Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Więcej...

INFORMACJE

2011-09-28

Dyrektor nie zgłosi policji sprawy pijanego belfra


Dyrektor Zespołu Szkół w Kisielicach jednak nie zgłosił policji faktu prowadzenia przez swojego podwładnego Janusza Więcka lekcji wf pod wpływem alkoholu. Uważa, że nauczyciel będąc w stanie nietrzeźwości nie naraził dzieci na niebezpieczeństwo, idąc z nimi przez miasto na „orlik”. Wobec Więcka postępowanie z urzędu wszczęła iławska policja.


Przypomnijmy. Janusz Więcek, nauczyciel i jednocześnie przewodniczący kisielickiej rady, został 5 września po godz. 10 złapany na prowadzeniu lekcji pod wpływem alkoholu. Policję zawiadomił anonimy obywatel. Gdy funkcjonariusze podsunęli Więckowi alkomat, okazało się, że ten ma 0,7 promila w wydychanym powietrzu.

Dziś Więcek jest na chorobowym. Twierdzi, że poprzedniego dnia wypił tylko kilka lampek wina i zapowiada, że nie zrzeknie się ani mandatu radnego, ani funkcji przewodniczącego rady.

Tej ostatniej funkcji pozbawić go mogą w głosowaniu radni. Póki co, przy drzwiach zamkniętych, poprosili Więcka o dobrowolne ustąpienie, ten jednak odmówił. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że między kisielickimi samorządowcami prowadzone są rozmowy mające doprowadzić do tego, by radni zmienili przewodniczącego w głosowaniu. Następcą Więcka ma być radny Arkadiusz Pękala, z zawodu leśnik. Termin kolejnej sesji rady jeszcze nie jest znany.


W RĘKACH KOMISJI

Dyrektor szkoły Roman Adamski, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie wystąpił do policji o zbadanie, czy jego podwładny nie naraził dzieci na niebezpieczeństwo, prowadząc je po pijanemu przez miasto na „orlik” podczas zajęć wf-u.

− Oddałem sprawę do komisji dyscyplinarnej przy wojewodzie w Olsztynie i poczekam, co ona zadecyduje − tłumaczy dyrektor. – Jeśli komisja na podstawie faktów stwierdzi, że Janusz Więcek narażał dzieci na niebezpieczeństwo prowadząc je przez miasto na zajęcia, wówczas będę działał dalej. Z moich ustaleń wynika, że nie zaszły bezpośrednie zdarzenia, które naraziły uczniów w czasie tej lekcji na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Sprawę konsultowałem z przedstawicielami kuratorium i zapewniam, że wszystko jest tak, jak być powinno.


SPRAWA O WYKROCZENIE

Policja z urzędu wszczęła wobec Więcka postępowanie, jednak biorąc pod uwagę czyn znacznie lżejszego kalibru.

− Toczy się postępowanie o wykroczenie z art. 70 par. 2 kodeksu wykroczeń, czyli o podjęcie czynności zawodowych w stanie po użyciu alkoholu – informuje Sławomir Nojman, rzecznik prasowy iławskiej policji. − Po wnikliwej analizie zdarzenia nie znaleźliśmy przesłanek ku temu, by wszcząć postępowanie o narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Nojman podkreśla, że uczniowie, z którymi miał zajęcia Więcek, to osoby z III klasy gimnazjum, czyli mające najczęściej po 16 lat.

– W tym wieku uczniowie powinni znać przepisy ruchu drogowego w takim zakresie, by potrafić samodzielnie przechodzić przez jezdnię, co czynią niewątpliwie w codziennej drodze do szkoły – uzasadnia rzecznik policji.

TOMASZ SŁAWIŃSKI


Dyrektor Zespołu Szkół w Kisielicach Roman Adamski oddał sprawę podwładnego do komisji dyscyplinarnej przy wojewodzie


Wobec przewodniczącego Janusza Więcka toczone jest policyjne postępowanie z kodeksu wykroczeń. Grozi mu najwyżej mandat

  2011-09-28  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97160804REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.