Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

2005-01-19

Myśleli, że zabili...


Dwaj bracia napadli na bezbronnego starszego mężczyznę. Pobili go, poderżnęli gardło. Wbijali w niego nóż tak długo, aż pękło ostrze. Potem ciało wyrzucili do pobliskiego stawu. Wszystko dlatego, by... ukraść mu samochód.

We wtorek około godziny 19:30 iławska policja odebrała zgłoszenie o pobiciu i kradzieży samochodu. Wyglądało to na typową kradzież. Nikt z policjantów nie przypuszczał, że oprawcy mogli tak skatować swą ofiarę.

CHCIELI ZABIĆ

Dwóch mężczyzn w Bajdach (gm. Zalewo) zaatakowało Henryka M. z gminy Zalewo. Mężczyzna był w tej wsi przypadkiem. Oprawcy najpierw bili, kopali swą ofiarę. Potem zaczęli godzić go nożem.

– Tak długo wbijali nóż w tego człowieka, aż pękło ostrze – mówi Janusz Skuzjus z zespołu prasowego iławskiej policji. – Wyrwali mu z ręki kluczyki od samochodu.

To jednak nie wystarczyło oprawcom. Dalej bili mężczyznę. Na koniec myśląc, że nie żyje, wrzucili go do pobliskiego stawu. Potem odjechali samochodem ofiary.

SAM SIĘ URATOWAŁ

Henryk M., choć miał poważne rany, sam wydostał się ze stawu. Doczołgał się do najbliższego domostwa, skąd powiadomiono policję.

– Z poważnymi ranami został przewieziony do iławskiego szpitala – dodaje Skuzjus. – Stwierdzono złamanie kręgów kręgosłupa, wiele ran ciętych ciała, podcięte gardło, złamaną szczękę oraz ogólne potłuczenia.

SĄ JUŻ ZA KRATAMI

Tego samego wieczora, już około godziny 23:00 dwaj bracia – 18-letni Rafał K. i 20-letni Radosław K. z gminy Zalewo – zostali zatrzymani. Obaj byli pijani. Rafał K., który siedział za kółkiem skradzionego auta, miał 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Zostały im przedstawione zarzuty – wylicza oficer prasowy. – Usiłowanie zabójstwa, rozbój, ciężkie uszkodzenie ciała i kradzież. Obaj działali wspólnie i w porozumieniu. Zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

  2005-01-19  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100482529



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.