Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

INFORMACJE

2011-02-23

Tragedia bez usprawiedliwienia: psy zagryzły 5-latka


5-letni Kuba W. poszedł pobawić się na huśtawce kilkadziesiąt metrów od domu. To tam prawdopodobnie zaatakowały go trzy psy. Zagryzły chłopczyka na śmierć.


W poniedziałkowe popołudnie Bernard Rydel, jeden z mieszkańców Katlewa (powiat nowomiejski) zauważył trzy błąkające się przy drodze psy. Wydawało mu się, że coś ciągną.

– Gdy mężczyzna podbiegł do nich, okazało się, że szarpały dziecko – mówi Małgorzata Hauschultz, rzecznik nowomiejskiej policji. – Przy pomocy sąsiadów, odgonił agresywne czworonogi i zaalarmował mieszkańców pobliskich domów, w tym rodzinę chłopca.

Niestety, mimo natychmiastowej interwencji, Kuby W. nie udało się uratować. Kiedy służby ratunkowe dotarły na miejsce, chłopiec już nie żył. Chłopiec umierał w męczarniach. Miał liczne rany twarzy, szyi i rąk.

Na polecenie prokuratora ciało tragicznie zmarłego 5-latka zostało zabezpieczone w prosektorium.


PSY BEZ NADZORU

Psy, które zagryzły chłopca, to samiec rasy alaskan malamute (uznawanej za wyjątkowo przyjazną dla człowieka – patrz zdjęcie na stronie 1) oraz dwie, mniejsze od niego, suki mieszańce. Z doniesień Super Expressu wynika, że właścicielem suk jest sołtys sąsiedniej wsi. Nie udało nam się z nim skontaktować. Właściciel trzeciego psa powiedział radiu RMF, że jego pies był trzymany na ogrodzonym terenie, ale uciekł.

Policjanci ustalili do kogo należą agresywne czworonogi i zabrali je od właścicieli. Pracujący na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przeprowadzili oględziny kojców, w których przetrzymywane były zwierzęta. Przesłuchano już świadków zdarzenia oraz właścicieli zwierząt.


OCZKO W GŁOWIE RODZICÓW

Rodzice i mieszkający z nimi dziadkowie są w szoku i póki co nie zostali przesłuchani. Kubuś był jedynakiem, oczkiem w głowie rodziców. W środę (23 lutego) ma się odbyć sekcja zwłok 5-latka.

– Wciąż wyjaśniamy okoliczności tej tragedii – mówi Hauschultz. – Nikomu nie postawiono zarzutów. Trwa postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, za które grozi do 5 lat więzienia.

Według mieszkańców Katlewa psy wielokrotnie biegały bez nadzoru po wsi i nikt się tym nie interesował. Ich zdaniem, prędzej czy później, musiało dojść do tragedii, bo psy były agresywne.

Jednocześnie ludzie przyznają, że dzieci same, bez opieki dorosłych często chodziły na plac zabaw. W tym, jak mówią, nie ma niczego nadzwyczajnego.


POLICJA OBIECUJE
WZMOŻONE KONTROLE

Do dwóch ataków ze strony agresywnego psa, którym nie interesował się właściciel, doszło także w środku Iławy. O sprawie piszemy na stronie obok. Co na to stróże prawa?

Nowomiejska oraz iławska policja zapewnia, że dzielnicowi na bieżąco kontrolują sprawę błąkających się po wsiach psów. W ciągu najbliższych kliku tygodni kontrole zostaną zaostrzone.

– Nasi dzielnicowi dokonają kontroli swoich rejonów pod kątem przestrzegania przepisów dotyczących trzymania zwierząt – zapowiada Sławomir Nojman, rzecznik iławskiej policji. – Przepisy nakładają na właścicieli obowiązek trzymania swojego psa podczas spaceru na smyczy oraz zakładania mu kagańca. Na wsi pies powinien być trzymany na uwięzi w kojcu lub na zamkniętej posesji.

W przypadku wykroczeń policja zastosuje pouczenia. Jednak w przypadku osób, które nagminnie łamią przepisy, nakładane będą mandaty lub skierowane zostaną do sądu wnioski o ukaranie.

Przypomnijmy, że na naszych terenach terenie półtora roku temu doszło do podobnego zdarzenia. 10-letnią wówczas Martynę z Jamielnika pogryzł pod domem jej pies, którego kilka miesięcy wcześniej jej rodzina przygarnęła ze schroniska. Na szczęście jej krzyk postawił na nogi sąsiadów, którzy uratowali dziewczynkę. Atak skończył się strachem oraz ranami szyi, karku i głowy.

JUSTYNA JASKÓLSKAW pobliżu tej huśtawki psy zagryzły małego Kubę
(foto: Andrzej Piedziewicz /RMF FM)Psy, które zagryzły chłopca, to dwie suki mieszańce
(jedna z nich na zdjęciu)……oraz samiec podobno łagodnej rasy alaskan malamute

  2011-02-23  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
102694700REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.