANOWANY ZUS

Sąsiednią działką, dziś także nieurządzoną, położoną bliżej ul. Kopernika i cmentarza przy „białym” kościele, interesuje się iławski ZUS (obsługujący powiat iławski i nowomiejski).

Jak poinformowała nas Aleksandra Tretau, kierownik inspektoratu ZUS w Iławie, „centrala” jest przychylna budowie u nas nowej siedziby tej instytucji, ponieważ obecnie zajmowane przez nią lokale przy ul. Wiejskiej 1 są zdecydowanie za ciasne.

– Moi pracownicy dokonują prawdziwej sztuki, codziennie odszukując potrzebne dokumenty w naszym przepełnionym papierami archiwum – komentuje kierownik Tretau.


PRZY GDAŃSKIEJ BLOK I DOMKI

Duży niezabudowany teren położony między ul. Gdańską a torami kolejowymi (osiedle Gajerek) kupił w przetargu na własność za 385 tys. zł Zdzisław Wierzbowski, znany przedsiębiorca ze Złotowa w gminie Lubawa, prowadzący firmę stolarsko-budowlaną.

– Planuję tam zabudowę zarówno jednorodzinną, jak i wielorodzinną – powiedział nam biznesmen. – Na wzniesieniu, jakie jest na tym terenie, staną domki, zaś bliżej ulicy Gdańskiej będzie blok wielorodzinny z lokalami usługowymi na parterze.

– Nasz urząd będzie opiniował projekt ewentualnego budynku wielorodzinnego – powiedział nam Krzysztof Zakrzewski, kierownik Wydziału Architektury i Gospodarki Nieruchomościami w iławskim ratuszu. – Ze względu na otoczenie domków jednorodzinnych na pewno nie będzie to mogło być nic „strzelistego”.

Jak mówi Zdzisław Wierzbowski, za wcześnie jeszcze, by mówić o terminie rozpoczęcia budowy przy ul. Gdańskiej.


ZAKŁAD MECHANIKI PRZY PIASKOWEJ,
KARCZMA PRZY SIENKIEWICZA

Niedawno również rozstrzygnięto w ratuszu przetarg na sprzedaż terenu przy ul. Piaskowej. Jest on położony przy drodze prowadzącej z budowanej obwodnicy w kierunku nowego cmentarza.

Ziemię kupił iławski przedsiębiorca Michał Wilemski, który zbuduje tam zakład mechaniki samochodowej.

Być może ciekawy obiekt powstanie przy ul. Sienkiewicza (wylot na Susz i Kisielice), nad Jeziorakiem, naprzeciwko tartaku. Jak bowiem poinformował Piotr Ambroziak, kierownik Wydziału Integracji Europejskiej, do ratusza zgłosił się przedsiębiorca chcący tam wybudować restaurację stylizowaną na starą karczmę krytą słomianą strzechą.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI
Zdjęcia: archiwum Urzędu Miejskiego w Iławie
Ulica Sobieskiego w Iławie w miejscu, gdzie krzyżuje się z torami kolejowymi. Kolorem zaznaczyliśmy teren, który pod budowę bloku kupiła spółdzielnia „Przyszłość” oraz ten, którym zainteresowany jest ZUS, chcący postawić tam swoją nową siedzibę.
Dorota Stadnicka z Iławy chce postawić restaurację i hotel nad Małym Jeziorakiem, przy ul. Biskupskiej. Zaznaczoną na żółto ziemię wzięła od miasta w użytkowanie wieczyste.


  2006-02-08  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
104520020REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.