Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Więcej...

INFORMACJE

2020-08-19

Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie


Kontynuujemy temat ławeczek przed przejazdem kolejowym na ul. Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej w Iławie. Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że to powinno być zrealizowane w ramach zadań własnych urzędu miasta. Urzędnicy burmistrza twierdzą jednak, że przejście pod torami rozwiązuje problem oczekiwania przed przejazdem.

Pisaliśmy o propozycji mieszkańca Iławy Mirosława Rozworskiego, który zapytał o możliwość postawienia ławeczek w pobliżu przejazdu kolejowego na ul. Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej. Miałyby one służyć głównie starszym osobom, które mają fizyczne problemy w skorzystaniu z podziemnego tunelu, a które wracają przykładowo z targowiska, ciągnąc wózek. Ławeczki pozwoliłyby odsapnąć seniorom w oczekiwaniu na otwarcie szlabanów.

Rozworski tłumaczył, że brak chęci z korzystania z wind znajdujących się w tunelu u starszych osób ma wynikać z ich częstych awarii, przez co nie chcą oni do nich wchodzić, bojąc się, że akurat im przydarzy się awaria. Mieszkaniec Iławy zwracał też uwagę, że podjazdy w podziemnym tunelu są na tyle strome, że trudno nimi przemieścić wózek dziecięcy czy rower.

Dodajmy, że czas oczekiwania na przejeździe wydłuża się nawet do kilkunastu minut, gdy przejeżdża przez niego więcej niż jeden pociąg.

PLK JEST OTWARTE

Gdy po raz pierwszy zajmowaliśmy się tematem, w Urzędzie Miasta w Iławie przekazano nam, że nieruchomości po obu stronach przejazdu kolejowego nie są własnością gminy miejskiej. Iławski magistrat wskazał, że grunty należą do PKP S.A. oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, wobec czego nie ma możliwości ustawienia ławek w tym miejscu przez iławski urząd.

Przedstawiciel PKP PLK S.A. zadeklarował, że jeżeli pojawi się zainteresowanie ze strony miasta, to spółka otwarta jest na współpracę i może udostępnić teren pod montaż dodatkowych rozwiązań, o ile nie wpłyną one na obniżenie poziomu bezpieczeństwa w pobliżu przejazdu.

STARANIEM MIASTA I NA JEGO KOSZT

W ostatnim czasie Mirosław Rozworski przypomniał nam swoją propozycję i poprosił, żebyśmy wrócili do tematu ustawienia ławeczek przed najbardziej kłopotliwym przejazdem w Iławie.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie poinformował, że inicjatywa postawienia ławeczek może być zrealizowana w ramach zadań własnych miasta – jego staraniem i na jego koszt – po wcześniejszym uzgodnieniu z ZDW dokładnych lokalizacji i rodzaju ławek oraz sposobu i terminu ich montażu w pasie drogowym.

NIE MUSZĄ OCZEKIWAĆ

Wysłaliśmy stanowisko ZDW do iławskiego urzędu. Kierownik wydziału utrzymania mienia komunalnego w Urzędzie Miasta w Iławie Julia Bartkowska wyjaśniła krótko, że w ramach przebudowy linii kolejowej Warszawa-Gdańsk przy ul. Wyszyńskiego wybudowane zostało przejście pod torami, dzięki któremu piesi nie muszą oczekiwać przed przejazdem na otwarcie szlabanów.

Uzupełnijmy, że w lipcu byliśmy świadkami, jak przejazd na ul. Wyszyńskiego był zamknięty przez dłuższą chwilę. W tym czasie osoby młode i te w średnim wieku korzystały z przejścia podziemnego. Spora liczba starszych mieszkańców naszego miasta czekała jednak przed przejazdem na otwarcie szlabanów. Jedna z kobiet opierała się o pobliskie ogrodzenie.

ALEKSANDRA MALINOWSKA


Iława, przejazd kolejowy
Wyszyńskiego/Grunwaldzka.
Mimo że starsze osoby mają do dyspozycji
windę i podziemne przejście, często wolą
czekać przed szlabanami.

  2020-08-19  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
103703884REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.