Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2008-02-06

Będzie centrum handlowe przy Kauflandzie


Latem przy ul. Wyszyńskiego w Iławie rozpocznie się budowa nowoczesnego centrum handlowego, które skomunikowane zostanie z parkingiem Kauflandu. Inwestorem jest IPB, które już przyjmuje rezerwacje na zakup handlowych i usługowych lokali.


– Nasza firma przygotowała koncepcję 3-kondygnacyjnego budynku, komunikacyjnie powiązanego z parkingiem przy supermarkecie Kaufland – mówi Eugeniusz Jaremko, prezes i dyrektor naczelny IPB. – Właśnie dostaliśmy zgodę firmy Kaufland Polska na to rozwiązanie i rozebranie ogrodzenia, które dziś oddziela parking marketu od terenu naszej inwestycji.

W efekcie inwestycji IPB powstanie okazały zespół usługowo-handlowy, który tworzyć będą Kaufland, skład materiałów budowlanych, stacja paliw i nowe centrum handlowe.

Główne wejście do centrum usytuowane będzie od strony Kauflandu. W obiekcie IPB znajdą się 33 lokale o powierzchni od 40 do 200 m2.

– Nasz budynek spełni najwyższe standardy, a funkcjonalnością przypominać będzie olsztyńską „Alfę” – mówi prezes Jaremko. – Będzie przeszklony hol główny, będą ruchome schody i windy. Na każdej kondygnacji po lewej i prawej stronie znajdą się pasaże handlowe. Myślę, że to jest to, na co czekają nasi przedsiębiorcy. Już przyjmujemy rezerwacje lokali.

Rezerwacja pozwala na dostosowanie lokalu pod względem metrażu i wyposażenia ściśle do wymagań jego przyszłego właściciela. Właściciela – nie dzierżawcy!

– W odróżnieniu od innych, już istniejących i planowanych centrów handlowych w Iławie, nie zbudujemy tam lokali pod wynajem, ale na sprzedaż – objaśnia prezes IPB. – Obecnie staramy się o pozwolenie na budowę. Wstępną zgodę starostwa już mamy.

Nie ma ograniczenia co do branż, które zadomowią się w nowym centrum. Wstępnie wiadomo, że prócz handlu i usług – ze względu na rozmiar przedsięwzięcia – będzie tam także gastronomia.

IPB chce do końca półrocza uzyskać pozwolenie na budowę, a przystąpić do realizacji inwestycji w III kwartale tego roku.

– Jest szansa, by zakończyć budowę do końca tego roku – przewiduje Eugeniusz Jaremko. – Dużo zależy od tego, jak przedsiębiorcy zareagują na naszą propozycję.

RADOSŁAW SAFIANOWSKIEugeniusz Jaremko, prezes i dyrektor naczelny IPB,
przedstawił nam koncepcję nowego centrum handlowego
przy ul. Wyszyńskiego w IławieTak wyglądać będzie elewacja centrum.
Od góry – elewacja od strony Kauflandu (z parkingu marketu
widoczna będzie czerwona część), na dole – widok
od strony biurowca PDM
Parking Kauflandu. Na prawo od niego wyrośnie
nowe centrum handlowe


Centrum na wyjątkowej ziemi

IPB teren pod budowę centrum handlowego kupiło od Starostwa Powiatowego. Przypomnijmy, że o tę ziemię toczyła się prawdziwa bitwa pomiędzy IPB a Spółdzielnią Mieszkaniową „Przyszłość”.

Zanim 30-arowa działka przy Kauflandzie trafiła w ręce IPB, odbyła się o nią zaciekła licytacja pomiędzy właśnie IPB a spółdzielnią „Przyszłość”. W przetargu zanotowano aż 220 postąpień!

Przetarg odbył się półtora roku temu, a organizowało go Starostwo Powiatowe – poprzedni właściciel ziemi. Po 220 postąpieniach (podbiciach ceny) na przemian to z jednej, to z drugiej strony, działkę kupiło IPB za 570 tys. zł. Cena wywoławcza była prawie 4-krotnie niższa i wynosiła 146 tys. złotych.

  2008-02-06  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100442611REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.