Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
INFORMACJE
OPINIE
Zdrowie i uroda
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Szukaj
FORUM

INFORMACJE
Systematyczne wykradanie kasy z kasy
Płód dziecka znaleziony w lesie
Zjawa czy wabik na kierowców?
Porwali i katowali
Podpalił się z miłości...?
Wioskowa strzelanina
PKO Bank Polski w nowej wersji
Atak na plaży
Barbara Sowińska. Lekarka, która służyła ludziom
Jak zginął milicjant Tadeusz Kołecki
Marek Zdrojek. Dobry lekarz i dobry człowiek
Sposób na kolizyjne skrzyżowanie
Odpłynęła w wieczny rejs
Dyrektor szpitala zrezygnowała
Prokurator wchodzi w szpitalny spór
Droga ekspresowa S5 (za miedzą) finiszuje!
Znowu gromy nad szpitalem
„Popołudnie z Kulturą Ukraińską”
Niechciany burmistrz
Katarzyna Dzik złożyła mandat radnej
Więcej...

2004-07-05

Lokalna kronika kryminalnaCZY TO PIES, CZY TO BIES?

Krzywka. gm. Kisielice. W zeszły czwartek właścicielka znalazła na swoim pastwisku martwego cielaka z raną w okolicach łopatki. Lekarz weterynarii stwierdził u zwierzęcia także liczne obrażenia wewnętrzne. Szybko wykluczono pierwsze domniemanie, jakoby zwierze padło ofiarą bestialskiego pobicia przez człowieka. Dalsze oględziny wskazały, że najprawdopodobniej do śmierci doprowadził cielaka agresywny pies. – Jeśli to był pies, to podobny atak może niebawem się powtórzyć gdzieś w okolicy. Dlatego proszę wszystkich hodowców o czujność i zwrócenie uwagi na wałęsające się psy – ostrzega Jarosław Szydłowski, kierownik posterunku policji w Kisielicach. – Pies, najprawdopodobniej wilczur, był duży.


ZAMARZYŁA IM SIĘ KASA

Za fałszowanie pieniędzy odpowiadać będzie czworo nastolatków z gminy Susz. W zeszłym tygodniu jeden z mieszkańców wsi pod Suszem płacąc za zakupy dowiedział się, że jeden z banknotów jest fałszywy. Zdziwiło go to, ponieważ właśnie te pieniądze przekazał mu kilka godzin wcześniej listonosz. Powiadomił o tym policjantów. Podczas sprawdzania w domu zgłaszającego pozostałych banknotów jego 16-letni syn przyznał się, że to on podmienił ojcu dwa 50-złotowe banknoty na podróbki wykonane przez starszego kolegę. Okazało się, że 18-latek miał w domu komputer, od znajomych pożyczył skaner i drukarkę i w ten sposób wykonał kilka banknotów. Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy. Zarzut fałszowania pieniędzy przedstawiono 18-letniemu Kamilowi K. Troje 16-latków odpowiadać będzie przed sądem rodzinnym.


PRZEJECHAŁ SIĘ NA KOMISIE

Iława. W ubiegłą środę w komendzie iławskiej policji zgłosił się mieszkaniec woj. lubuskiego. Stwierdził, że w zeszłym roku oddał pewnemu iławianinowi Z. w komis trzy silniki motorowe do łodzi, łódź wiosłową oraz inny sprzęt o łącznej wartości prawie 8 tys. zł. Pieniędzy do dziś nie dostał. Komisantowi już przedstawione zostały zarzuty.


WŁAMANIE

Wielowieś gm. Zalewo. W okresie od 13 do 16 czerwca nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego, skąd zabrał kosiarki spalinowe do trawy, pilarkę do drewna i inny sprzęt o łącznej wartości 2.570 zł.


ZŁOMIARZE NIKOGO NIE OSZCZĘDZAJĄ

Szczepkowo gm. Iława. 18 metalowych podstaw do uli i siatkę ogrodzeniową ukradli nieznani sprawcy z pasieki pewnego iławianina. Straty wyniosły nieco ponad tysiąc złotych. Nie była to pierwsza kradzież w tej pasiece.


DROGA GŁUPOTA

Lubawa. Na ul. Olsztyńskiej młody chłopak rzucił kamieniem w autobus relacji Warszawa-Ostróda, czym doprowadził do straty wynoszącej 22 tysiące złotych! Na tyle bowiem kierowca autokaru wycenił koszt wymiany przedniej szyby pojazdu, która pękła. Zatrzymano dwóch nieletnich mieszkańców miasta: Mateusza P. i Jarosława N.


W SZEŚCIU DO PIWA

Iława. Na komendzie skończył się niedzielny alkoholowy wyczyn sześciu nieletnich chłopców. Policja zatrzymała ich, jak na ławce obrabiali jedną butelkę „Specjala”, którą kupili w sklepie przy ul. Sienkiewicza.


PIJANA KIEROWNICA

Trasa Bronowo-Susz. W zeszłą środę przed godz. 22:00 w ręce policji wpadła jadąca rowerem kobieta. Regina S., mieszkanka gminy Susz, miała 1,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


PIJANI KIEROWCY

* Rudzienice. 15 czerwca policja zatrzymała mieszkańca gminy Iława, 24-letniego Pawła T. jadącego motorowerem. Mężczyzna miał 2 promile i kierował bez uprawnień.

* Trasa Piotrkowo-Januszewo gm. Susz. W piątek zatrzymano Mariusza K. z gm. Iława, który kierował samochodem mając 2,52 promila, a nie mając do prowadzenia pojazdu uprawnień.

* Iława. W niedzielę na ul. Andersa zatrzymano nietrzeźwego Jacka R., który siedząc za kółkiem miał 1,89 promila.

* Kisielice. W poniedziałek w nocy na ul. Wojska Polskiego zatrzymano Antoniego S. z gm. Iława, który miał 2,52 promila.

* Susz. Rekordzistą ubiegłego tygodnia jest rowerzysta, którego w czwartek zatrzymali policjanci na ul. Piastowskiej. 34-letni Dariusz T. miał w wydychanym powietrzu ponad... 4 promile! Grozi za to do roku więzienia.

Źródło: KPP Iława, KWP Olsztyn, inf. własne

  2004-07-05  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
93336320


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | INFORMACJE | OPINIE | Zdrowie i uroda | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2022 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.