Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

INFORMACJE

2008-03-05

Pracuj w meblach SZYNAKA!


Firmy z Grupy SZYNAKA zatrudnią do swoich fabryk
w Iławie, Lubawie i Nowym Mieście Lubawskim setki nowych pracowników! Meble z drewna litego i płyty wiórowej produkowane przez „Szynakę”, firmę z lubawskim rodowodem, sprzedawane są nie tylko w kraju, ale też eksportowane na całą Europę oraz do USA. Fabryki tej grupy produkują także meble dla światowego koncernu IKEA.


Dziś firma zatrudnia w sumie ponad 2 tysiące ludzi (łącznie z fabryką w Wolsztynie na Wielkopolsce, gdzie pracuje 360 osób). W najbliższym czasie liczba zatrudnionych w grupie „Szynaka” w naszym regionie się powiększy.

– Na początku drugiego kwartału będziemy tworzyć kadrę pracowniczą do nowej fabryki w Nowym Mieście Lubawskim – mówi Jan Szynaka, właściciel spółek zrzeszonych w grupie. – Cały czas także prowadzimy nabór do działających już fabryk w Iławie, Lubawie i Nowym Mieście Lub.


NOWE MIASTO LUBAWSKIE:
ROŚNIE NOWA FABRYKA

W Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Nowym Mieście Lub. kończy się budowa ogromnej hali produkcyjnej nowej spółki o nazwie Fabryka Mebli „SZYNAKA”. Już teraz rozpoczęto nabór pracowników do zakładu. Potrzebni są ludzie bezpośrednio do produkcji mebli (mogą być także niewykwalifikowani, ale z chęcią do nauki zawodu), a także operatorzy wózków widłowych, elektrycy, mechanicy, a nawet pracownicy do robót remontowo-budowlanych – generalnie każdy rzemieślnik może tu śmiało pytać o pracę lub możliwość uzyskania zleceń.

– Nowe Miasto leży 25 kilometrów od Iławy i 20 od Lubawy. W dzisiejszych czasach to nie są istotne odległości, dlatego zachęcam mieszkańców tych miast i okolic do zainteresowania się pracą w nowym zakładzie – dodaje Jan Szynaka. – Prócz pracy w stabilnym, ciągle rozwijającym się zespole, można liczyć także na atrakcyjne zarobki.

Podania o pracę i wszelkie inne dokumenty można składać w dziale kadr w siedzibach firmy (patrz ramka obok). Dokumenty w sprawie pracy w nowowybudowanej fabryce należy oznaczyć dopiskiem „NOWA FABRYKA Nowe Miasto Lubawskie” i złożyć w dziale kadr w Lubawie lub Nowym Mieście.

Od kilku miesięcy w Nowym Mieście działa także fabryka MM „SZYNAKA-INTERLINE”, powstała po przejęciu zakładów MM, należących do niemieckiego upadłego koncernu Schieder.
– Po upadku zatrudnialiśmy 294 osoby, teraz pracuje tu 80 ludzi więcej – informuje Zygmunt Trzebiatowski, prezes MM „SZYNAKA-INTERLINE”. – Cały czas prowadzimy nabór do naszej fabryki, a także do zakładu, który dopiero się buduje.


IŁAWA:
OPTYMIZM PO PRZEJĘCIU BANKRUTA

Podobna sytuacja z niemieckimi MM-ami, co w Nowym Mieście, jest także w Iławie. Tu przy ul. Lubawskiej powstała spółka MM „SZYNAKA-LIVING”, która od zeszłorocznego upadku MM podwoiła zatrudnienie!

– Dziś dajemy pracę 450 ludziom, w tym 140 kobietom – wylicza Dariusz Miśtal, prezes iławskiej spółki. – Nasze docelowe zatrudnienie to 500 wydajnych pracowników, którzy pracować będą w systemie 3-zmianowym. Cały czas szukamy więc nowych ludzi do pracy. Zapraszamy panie i panów do składania podań.


LUBAWA:
NIEZACHWIANY ROZWÓJ

Tu działają najstarsze zakłady grupy, mające ponad półwieczną tradycję. W dwóch firmach – P.P.U.H. i E. „SZYNAKA” oraz „SZYNAKA-MEBLE” Sp. z o.o. – pracuje łącznie 850 osób, w tym około 300 kobiet.


SZUKAJĄ TEŻ UCZNIÓW

Do każdej z fabryk zapraszani są także uczniowie do odbycia praktycznej nauki zawodu. W samej tylko Lubawie praktyki odbywa 60 uczniów w zawodach: stolarz, mechanik, elektryk.


WARUNKI SOCJALNE

Warto na koniec wspomnieć u warunkach socjalnych, jakie stworzone są pracownikom zakładów SZYNAKA. Tradycją są bale karnawałowe, wycieczki zagraniczne i krajowe dla pracowników oraz ich dzieci, paczki świąteczne dla dzieci, bony towarowe, karnety na mecze czy bilety do kina lub na koncerty. Corocznie organizowany jest też festyn dla pracowników i ich rodzin.

Co nie mniej ważne, pracownicy mają także możliwość wzięcia udziału w szeregu szkoleń.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI
promocja 299/08
Dariusz Miśtal, prezes iławskiej spółki
MM „SZYNAKA-LIVING”, prezentuje najnowszy
nabytek firmy: maszynę za milion złotych!


Tu złożysz podanie o pracę

Iława
MM „SZYNAKA-LIVING” Sp. z o.o.
14-200 Iława, ul. Lubawska 8

Lubawa
„SZYNAKA-MEBLE” Sp. z o.o.
14-260 Lubawa, ul. Dworcowa 20

Nowe Miasto Lubawskie
MM „SZYNAKA-INTERLINE” Sp. z o.o.
13-300 Nowe Miasto Lubawskie, ul. Jagiellońska 26A

  2008-03-05  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
102818649REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.