Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2006-11-15

Śmieciarska kampania


Tomasz Ewertowski, wójt gminy Lubawa, wygrał proces wytoczony prezesowi Lubawskiej Spółki Komunalnej. Sąd w Elblągu nakazał Bogdanowi Morencowi zamieścić oświadczenie, w którym ten sprostuje nieprawdziwe informacje.


Bogdan Morenc, prezes LSK – prywatnej spółki, która między innymi zajmuje się wywożeniem śmieci z terenu lubawskiej gminy – w piątek 10 listopada (dwa dni przed wyborami) opublikował w „Głosie Lubawskim” (dodatku do „Gazety Olsztyńskiej”) artykuł reklamowy pt. „Za wywóz śmieci – mieszkańcy do prokuratury”.

W jego treści autor m.in. zarzucił wójtowi gminy Lubawa Tomaszowi Ewertowskiego, że ten złożył zawiadomienie do prokuratury na mieszkańców, którzy wywozili śmieci własnym transportem na wysypisko w Sampławie.

W dniu publikacji artykułu komitet wyborczy Ewertowskiego złożył w Sądzie Okręgowym w Elblągu wniosek o wydanie postanowienia zakazującego Morencowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

Sprawę rozpatrywano w przyspieszonym trybie. Z racji święta 11 listopada oraz obowiązującej „ciszy wyborczej” sąd sprawę rozpatrzył w poniedziałek, a we wtorek 14 listopada wydał postanowienie, zgodnie z którym Bogdan Morenc musi w najbliższym wydaniu „Głosu Lubawskiego” (17 listopada) zamieścić oświadczenie.

W jego treści m.in. ma pojawić się następujące zdanie: „Wójt nie zgłaszał zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej w Iławie na mieszkańców, którzy wywozili śmieci własnym transportem na wysypisko śmieci w Sampławie”.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI

  2006-11-15  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100445081



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.