Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

ogłoszenia modułowe
IKEA: nauka i praca operatora maszyny drzewnej
Problemy z drogami oddechowymi?
Komornik sądowy. Licytacje nieruchomości (5)
Stradomno, Szymbark. Zmiany planu zagospodarowania
Otwarto przebudowaną ważną drogę Nowa Wieś – Kamień Duży
Auto-Części Woźnicki: AKUMULATORY
Auto-Części Woźnicki: OPONY, OPONY!
Szkoła Językowa British School: Program LIBRUS
Praca: dziennikarz
Praca: dziennikarz sportowy
Praca: przedstawiciel ds. reklamy
Radca Prawny JOANNA WACŁAWSKA
Kancelaria Księgowa SKARBÓWKA
Więcej...

ogłoszenia modułowe

2019-12-18

Otwarto przebudowaną ważną drogę Nowa Wieś – Kamień Duży


Przebudowa tej drogi była konieczna ze względu na jej zniszczenie spowodowane zalaniem jesienią 2017 roku, a stan ten utrzymywał się do późnej wiosny 2018 roku – wówczas droga ta uległa poważnemu zniszczeniu, co spowodowało ostatecznie wyłączenie z ruchu tego jakże ważnego łącznika.

4 grudnia 2019 odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi Nowa Wieś – Kamień Duży.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, doradca Wojewody Mateusz Szkaradziński, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, radni i sołtysi gminy Iława, mieszkańcy sołectw Nowa Wieś i Wola Kamieńska.

Gości powitał wójt gminy Krzysztof Harmaciński. W swoim krótkim wystąpieniu podkreślił jak ważna jest to inwestycja, nie tylko dla lokalnych mieszkańców, ale dla całej gminy i miasta Iławy. Później głos zabrali przybyli goście. Wicewojewoda Sadowski pogratulował wójtowi Harmacińskiemu sprawnie przeprowadzonej inwestycji i wzorowej współpracy między gminą Iława i Urzędem Wojewódzkim.

Później zostały wręczone podziękowania za pomoc przy realizacji zadania: dla wojewody, wykonawcy inwestycji, autora projektu, sołtysa Nowej Wsi Barbary Ostrowskiej i Woli Kamieńskiej – Beaty Grzechnik.

Przebudowaną drogę poświęcił ks. Zenon Kołodyński. Na koniec uroczystości tradycyjnie wspólnie przecięto wstęgę.

W ramach inwestycji przebudowano jakże ważna drogę-łącznik o długości ponad 300 metrów. Zakres robót obejmował wykonanie nowej konstrukcji o nawierzchni z betonu asfaltowego wraz z wymianą gruntu – konieczna była znaczna zmiana wysokości istniejącej jezdni, podniesienie niwelety drogi ze względu na wysoki poziom wód powierzchniowych, które powodowały zalewanie drogi na tym odcinku. Ponadto przebudowano istniejący chodnik z kostki betonowej, wybudowano zjazdy z betonu asfaltowego oraz przebudowano przepust drogowy.

Wykonawcą inwestycji była Firma Handlowo-Usługowa Kambruk Wojciech Laskowski. Wartość zadania to 1 949 758,37 zł brutto i zostało ono ukończone w terminie tj. do dnia 15 listopada 2019 r. Dofinansowano je ze środków rezerwy celowej budżetu państwa, będącej w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, przeznaczonej na przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych lub ich usuwanie w wysokości 1 559 806,00 zł, co stanowi 80% wartości kosztów zadania.

Pierwotnie kwota dofinansowania był niższa o ponad 200 tysięcy złotych, lecz w związku z wysokimi kosztami realizacji inwestycji gmina zawnioskowała o zwiększenie kwoty dofinansowania. Na realizację zadania przeznaczono z własnych środków kwotę 389 952,37 zł. tj. 20% wartości kosztów zadania. W pozyskanie tych środków osobiście zaangażował się wójt Harmaciński, który wielokrotnie rozmawiał na ten temat z wojewodą Arturem Chojeckim.OGŁOSZENIE: A/2019/12/50/04

  2019-12-18  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
128182753


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.