Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2006-05-24

Podwładna donosi, że...


Zdaniem nauczycielki, dyrektor Szkoły Podstawowej w Suszu nie ukończył studiów magisterskich, jakich, zgodnie z ustawą oświatową, wymaga się od osoby na takim stanowisku. Kobiety nie przekonuje dyplom dyrektora.


Osoba, która napisała tego typu donos na dyrektora, prosi, aby nie ujawniać jej nazwiska. Boi się, że straci pracę.

Grzegorz Imiołczyk uważa słowa kobiety za zwykłe pomówienia.

– Nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem – stwierdza, gdy spotykamy się z nim w szkolnym gabinecie. – Zgodnie z prawem, ten, kto wywodzi skutki prawne, ma obowiązek udowodnienia czynu. Jeżeli gazeta, na podstawie donosu, chce udowodnić, że ja takich studiów nie mam, to proszę to zrobić. To, co i gdzie skończyłem, to moja sprawa.

Na naszą prośbę dyrektor przywozi z domu swoje dyplomy. Jest ich kilka (wszystkie oryginały, nie duplikaty). Dyrektor ukończył studia podyplomowe z historii oraz zarządzania oświatą. Posiada także dyplom świadczący o zdobyciu tytułu magistra.

– Proszę sobie spisać jego numer i sprawdzić w dziekanacie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – radzi nam.

W dziekanacie, z uwagi na ochronę danych osobowych, nie ujawnia się takich informacji.

– Jeżeli kobiecie, która pomawia, nie wystarcza dyplom, to niech wejdzie na drogę prawną z dyrektorem. Sąd rozstrzygnie, czy dyplom, którym się ten legitymuje, jest prawdziwy czy też nie – powiedziano nam.

Dyrektor jest oburzony całym zamieszaniem, które wywołała nauczycielka.

– Nie po to tyle pracowałem na swój autorytet, aby ktoś rzucał na niego cień – kończy.

MAGDA MAJEWSKA



Grzegorz Imiołczyk, dyrektor Szkoły Podstawkowej w Suszu, pokazał nam swoje dyplomy, w tym świadczący o zdobyciu przez niego tytułu magistra na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

  2006-05-24  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98537375



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.