Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Czy ktoś kradnie nawet woreczki na psie kupy?
Paszport wyrobisz w Iławie!
Czy przewodniczący Brzozowski straci mandat?
Znany muzyk jazzowy oskarżony o pedofilię
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Więcej...

INFORMACJE

2019-01-30

CZŁOWIEK ROKU 2018. Głosujemy!


Ruszyła machina! Do 19 marca przyjmujemy kupony z głosami na nominowanych w plebiscycie „Człowiek Roku 2018” (str. 7). Wprowadziliśmy także wygodne głosowanie telefoniczne poprzez sms. Proponujemy wybór spośród 22 popularnych postaci naszego regionu. Głosujemy!Autorska statuetka plebiscytu „CZŁOWIEK ROKU”Uwaga! Od bieżącej, 17. edycji konkursu, wprowadzamy dwie zmiany. Po pierwsze. Uznaliśmy Wasze nominacje na kandydatów, którzy już kiedyś triumfowali w plebiscycie.
Po drugie. Zgodnie z Waszymi sugestiami umożliwiliśmy telefoniczne głosowanie sms-owe.

Głosy na kuponach z gazety oraz sms-y przyjmujemy do dnia 19 marca do godz. 12:00.

Rozwiązanie konkursu opublikujemy na łamach „Kuriera” w środę 20 marca. CZŁOWIEK ROKU 2018 zostanie uhonorowany autorską statuetką konkursu.

GŁOSUJEMY!
Pod numer 73480 wyślij sms o treści TYP.CR.X, gdzie w miejsce X należy wpisać numer swojego wybranego kandydata (koszt jednego sms-a to 3 zł + VAT). Liczba wysłanych sms-ów jest nielimitowana.
MARIUSZ AUGUSTYNIAK
73480 sms o treści: TYP.CR.1

Mieszkaniec Susza, przedstawiciel handlowy i sportowiec. Uczestnik ultramaratonu przez Saharę, gdzie zajął 5 miejsce na świecie. Żadne miejsce ani pogoda nie są mu straszne do biegania. Nałogowo pokonuje swoje bariery. Nie ma dla niego słowa „niemożliwe”.
JACEK CZYCHEWICZ
73480 sms o treści: TYP.CR.2

Komendant Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Iławskiego. Bezinteresownie, poświęcając swój wolny czas, przeciwdziała kłusownictwu na jeziorach i rzekach powiatu. Powołał Stowarzyszenie Iławska Straż Rybacka dla lepszej skuteczności ochrony wód i środowiska w powiecie iławskim. Na sercu leży mu dbanie o dobro wspólne, którym są akweny wodne.
EUGENIUSZ DEMBEK
73480 sms o treści: TYP.CR.3

Jeden z najbardziej aktywnych radnych powiatu iławskiego, walczący głównie o sprawy szpitala. Nie są mu obojętne sygnały otrzymywane od mieszkańców. Często badając zgłaszane tematy korzysta z roweru, promując przy tym poruszanie się jednośladem.
WOJCIECH DERESZEWSKI
73480 sms o treści: TYP.CR.4

Wójt Gminy Kurzętnik od 2010 roku. Za jego rządów w gminie intensywnie rozwija się mieszkalnictwo, przemysł i handel. Jest Honorowym Dawcą Krwi. Miłośnik biegania.
ALEKSANDRA GRYSZ
73480 sms o treści: TYP.CR.5

Modelka z Iławy od lat promująca nasz region dzięki uczestnictwu w konkursach piękności. W 2018 roku jako najpiękniejsza Polka wzięła udział w światowym finale konkursu Miss Earth na Filipinach, gdzie została doceniona za figurę i formę.
KRZYSZTOF HARMACIŃSKI
73480 sms o treści: TYP.CR.6

Samorządowiec legenda. Wójt Gminy Iława od ponad 20 lat! Potrzeby mieszkańców to jego priorytet. Dzięki pozyskaniu milionów dotacji zewnętrznych znacząco rozwinął gminę wiejską na różnych płaszczyznach: przez modernizację infrastruktury drogowej, sanitarnej, szkolnej do rekreacyjnej.
EWA IMBIORSKA
73480 sms o treści: TYP.CR.7

Szefowa iławskiego schroniska. Z sercem i głową podchodzi do spraw zwierząt. Bierze udział w interwencjach i reaguje na każde zgłoszenie. Organizuje zbiórki oraz spotkania mające na celu zwiększanie świadomości ludzi na temat potrzeb czworonogów.
EWA JACKOWSKA
73480 sms o treści: TYP.CR.8

Bezkompromisowa i aktywna radna miejska w Iławie oraz aktywna społecznik, której zależy na integracji mieszkańców Starego Miasta (świetlica). Kiedy trzeba, nie szczędzi oficjelom słów krytyki. Jej sportową pasją są smocze łodzie.
DAWID KOPACZEWSKI
73480 sms o treści: TYP.CR.9

Politolog, działacz społeczny i organizator spotkań podróżniczych. Pasjonat zwiedzania świata. Osiągnął ogromny sukces wygrywając w ostatnich wyborach na burmistrza Iławy (2018), co potwierdziło zaufanie i sympatię, jaką darzą go mieszkańcy.
ADAM KOPICZYŃSKI
73480 sms o treści: TYP.CR.10

Historyk związany z Ziemią Lubawską, popularyzator jej tradycji i dziedzictwa. Współzałożyciel Towarzystwa Miłośników Ziemi Nowomiejskiej, przekształconego w Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubawskiej. W 2018 roku odebrał nagrodę Zarządu Powiatu Iławskiego w dziedzinie sportu i kultury.
ANTONI KWAŚNIEWSKI
73480 sms o treści: TYP.CR.11

Prezes iławskiego oddziału Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny. Wystąpił w sejmie na konferencji domagając się zrównania praw dzieci wojny z kombatantami. Zaangażował znanego mecenasa Lecha Obarę do pomocy w sprawie odszkodowań od Niemiec dla małoletnich ofiar II wojny światowej.
PATRYK LESSMAN
73480 sms o treści: TYP.CR.12

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie. Szczęśliwy odkrywca tzw. skarbu rodu von Finckenstein. Po odkryciu niecodziennego znaleziska uczestnik ogólnopolskiej konferencji prasowej poświęconej temu wydarzeniu. Dzięki młodemu odkrywcy dwie żyjące córki słynnego hrabiego von Finckensteina mogą cieszyć się z cennych rodzinnych pamiątek.
M. MŁOTEK &
D. PACZKOWSKI

73480 sms treść: TYP.CR.13

Pasjonaci lokalnej historii, którzy kolejny sezon oprowadzają mieszkańców po Iławie i okolicach podczas organizowanych przez siebie wycieczek. Obydwaj mocno zabiegają o utworzenie muzeum regionalnego w Iławie.
BOŻENA
MICHALSKA-SUCHOCKA

73480 sms o treści: TYP.CR.14

Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie. Pracowała w Szkole Podstawowej nr 5. Obecnie jest na emeryturze. Organizuje i cała sobą angażuje się w zbiórki na rzecz dzieci. Od zawsze ma świetny kontakt z małymi mieszkańcami naszego miasta.
JADWIGA PETRYKOWSKA
73480 sms o treści: TYP.CR.15

Zaangażowana w sprawy wsi sołtys Jaśkowa (gmina Zalewo). Inicjatorka utworzenia w tej niedużej miejscowości drużyny palantowej PSPal Jaśkowo.
MAŁGORZATA & MIECZYSŁAW
PIETROCZUK

73480 sms treść: TYP.CR.16

Małżeństwo od lat trenujące siatkarzy klubu „Zryw-Volley Iława”. Z pasją popularyzują ukochaną dyscyplinę sportu wśród młodzieży. Przekazali wiedzę wielu adeptom siatkówki.

ZESPÓŁ REGGAESIDE
73480 sms o treści: TYP.CR.17

Założony przez mieszkańców Nowego Miasta zespół znakomicie radzi sobie na polskim rynku muzycznym. Paczka sympatycznych muzyków dotarła do półfinału telewizyjnego programu „Mam Talent”. Mają na koncie już jedną płytę i przygotowują się do wydania następnej.


JOANNA SKURZEWSKA
73480 sms o treści: TYP.CR.18

Wychowawca w Domu Dziecka w Szymonowie, mieszkanka Śliwy (gmina Zalewo). Uwielbia pracę z ludźmi i chętnie angażuję się w akcje społeczne. Od września razem z mężem i znajomymi prowadzi Stowarzyszenie Bezpieczna Przyszłość.
PIOTR SZAŁAPSKI
73480 sms o treści: TYP.CR.19

Sołtys Jędrychowa a od ostatnich wyborów samorządowych radny w Kisielicach. Złożył do budżetu obywatelskiego projekt w sprawie remontu świetlicy wiejskiej, na który otrzymał aż 100 tys. złotych. Dzięki niemu zarządzana przez niego wieś będzie miała nowe oblicze.
MARIUSZ WILK
73480 sms o treści: TYP.CR.20

Zawodowo funkcjonariusz Służby Więziennej w Zakładzie Karnym w Iławie. Współtwórca odrodzonego klubu „Jeziorak Iława”, gdzie pełni funkcję wiceprezesa do spraw organizacyjnych. Znany z marketingu dzięki któremu w klubie pojawiają się nowi sponsorzy i kibice, czym poszerza „Rodzinę Jezioraka”. Kibicuje oddanie Jeziorakowi od lat 90-tych.
MARIAN WILKOWSKI
73480 sms o treści: TYP.CR.21

Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Iławie. Z sukcesem zabiegał o nową siedzibę kierowanej przez siebie jednostki, którą w 2018 roku udało się otworzyć w budynku Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Wiejskiej.
ADAM ŻYLIŃSKI
73480 sms o treści: TYP.CR.22

Były burmistrz Iławy, który odkrył na nowo dla mieszkańców Wyspę Młyńską i lasek miejski, zostawił po sobie takie inwestycje, jak Galeria Jazzowa czy pierwsza w mieście tańcząca, kolorowa fontanna oraz rozpoczął modernizację kwartału przed dworem kolejowym. Dziś jest wiceprzewodniczącym zarządu Związku Gmin „Czyste Środowisko” w Ostródzie.NAGRODY dla GŁOSUJĄCYCH

Wśród głosujących uczestników plebiscytu (wszystkich, którzy prześlą do nas podpisane kupony) rozlosujemy nagrody.ORGANIZATOR:

  2019-01-30  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
104440990REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.