Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Więcej...

INFORMACJE

2006-02-22

Hotel zacznie się od restauracji


Najpierw restauracja na 120 miejsc, potem 3-gwiazdkowy hotel na 100 miejsc w stylu rustykalnym pojawią nad Małym Jeziorakiem przy ul. Biskupskiej w Iławie. Inwestorzy planują uruchomienie restauracji już w... najbliższe lato.


Prawie dwa miesiące temu prawo do użytkowania wieczystego działki pomiędzy ulicą Biskupską a Małym Jeziorakiem (po dawnym tartaku) w Iławie za około 550 tys. złotych nabyła iławska spółka Vidi.

Ziemia przejdzie na pełną własność nabywcy dopiero wtedy, gdy zaplanowane inwestycje zostaną ukończone. Stosowne zobowiązania inwestor spisał w akcie notarialnym.

Zgodnie z tym porozumieniem, na przekazanej działce nad Małym Jeziorakiem powstać musi hotel na minimum 100 miejsc wraz z restauracją na 120 miejsc, posiadającą tarasy na wodzie wraz z przystanią kajakową. Budowa musi zostać rozpoczęta w tym roku, a zakończyć się w ciągu trzech lat (za zakończenie uznaje się stan surowy zamknięty). W ciągu zaś pięciu lat cały kompleks musi zostać oddany do użytku.

W przypadku niedotrzymania tych terminów, użytkownik wieczysty terenu będzie musiał płacić miastu słone kary umowne.


SKĄD PIENIĄDZE

– Słyszałam o wcześniejszych przetargach na tę ziemię, które nie doszły do skutku i ostatecznie spółka, której jestem współwłaścicielem, postanowiła zainwestować na tym terenie – mówi Dorota Stadnicka, współwłaścicielka spółki Vidi i przedstawicielka inwestora.

Kapitał na inwestycję ma pochodzić z trzech źródeł: od iławskiej spółki, od firmy z nią kooperującej spoza Iławy oraz z funduszy unijnych.

Czy duża restauracja i hotel w Iławie naprawdę mogą być przedsięwzięciem opłacalnym? Dorota Stadnicka twierdzi, że oczywiście tak.

– Na naszym terenie jest przeciętnie 75 dni „lata”, zaś reszta to „zima” – mówi. – Według naszych wyliczeń, jeśli w sezonie „letnim” uzyskamy 50-procentowe obłożenie miejsc hotelowych, zaś w „zimowym” 30-procentowe, wówczas interes hotelarski będzie opłacalny.

Co zaś do restauracji, to inwestorzy chcą ją wykorzystać jako zaplecze kulinarne dla hotelu, a także jako obiekt ogólnodostępny przez cały rok dla wszystkich mieszkańców regionu.

– Chcemy być bazą noclegową i wypoczynkową na wysokim poziomie – deklaruje Stadnicka. – Liczymy na to, że będą u nas nocować goście odwiedzający Iławę przy okazji różnych imprez, na przykład sportowych czy tanecznych. Nie trzeba będzie wywozić ich choćby do hotelu „Anders” w Starych Jabłonkach, jak ma to miejsce teraz.

Inwestorzy chcą wynajmować swój kompleks także firmom na szkolenia i konferencje.


RESTAURACJA NA TEN SEZON

Niebawem rozpocznie się budowa restauracji. Ma ona zostać otwarta już w najbliższym sezonie turystycznym!

Obok restauracji powstanie plac zabaw dla dzieci i przystań kajakowa (być może z wypożyczalnią sprzętu wodnego).

– W tym roku rozpoczniemy także budowę hotelu, który stanie obok restauracji – dodaje przedstawicielka inwestora. – Będzie to 3-gwiazdkowy obiekt z małym SPA.

Skrót SPA oznacza zaawansowaną odnowę biologiczną z zastosowaniem wody.


STYLOWA ARCHITEKTURA I WNĘTRZE

Charakter kompleksu z zewnątrz, jak i wewnątrz będzie rustykalny, a mówiąc prościej – w stylu wiejskim. Ściany zewnętrzne będą z muru pruskiego, częściowo też pokryte klinkierem i naturalnym kamieniem. Okna i drzwi drewniane. Dachy spadziste, kryte czerwoną dachówką.

Kamienia i drewna nie zabraknie także w środku, a dodatkowo ciepła dodawać będą kominki.

Projekt obiektów na zlecenie inwestora tworzy iławska pracownia Embox Wiesława Malca. Pomysł na koncepcję architektoniczną powstawał wspólnie.

– Koncepcję zaakceptowały już władze miasta – mówi Dorota Stadnicka. – W ogóle z miastem od początku współpracuje nam się bardzo dobrze.

Przy budowie restauracji zatrudniane będą małe firmy z Iławy i okolicy. Także personel kompleksu składać się będzie z mieszkańców naszego regionu.

– W restauracji serwować będziemy tradycyjną kuchnię polską – dodaje przedstawicielka inwestora. – Jeśli na naszym terenie jest wykwalifikowana i doświadczona osoba, która mogłaby objąć obowiązki szefa kuchni, to już dziś serdecznie zapraszam do skontaktowania się ze mną.

RADOSŁAW SAFIANOWSKIDorota Stadnicka, przedstawicielka inwestora, zapowiada otwarcie restauracji na 120 miejsc jeszcze tego lataTak wyglądać będzie na początek restauracja nad Małym Jeziorakiem w Iławie (widok od strony wody)Lokalizacja kompleksu turystycznego
nad Małym Jeziorakiem


  2006-02-22  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
103704070REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.