Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Czy ktoś kradnie nawet woreczki na psie kupy?
Paszport wyrobisz w Iławie!
Czy przewodniczący Brzozowski straci mandat?
Znany muzyk jazzowy oskarżony o pedofilię
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Więcej...

INFORMACJE

2005-04-13

Kronika kryminalnaWYPADEK DROGOWY

Trasa Lubawa-Tuszewo. Kierujący samochodem renault megane Rafał C. (z gminy Działdowo) najechał na rowerzystkę Mieczysławę L. z Montowa gm. Lubawa. Kobieta, jadąc rowerem, omijała ubytki w nawierzchni. Z urazem miednicy trafiła do iławskiego szpitala.

KOLIZJE

Lubawa, ulica Gdańska. Paweł T. z Rożentala podczas cofania swym maluchem uderzył w prawidłowo jadącego skodą Jana M. z gminy Lubawa. Roztargniony kierowca – Paweł T. został ukarany mandatem 150 zł.

Sampława gm. Lubawa. Kierująca oplem astrą Anna B. z Nowego Miasta Lubawskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu maluchem Robertowi D. z Iławy i doprowadziła do zderzenia samochodów. Anna B. została ukarana mandatem 300 zł.

Iława. Na parkingu przy ulicy Wiejskiej kierowca audi 80 Benedykt W. z Dziarnówka (gm. Iława), skręcając w lewo, uderzył w jadące z przeciwka renault 19, którym kierował Wojciech S. z Iławy. Ucierpiały jedynie blachy obu pojazdów.

Iława, ulica 1 Maja. Kierujący renault clio Piotr K. z Iławy został ukarany 100-złotowym mandatem za nieprawidłowe wyprzedzania forda focusa, prowadzonego przez Dariusza W. z Iławy.

Trasa Lubawa-Rożental. Kierujący samochodem dostawczym lublin Andrzej T. z Iławy nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu audi Robertowi M. Sprawcę kolizji ukarano mandatem w wysokości 100 zł.

Trasa Iława-Rodzone. W czasie wyprzedzania mercedesa, którym kierował Ryszard D. z gminy Lubawa, Tomasz S. z Iławy, jadący samochodem dostawczym iveco, nie zachował bezpiecznej odległości i „otarł” się o bok mercedesa. Na pogorszenie i tak już złego humoru Tomaszowi S. policjanci wlepili mandat.

Lubawa ul. Toruńska. Kierujący maluchem Henryk J. z Ostródy stracił panowanie nad autem. Rezultatem tego było uderzenie w betonowy krawężnik. Auto wywróciło się, a potem spoczęło w przydrożnym rowie.

Laseczno gm. Iława. Obsługujący koparkę Krzysztof P. z Grudziądza nie zachował ostrożności podczas prac remontowych na drodze i łychą uszkodził plandekę scanii, która była zaparkowana na pasie przydrożnym. Roztargnionego pracownika służb remontowych policja ukarała mandatem.

Iława. Kierujący samochodem ciężarowym renault Artur J. z powiatu wrocławskiego zagapił się i wjechał w płot prywatnej posesji należącej do Dariusza Ch. z Iławy. Przy okazji zerwał także banery reklamowe. Za tę nieuwagę kierowca zapłacił 100 złotych mandatu.

CZERWONY KUR

Kazanice gm. Lubawa. Zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru, jaki wybuchł w domostwie Waldemara G. Ogień zajął drewnianą konstrukcję dachu domu. Straty to kwota 10 tys. zł.

Piotrkowo gm. Susz. Wypalanie trawy skończyło się tragicznie dla gospodarstwa Józefa W. Ogień z pobliskiego pastwiska przeniósł się szybko na stodołę, w której było siano i słoma oraz maszyny rolnicze, potem na garaż, w którym stał maluch. Nie oszczędził też chlewni i trzody chlewnej. Jak na razie strat nie ustalono. Policja i straż apelują do rolników, by nie wypalali traw. Za niedostosowanie się do przepisów grożą mandaty a nawet sąd. Dodajmy też, że rolnik, który wypala swe pastwiska, może mieć cofnięte dotacje unijne!

Dziarny gm. Iława. Składowana zbyt blisko przewodu kominowego słoma zapaliła się i spowodowała pożar. Ogień zajął budynki gospodarcze oraz poszycie dachu i jego drewnianą konstrukcję. Właściciel gospodarstwa Wojciech S. nie potrafił oszacować strat.

Rucewo gm. Zalewo. W pożarze, który wybuch na skutek nieszczelnego przewodu kominowego, ucierpiał dach i poddasze budynku „Markotu”. W pomieszczeniach w chwili pożaru znajdowało się 15 bezdomnych. Nikt nie odniósł obrażeń. Dom należy do Krzysztofa K. z Gdańska. Poszkodowani mieszkańcy „Markotu” zostali ewakuowani. Mają tymczasowe lokum.

Susz. W garażu należącym do Teresy K. wybuchł pożar. Spaleniu uległy różnego rodzaju zgromadzone tam przedmioty oraz meble kuchenne. Najprawdopodobniej było to zaprószenie ognia.

Susz. Nieznani sprawcy podpalili w piwnicy bloku przy ulicy Korczaka 8 składowaną tam makulaturę. Ogień zajął większą część piwnicy i pochłonął pralkę oraz wirówkę należącą do Dariusza G., mieszkańca tego bloku. Straty to 1.000 zł.

KRADZIEŻE

Kisielice. Zenon T. zawiadomił policję, że nieznany mu sprawca ukradł z jego garażu elektronarzędzia na łączną sumę 800 złotych.

Mazanki gm. Zalewo. Agnieszce K. nieznany sprawca z jej gruntów wyciął 10 drzew (jesion) o łącznej wartości 250 złotych. Policjanci przeszukali okolicę. Znaleźli pasujący do odrąbanego pnia kawał drzewa. Jak po nitce do kłębka doszli do sprawcy. Jest nim Stanisław K., mieszkaniec tejże wsi. W czasie rutynowego przeszukania posiadłości sprawcy policja odkryła sieci i żaki, których używają kłusownicy. Stanisław K. odpowie nie tylko za wycięcie drzewa, ale także za posiadanie sprzętu do kłusowania.

Susz. Tadeusz K. powiadomił policję, że nieznany sprawca z jego domu wyniósł spodnie i dowód osobisty. Poszkodowany wycenił straty na 174 zł.

Lubawa. Barbara S. zgłosiła na policję, że Mariusz N. z Lubawy skradł jej rower, który pozostawiła na klatce schodowej. Kobieta podała także, że Grzegorz R. z Lubawy kilka dni wcześniej zabrał jej inny rower górski. Poszkodowana oszacowała straty na 680 zł.

Rudzienice gm. Iława. Dawid M. ze Starzykowa (gm. Iława) zgłosił na policję, że nieznany mu sprawca, zrywając uprzednio kłódkę zabezpieczającą pomieszczenia, w których były butle gazowe, zabrał z jego stacji paliw 14 butli gazowych na łączną sumę 700 złotych.

WYBUCHOWE POLE

Byszwałd gm. Lubawa. Marek M. w czasie prac rolnych na swym polu znalazł niewypał – uzbrojony pocisk moździerzowy. Rolnik powiadomił policję i strażaków. Ci zabezpieczyli pocisk do czasu przyjazdu saperów.

SĄSIEDZKA MIŁOŚĆ

Susz. Andrzej S. zgłosił na policję, że jego sąsiad Antoni M. grozi mu śmiercią. Mężczyzna obawia się o swoje życie i uważa, że groźby te mogą być spełnione.

ELEKTRONICZNY „WIELBICIEL”

Iława. Piotr D. zawiadomił policję, że od jakiegoś czasu otrzymuje pocztą elektroniczną listy od Krzysztofa W. z Warszawy, w których mężczyzna grozi mu śmiercią.

REKORDOWE PROMILE

W minionym tygodniu policjanci powiatu iławskiego zatrzymali aż jedenastu nietrzeźwych kierowców! Rekordzistą tygodnia był 29-letni Dariusz W. z Gdańska, który przyjechał na gościnne występy do Susza. Mężczyzna poruszał się swym oplem corsą po ulicy Piastowskiej, mając 2,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja zatrzymała jego prawo jazdy, a auto odholowano na policyjny parking. Sam „naładowany” kierowca wypoczywał w policyjnej izbie zatrzymań do momentu odzyskania stanu ważkości.
Wielu przyłapanych kierowców odmówiło dmuchania w balonik. Pobrano im krew do badań.

KIJEM PO GŁOWIE

Prabuty. Kamil Z. oberwał pod jednym z prabuckich lokali. Jak twierdzi, bez wyraźnego powodu dostał kijem po głowie od innego uczestnika imprezy. Ma śliwę pod okiem i spuchnięte ucho. Sprawą zajęła się policja.

JAZDA PRÓBNA?

Obrzynowo gm. Prabuty. Nieznany sprawca skradł z posesji Kazimierza J. samochód marki Citroen. Zdaje się, że chciał zrobić sobie samochodową wycieczkę, gdyż auto znaleziono 1,5 kilometra dalej.

POTRĄCENIE NA PASACH

Ul. Warszawska w Prabutach. Elżbieta i Tadeusz W. przechodzili akurat po pasach, gdy niespodziewanie wjechał na nie fiat 126p. Kobieta doznała obrażeń w postaci stłuczenia biodra i prawej nogi. Mężczyzna nie ucierpiał. Sprawę wyjaśnia policja.

PROMILOWY REKORDZISTA

Ten niechlubny tytuł zyskał sobie ostatnio Zdzisław F. z Rodowa Dużego. Mężczyzna jechał rowerem, mając 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany na ul. Parkowej w Prabutach.

TRZY CYGANKI

Policja apeluje o ostrożność w zapraszaniu nieznajomych do własnego mieszkania: – Mamy sygnały, że chodzą trzy Cyganki, które pod pretekstem skorzystania z toalety okradają mieszkania – mówi Justyna Szczygieł, rzecznik kwidzyńskiej policji. – Apelujemy o ostrożność.

POLICYJNA KOALICJA

16 mandatami uwieńczona została ostatnia wspólna akcja kontrolna prabuckiej i gardejskiej policji. Jednostki połączyły swe siły w ramach tak zwanej „koalicji”, zrzeszającej wszystkie posterunki z powiatu kwidzyńskiego.

Jednodniowa akcja, przeprowadzona na terenie dwóch gmin, ujawniła 3 nietrzeźwych kierujących, wlepiono 5 mandatów porządkowych, 7 drogowych i 2 za spożywanie alkoholu pod sklepem (picie piwka w miejscu publicznych kosztuje 100 złotych).

Były to już drugie w ostatnim czasie tego typu działania i, jak zapewnił nas Zbigniew Kołodziejski, kierownik prabuckiego posterunku, na pewno będą powtarzane: albo samodzielnie przez naszą jednostkę, albo wspólnie z przyjaciółmi z „koalicji”.

HELIKOPTER W AKCJI

Prabucka jednostka policji brała udział w 2-godzinnej akcji zaporowej z użyciem śmigłowca. Zeszłotygodniowe działania miały na celu skontrolowanie kierowców z powiatu kwidzyńskiego pod kątem trzeźwości i sprawności technicznej ich pojazdów. Wlepiono 34 mandaty.

JOANNA MAJEWSKA
MAGDA MAJEWSKA


  2005-04-13  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
104475127REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.