Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Więcej...

INFORMACJE

2007-01-31

Budżet powiatu na 2007 rok


Nie budżet potrzeb, ale możliwości uchwaliła Rada Powiatu Iławskiego. Pieniądze pochłonie przede wszystkim utrzymanie instytucji. Z inwestycji zaplanowano remonty kilku dróg, wyposażenie traktu porodowego w szpitalu oraz budowę windy w starostwie.


„Budżet jest pokonsumpcyjny, co wynika z zadań powiatu” – odczytał na sesji swoją opinię radny Henryk Dzierzęcki, szef komisji budżetu i finansów, który zawnioskował do swoich kolegów o jego przyjęcie, pomimo tego, że „budżet nie zaspokaja potrzeb, chęci i ambicji” zarówno władz powiatu, jak i mieszkańców.

Podstawą budżetu jest projekt opracowany przez poprzednie władze powiatu ze starostą Ryszardem Zabłotnym na czele. Projekt pozostał praktycznie niezmieniony.

Wydatki na działalność bieżącą (utrzymanie powiatowych instytucji, z czego większość kosztów to płace) pochłoną w tym roku ponad 56 mln zł. Na inwestycje przeznaczono pozostałe 5,8 mln zł.


KTÓRE DROGI DO REMONTU

W tej drugiej, „kreatywnej” puli większość stanowią wydatki na powiatowe drogi (3,3 mln zł). Inwestycje drogowe to: modernizacja drogi Różanki-Babięty w gm. Susz (1 mln zł, dokończenie w 2008), zmiana układu komunikacyjnego przy ul. Andersa (100 tys. zł) i przebudowa ul. Dąbrowskiego w Iławie (1 mln zł, zakończenie w 2009), modernizacja drogi Ogrodzieniec-Trupel w gm. Kisielice (800 tys. zł, zakończenie w 2009), projekt i remont mostu w Dobrzykach gm. Zalewo (100 tys. zł), projekt przebudowy drogi Gierłoż-Zielkowo-Byszwałd w gm. Lubawa (30 tys zł), projekt i budowa chodnika długości 650 m w Grabowie gm. Lubawa (75 tys. zł), przebudowa drogi powiatowej Susz-Kisielice (200 tys. zł).


INNE WYDATKI

Za pozostałe pieniądze na wydatki majątkowe starostwo dokupi sprzętu komputerowego i biurowego oraz zbuduje windę w swojej siedzibie przy ul. Andersa (jej szacunkowy koszt to 250 tys. zł).

Ogromną inwestycją w tym roku będzie wyposażenie, a w efekcie oddanie do użytku nowoczesnego traktu porodowego na I piętrze nowej bryły Szpitala Powiatowego w Iławie. Powiat wyda na to prawie 2 mln zł! Po zakończeniu prac na całej kondygnacji będzie ponad tysiąc metrów kw. powierzchni użytkowej. Trakt zostanie oddany do użytku w tym roku.

Inwestycje szpitalne wesprą też niektóre miasta i gminy powiatu, o czym szerzej napiszemy za tydzień.

Z kolei projekt „Wrota Warmii i Mazur" pochłonie 110 tysięcy. To budowa elektronicznej platformy administracji publicznej, realizowana przez urząd marszałkowski w porozumieniu z ponad 100 innymi samorządami województwa. Docelowo (nie wiadomo kiedy) „Wrota” służyć mają m.in. obsłudze mieszkańców poprzez internet.

Planowane zadłużenie powiatu na koniec 2007 roku wynosi prawie 26 mln zł. To wysokość „ostrzegawcza”, jak określił radny Dzierzęcki.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI

  2007-01-31  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98713947REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.