Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Więcej...

INFORMACJE

2010-12-15

Susz: Zmiany na stołkach


Nowo wybrany burmistrz Susza KRZYSZTOF PIETRZYKOWSKI (PO) stopniowo zmienia zaufane sobie kadry oraz… przesuwa miejsca parkingowe. Poprzednia ekipa ucieka na zwolnienia lekarskie.


W minionym tygodniu pisaliśmy o tym, że ze swego stanowiska zrezygnowała kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Filoda, zatrudniona na tym stanowisku przez poprzedniego burmistrza Jana Sadowskiego.

– Nie chcę upubliczniać powodów, jakie podała pani Agnieszka, ponieważ były to jej sprawy prywatne – mówi burmistrz Krzysztof Pietrzykowski. – Rozstaliśmy się za porozumieniem stron.

Filoda swą decyzją uprzedziła Pietrzykowskiego, bo jak powiedział nam burmistrz, jego koncepcja funkcjonowania ośrodka zakładała ewentualne odwołanie dotychczasowej szefowej.


ZDZICHOWSKI SIĘ DOUCZA

Obowiązki kierownika MGOPS pełni teraz Zdzisław Zdzichwoski, poprzednik Filoda. Burmistrz dodaje jednak, że to rozwiązanie chwilowe, do czasu powołania nowego kierownika.

Jak już pisaliśmy, Zdzichowski pełni też funkcję asystenta Pietrzykowskiego. Wiceburmistrzem na razie nie jest. Pietrzykowski powiedział, że stanowisko to obejmie, kiedy zdobędzie już wyższe wykształcenie.

A co z Damianem Paszyninem, wiceburmistrzem Jana Sadowskiego? Póki co pozostaje na tym stanowisku, ale jest na zwolnieniu chorobowym. Nowy burmistrz czeka na opinię radcy prawnego, czy w tej sytuacji może go zwolnić.

W zeszłym tygodniu Pietrzykowski pożegnał za to Marka Sadowskiego, wiceprezesa gminnej spółki Zakład Usług Komunalnych, brata poprzedniego burmistrza. Uchwałę o jego odwołaniu podjęła 3-osobowa rada nadzorcza: jej przewodniczący Krzysztof Brzozowski i członek Roman Przybyła byli za odwołaniem, zaś drugi członek Jarosław Grzelak wstrzymał się od głosu. Od czwartku wiceprezesem ZUK jest poprzednik Marka Sadowskiego – Bolesław Niemkiewicz.

– Sprawa ZUK-u jest poważna – mówi Pietrzykowski. – Na temat powołania kogoś na stanowisko prezesa będę jeszcze rozmawiał z radą nadzorczą. Na razie zdecydowałem na zmianę personalną na stanowisku wiceprezesa.

Burmistrz nie chce szczegółowo mówić o powodach odwołania Marka Sadowskiego. Wspomniał, że jeden z nich dotyczy cen wody.

– Co bym nie powiedział, i tak będzie niewystarczająco – tłumaczy Pietrzykowski. – Miałem możliwość złożenia wniosku o odwołania bez podawania powodów i z tego skorzystałem. Jestem przekonany, że takie posunięcie było trafne.

Odwołany wiceprezes Sadowski jest od tygodnia na zwolnieniu chorobowym.

– A czego można się było spodziewać… – retorycznie komentuje sytuację Marek Sadowski. – Po prostu to jest polityka, bo merytorycznie żadnego zarzutu jak na razie nie mam.

Marek Sadowski nie zamierza podejmować w związku z odwołaniem żadnych kroków. Przyznaje, że cała ta sytuacja odbija się na jego zdrowiu i stresuje jego najbliższych, bo doszło nawet do tego, że przed ich domem stawiano znicze. Sadowski zadeklarował, że będzie chciał wkrótce szerzej porozmawiać z nami o sytuacji w ZUK.


PARKINGOWA ROSZADA

I na koniec jeszcze jedna zmiana, którą zauważył czytelnik Kuriera. Nowy burmistrz parkuje swoje auto w innym niż jego poprzednik miejscu – nie na kopercie tuż przy chodniku, a w głębi urzędowego parkingu, zaś miejsce przy chodniku przeznaczono dla niepełnosprawnych.

– Miejsce tuż przy chodniku jest dla osób niepełnosprawnych najdogodniejsze, stąd sam zdecydowałem parkować nieco dalej – mówi Pietrzykowski.

MICHAŁ DZIEDZIAKZdzisław Zdzichowski tymczasowo znów w roli kierownika MGOPS i asystenta burmistrza Susza

Marek Sadowski twierdzi, że odwołanie go było decyzją o podłożu politycznym
Bolesław Niemkiewicz wrócił do suskiego ZUK-u jako wiceprezes

Nowy burmistrz Susza zdecydował się
pozostawić pierwsze miejsce na urzędowym parkingu
osobom niepełnosprawnym. Sam parkuje nieco dalej
(widoczna na zdjęciu vectra)

  2010-12-15  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98719452REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.