Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
kogel-mogel
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Perony. Iława gorsza od Malborka
PRZEJAZD DO LIKWIDACJI...?
Radny powiatu zatrzymany za jazdę po alkoholu
Marlena Cichocka w programie „MasterChef”
Znaleźli czołg z II wojny światowej
Trzy metry po śmierć
Żuchowski o sytuacji w ratuszu: „Czy leci z nami pilot...?!”
Terytorialsów siła z Iławy
Musimy zmienić podejście do zwierząt
Pikieta mieszkańców pod ratuszem
Mieszkamy w Berlinie, ale kochamy Iławę!
Rzecznik prasowy Tomasz Więcek robił w szpitalu co chciał?
Problem ze szczurami w kamienicy
Majątek burmistrza Iławy
W porzuconym aucie mieszkają bezdomni
NOWA SZEFOWA KULTURY: WARTO INWESTOWAĆ W SIEBIE
„Bolszewicy” atakują powiatowy Inkubator Technologiczny
Karta Praw Rodziny. Kopaczewski i Młotek na „nie”
Stare Miasto wreszcie troszkę stare
Ile zapłacimy za parkowanie przed Starym Spichlerzem
Więcej...

Forum

21970. 
Odnośnie wpisu numer: 21964

Ja również przyłączam sie do gratulacji dla pana burmistrza Iławy za tę podwyżkę swoich zarobków, wszak pan burmistrz zarabiał dotąd marne grosze.
Tyle, ile ten dzielny zarządca zrobił dla naszego miasta Iławy nie da sie przecenić, nowe miejsca pracy, drogi, hotele, ronda, dobrobyt widać na każdym kroku w każdym zakątku grodu pięknego. Dumny jestem z włodarza, co nie boi sie podejmować decyzji.
A że takie przetasowania u szczytów władzy lokalnej zdarzają sie, to wiadoma sprawa, bo to jest jak w wielkiej rodzinie, stołeczek tu, stołeczek tam. Pozdrawiam wszystkich normalnych i tych trochę bardziej zwariowanych tez.
 inny mózg
 Wondzynek, Czwartek 30-12-2010

21969. 
Odnośnie wpisu numer: 21965

Niech psy zasrają całe osiedla, bo nikogo to nie obchodzi. Niedługo będą zasrywać klatki schodowe, bo już u nas we wspólnocie to się robi.
Naród mamy prostacki.
 ormowiec
 Czwartek 30-12-2010

21968. 
Odnośnie wpisu numer: 21964

Pan Ptasznik chyba już w ogóle nie wie co robi. Zaplątał się w swych działaniach.
Dowiaduję się, że Lokalna Organizacja Turystyczna LOT nie będzie już prowadziła Informacji Turystycznej. Czyżby Pan burmistrz już zapomniał kto mu "miękkie lądowanie" zapewnił po wykopaniu go z ratusza przez Maśkiewicza?
Koledzy z LOT-u już niewygodni?
Przyjdzie czas, że i Ptasznikowi nikt ręki nie poda.

PS. A Panu Wiesławowi Skrobotowi z muzeum serdecznie współczuję.
Niech się Pan trzyma.
 rubalt
 Czwartek 30-12-2010

21967. 
Odnośnie wpisu numer: 21964

Burmistrz Miasta Iławy - skuteczny zarządca, człowiek moralny, uczciwy, brzydzący się kumoterstwem, nepotyzmem i kolesiostwem, posiadający wizję rozwoju miasta, potrafiący ją wcielić w życie, szanujący ludzi itd. Powinien zarabiać odpowiednio dużo, nawet więcej. Takich ludzi musimy opłacać wprost proporcjonalnie do ich zasług, tyle że nie powinien to być wołek zbożowy Ptasznik, czy belfer Lewandowski (brat to szef skarbówki ale przypadek!), czy ta [...] od historii, manipulant, cwaniaczek. Ale tak wybraliście, więc nie jęczcie teraz. Trzeba było pomyśleć.
 obywatel 2
 Czwartek 30-12-2010

21966. 
Odnośnie wpisu numer: 21959

Przyłączam się do "gratulacji" dla Pana Burmistrza Iławy.
To była "najważniejsza" i... "najmądrzejsza" decyzja zatwierdzona przez radnych. Panie radny Włodzimierzu Harmaciński, zapomniał Pan jeszcze
o zastępcach - im również należy się podwyżka !!!
 bezrobotny
 Czwartek 30-12-2010

21965. 
Odnośnie wpisu numer: 21957

Ja zaś przechodząc, a nie przejeżdżając przez Iławę, szczególnie w okolicach osiedli mieszkaniowych, widzę miasto całkowicie obsrane przez psy. Jeszcze nigdy nie widziałem, aby którykolwiek policjant lub strażnik miejski na widok właściciela srającego gdziekolwiek psa w jakikolwiek sposób zareagował.
Iława nie jest czystym miastem, lecz wielką psią kloaką.
 iławianin
 Środa 29-12-2010

21964. 
Burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik (PO) wyrzucił z pracy Pana Wiesława Skrobota, który zajmował się m.in. pracami związanymi z organizacją iławskiego muzeum. Czyżby w ten sposób Pan Ptasznik szykował znów miejsce na posadę dla Pani Hordejuk, która jest miejscową alfą i omegą i zna się na wszystkim?
Hordejuk jest rozrywana do przeróżnych prac i zadań nie cierpiących zwłoki. Była niedawno wiceburmistrzem nie wiadomo od czego, obecnie "doradza" coś Panu staroście, walczy dzielnie nie wiadomo o co w sejmiku wojewódzkim. Wcale się nie zdziwię, jak okaże się także niezbędną w ratuszu siłą fachową od archeologii, historii i ochrony zabytków. Oczywiście z wynagrodzeniem adekwatnym do jej wysiłków, zaangażowania (politycznego) i fachowości.
No a Pan Skrobot? On jako człowiek mądry i inteligentny zrozumie, że są sprawy ważniejsze niż jego praca i lepiej umocowani "fachowcy", którym trzeba zapewnić odpowiednie posady...
 mieszkaniec
 Środa 29-12-2010

21963. 
Odnośnie wpisu numer: 21958

Tylko były burmistrz Maśkiewicz chciał zrobić coś z tą tzw. strażą miejską w Iławie. Niestety nie bardzo mu się to udało.
Teraz niestety jest to tzw. towarzystwo własnej adoracji, które dba tylko i wyłącznie o swoje apanaże które kosztują mieszkańców Iławy kilkaset tysięcy złotych rocznie. Niestety efekty pracy są bardzo mizerne, ale etaty "cieplutkie". [...]
 Sylwester
 Środa 29-12-2010

21962. 
Odnośnie wpisu numer: 21961

Nadal twierdzę, iż Pan były dyrektor LO w Iławie należy do nauczycieli niezbyt kreatywnych. Niczym szczególnym nie zasłużył sobie na takie stanowisko, choć nie twierdzę, że nie da sobie rady, gdyż - jak mawiał jeden z byłych zastępców burmistrza w czasach Adama Żylińskiego - funkcja owa jest tylko jedną z czynności jaką może każdy człowiek wykonywać.

Gdyby nie poparcie aparatu partyjnego PO nigdy by ten Pan Andrzej Lewandowski nie dostąpił tej funkcji. Niestety - nepotyzm polityczny PO sięga czasów zamierzchłych od PRL.

Muszę obywatelce przypomnieć wybory do samorządu w 2006 roku, kiedy ten pan startując z listy "Zgoda i Rozwój" Aleksandry Skubij nazbierał jako dyrektor prestiżowej szkoły w mieście raptem 60 głosów. Ten sam człowiek, jako dalej dyrektor LO wystawiony na wysokim drugim miejscu, ale na liście PO, partii rwącej fali, zbiera dokładnie dwa razy tyle co 4 lata temu, czyli 120 głosów poparcia.

Niestety - jak na rwącą listę PO, jak na prestiżowe stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Żeromskiego w Iławie - wynik tego Pana to mimo wszystko MIZERIA społecznego poparcia.

Wyznam, iż nie nie należę do zawistnych osób, ale... czasem niektóre osoby w Iławie trzeba wypunktować i usadowić w szeregu.
 lingwista
 Środa 29-12-2010

21961. 
Odnośnie wpisu numer: 21884

Lingwisto!
Przemawia przez Ciebie wyjątkowa zawiść; sam chciałbyś być w sytuacji Pana Andrzeja Lewandowskiego, który na pewno nie jest miernym nauczycielem czy takim sobie dyrektorkiem.
Nie jestem żadną krewną wspomnianego powyżej Pana, ale - to dzięki Niemu przejęłam wieczną miłość do gór, gdy byłam uczennicą żeromka. Poza tym, poprzez nieliczne rozmowy i kontakty prasowe, twierdzę, że jest to człowiek: oryginalny i wartościowy.
Należy się tylko zastanowić, jakie masz powody, żeby wystawiać Mu taką opinię? Niestety, wszystkie marzenia się nie spełniają, o czym powinni już wiedzieć ludzie w wieku dojrzałym, czego życzę w nadchodzącym Nowym Roku, lingwisto. Tak po prostu jest!
 Alfa
 Środa 29-12-2010

21959. 
Burmistrzowi Iławy [Włodzimierzowi Ptasznikowi, PO] gratuluję podwyżki
swoich zarobków...
 szara obywatelka
 Środa 29-12-2010

21958. 
Odnośnie wpisu numer: 21957

Panie lubawiak, straż miejska to o kan d[...] jest w mieście potrzebna.
W ich miejsce powinni być policjanci.
Natomiast co się rozchodzi o policje po 15 w Lubawie, to bym uważał i siedział jak mysza pod miotłom, bo zawsze ktoś czuwa gdy policja śpi.
 ormowiec
 Środa 29-12-2010

21957. 
Jako mieszkaniec Lubawy chciałbym się zapytać czy w Lubawie wzorem innych sąsiednich miejscowości naszego regionu - tzn. Nowego Miasta, Ostródy, Działdowa oraz Iławy jest możliwe powołanie Straży Miejskiej? Przejeżdżając np przez Iławę widzę, że miasto jest zadbane, czyste, a u nas mamy tylko komisariat policji czynny do godziny 15, a później każdy robi co chce.
 lubawiak
 Środa 29-12-2010

21956. 
Odnośnie wpisu numer: 21926

Projekt hali w iławskim mechaniku na bank robiła iławska firma.
Pewnie to jej ostania robota. Ups.
 informator
 Wtorek 28-12-2010

21955. 
Odnośnie wpisu numer: 21954

Za komuny Miecio z kolesiami zaiwaniał przy polewaniu lodowiska.
Ale zachciało mu się hali zamiast boiska, to ma lód pod dachem.
 swój
 Wtorek 28-12-2010

21954. 
Odnośnie wpisu numer: 21926

Działa już to kryte lodowisko w hali iławskiego mechanika?
Może ktoś ma jakieś cenne informacje na ten temat.
 pytek
 Poniedziałek 27-12-2010

21953. 
Odnośnie wpisu numer: 21952

Podaj przykłady "kół zamachowych" w Brodnicy i Ostródzie. Chciałbym
ja w Iławie wiedzieć, bo tylko to przemawia do mieszkańców, aby
zrozumieć jakie błędy popełniają nasi "kosmetycy" u władzy.
 zabłąkany
 Poniedziałek 27-12-2010

21952. 
Odnośnie wpisu numer: 21927

Podałeś świetny temat do dyskusji publicznej na temat kondycji regionu, ale mam lepsze porównanie (inwestycyjne) niemrawej Iławy do bardzo dynamicznych sąsiadów.
Najlepszą miarą siły nabywczej jest budownictwo mieszkaniowe zbiorowe oraz indywidualne. Porównajcie sobie ile developerzy budują i sprzedają dla ludzi metrów kwadratowych w Ostródzie, Brodnicy lub Kwidzynie.
A powierzchowna – jak to ładnie ktoś ujął wcześniej: „kosmetyczna”
– Iława jest daleko z tyłu.
Dlaczego tak się dzieje? To proste! W Iławie, poza chodnikami i rondami, nie powstaje nic kreatywnego, niczego się nie tworzy, nie buduje się kół zamachowych gospodarki.
Za miedzą takowe fundamenty już są. Jaki jest efekt? Ludzie mają pracę, zarabiają, odkładają, kupują mieszkania, ziemię. Tamtejsze samorządy konsekwentnie sprzyjają rozwijaniu się klasy średniej. Budują, tworzą, pączkują, a nie – tylko przyklepują z wierzchu.
 Archanioł Jarosław
 Poniedziałek 27-12-2010

21951. 
A więc mamy zator drogowy. Zbrakło pieniędzy na inwestycje dróg na Warmii i Mazurach. Media podają to tak, jakby winna była Bruksela, bo nie daję nam środków. A to nieprawda, bo Bruksela przydzieliła nam potężne środki, ale nie za darmo, proszę Państwa. My musimy najpierw ze swoich rozpocząć projektowanie i mieć własne środki, a wówczas reszta idzie z Unii. Dają tyle ile trzeba, ile nam się należy, ile Warszawa zatwierdziła na pewne w regionach inwestycje. O tym Państwo nie wiecie? Unia nie durna, golakom nie wyda forsy. Tymczasem skąd Państwo ma pożyczać? Państwo ma inne ważne cele do wykonania, jak np. infrastrukturę na Euro (stadioniki, dojazdy do nich, szpitale, mosty, autostrady priorytetowe itp itd), bo jak tego nie zrobimy, to blamaż. Sam Stadion Narodowy ma kosztować, nie 1, a 2 miliardy złotych, o czym mówi się w nocnych programach radiowych.

Chcecie obwodnic? Skoro swoje pieniążki samorządy wydały lekką ręką na pseudokulturę, jak za wszelką ceną aquaparki, stadiony z tartanem na wioskach, przystanie drogie (jak objazdy wewnątrz-miejskie bardzo kosztowne), grillownie na wsiach, kanaliza do wiosek, z ktorej może 2-3 domostwa korzystają - to skąd za rok mają samorządy brać? Na wsi ścieki i śmieci zakopują do dołów. Znane są wioski i osiedla, w całości skanalizowane, jednak tylko plebania jest podłączona i zasobniejsza emerytka, za którą wnuki płacą - no to o czym my mówimy? O trafności inwestycji? Czy o błędzie inwestycji, czy o widzimisię rady. Jak mogło nie zabraknąć własnych środków!

Iława zadłużona jest na 57 milionów złotych. Nie myślcie iławianie, że Hordejuk i Ptasznik spłacać będą te koszmarne długi. NIE! Im włos z głowy nie spadnie. To my, iławianie, spłacać będziemy drożyzną, podatkami, czy nam się to podoba czy nie. Widzimisię kosztuje. Kosztuje wszystkich, ale nie rządzących.

Tymczasem Iławie potrzebna jest obwodnica strategiczna. Bo budowa drogich hoteli nie zmieni spojrzenia na nasz region jako turystyczny. Dostępne muszą być ludziom lasy, rzeki i brzegi jezior, a nie są, gdyż nie ma taniej infrastruktury turystycznej jak ścieżki, jak WC, jak zbiorniki na śmieci (nie przecieranie się krzakach do Siemian. Jakie mamy ścieżki na brzegami Jezioraka, skoro rządzący sprzedali dostęp do jeziora (np. Jażdżówki i inne). Sprzedaż działek do wody jest brutalnym mordem na turystach. [...]
 komentator polityczny
 Poniedziałek 27-12-2010

21950. 
Idziesz na Sylwestra?
Nie masz z kim zostawić dzieci pod profesjonalną opieką?
Przedszkole PLUSZAK w Iławie pomoże. Dzwoń: kom. 605-890-248.
 Biuro Ogłoszeń
 Poniedziałek 27-12-2010

21949. 
Odnośnie wpisu numer: 21948

Ależ skądże! IV RP nie za tych gadów!
IV RP - owszem - ma szansę powstać, ale... na naszych trupach. Musimy stoczyć bój śmiertelny, jeśli stoczymy. jednak Polaków na to już nie stać, gdyż pokolenia obecne, nie przeleją już krwi za Polskę, gdyż nie uwierzą więcej nikomu.
Uwierzyli Wałęsie - a okazał się sługusem SB.
Uwierzyli UW - a okazali się obcymi.
Uwierzyli AWS - a okazali się gadami z puszki pandory.
Uwierzyli PiS - a poległo w boju.
Uwierzyli PO - a okazują się sługusami Moskwy i Brukseli.
 komentator polityczny
 Niedziela 26-12-2010

21948. 
Odnośnie wpisu numer: 21947

Chce tylko zwrócić uwagę na fakt, iż mamy IV RP. Uboga i biedna Panu Premierowi Tuskowi dziękuję za podwyżki. Dziękuję, dziękuję, dziękuję!!!
 Horhe
 Niedziela 26-12-2010

21947. 
Jako obywatel byłej PRL, a obecnie III RP, zbulwersowany jestem podłością ludzkiej gawiedzi, która opóźnienia pociągów, albo też niekursowanie PKS, awarie sieci energetycznej - zrzuca na rząd PO.
Nie ma większej podłości.

Za Gierka (1979-80), jak zima łupnęła przed południem w Sylwestra,
to nie mogliśmy po zabawie z Biskupca Pomorskiego do Iławy w ogóle dojechać. Pieszo szliśmy na stację kolei państwowej do linii Toruń-Iława ze 2 godziny (z tobołami żarcia od teściowej). Na stacji czekaliśmy w ciemno, bo nikt nie wiedział, który pociąg już do Iławy jechał, a jaki będzie. Po 4 godzinach podniosła się wrzawa, że jakiś skład za chwilę zatrzyma się na stacji i pewno nas zabierze. Jakoś dało się wcisnąć i tak ruszyliśmy w dalszą podróż na Iławę. Po drodze, w Jamielniku, stał ze 60 minut. Zatem po 7 godzinach od wyjścia od teściowej w Biskupcu dom oglądaliśmy w Iławie.

W tym samym roku w lutym wracaliśmy ze Szklarskiej taż do Iławy.
Do Poznania jakoś dowlekliśmy, ale z opóźnieniem 15 min. Na Iławę pociąg w ogóle nie był planowany, tylko z doskoków, a więc po 6-godzinnym oczekiwaniu w tłoku i znoju, pierwsze 1,5 godziny na stojąco, czając się aż ktoś z podróżnych ustąpi nam miejsca, nad ranem ruszamy do dalej.
W Toruniu zmiana pociągu, jakoś udało nam się siedzące miejsce, ruszamy szczęśliwi na Iławę. W Kowalewie stop, gdyż dalsza jazda prosto do Jabłonowa niemożliwa, ponieważ tory są zablokowane lokomotywą, która zamarzła i w żaden sposób nie można jej przepchnąć. Kolej decyduje się na trasę do Grudziądza, stąd do Jabłonowa i do Iławy. Po drodze staliśmy w Grudziądzu ze dwie godziny. W taki oto sposób, nie narzekając na rząd PRL, a przeklinawszy zimę, po 28 godzinach podróży dotarliśmy do Iławy.

Tej zimy miało miejsce na peronie w Iławie pewne zdarzenie. Czekam
na pociąg z Zakopanego, który o godz 12:10 jedzie dalej do Olsztyna. Nagle na peronie zatrzymuje się - o godzinę wcześniej! - pociąg z Zakopanego (do Olsztyna). Oniemieliśmy, ale... To był skład zakopiańczyka z... zeszłego dnia.

Nikt nie łajał rządu i partii za opóźnienia na kolei. A teraz chcieliby mi
PO powalić.
 młotkowy, kolejarz sprawdzający koła na postoju
 Sobota 25-12-2010

21946. 
Odnośnie wpisu numer: 21940

Coś w Iławie z tymi wyborami też było nie tak...
W obwodzie po przedszkolu nr 4 (ul. Westerplatte) w komisji była Pani Danuta Ćwiklińska, ale na koniec dnia przy liczeniu głosów wyproszono
ją, chyba nie była dość zaufaną osobą dla PO.
 dobrze poinformowana
 Sobota 25-12-2010

21945. 
Jak tam rzymo-katolicy? Już spici?
Jak tam smakuje świąteczna woda w tym roku...?
 Zenek
 Piątek 24-12-2010

21942. 
Obywatele Polski jak ćmy do światła prą na PO. Jej wiarygodność nie spada, wręcz przeciwnie. Poparcie idzie za podwyżki paliw, vatu, żywności ukryte.
Jednak obserwuję, że brak kasy zagląda polskiemu obywatelowi w oczy.
Od dwóch dni przed świętami stanęły zakupy wyrobów wędliniarskich, zastój w sklepach mięsnych. Ulice i prywatne domy bardzo ubogie w girlandy lampek migających, nie porównywalne do zeszłych lat. Cisza na ulicach. Pustki w sklepach z zabawkami.
Naród ufa i popiera rząd PO, gdyż uwierzył, że Donald Tusk po trzech latach nic nie robienia (za wyjątkiem sondaży) zabrał się za naprawę państwa po zeszłych rządach od AWS, SLD i PIS.
 karp wigilijny
 Piątek 24-12-2010

21941. 
SKANDAL!
Do Straży Miejskiej w Iławie.
SKARGA na parafię na Osiedlu Ostródzkim w Iławie.

Proszę o natychmiastową interwencję. Od wczoraj godz: 22:00 na parafii w kościelnym pomieszczeniu pali się ohydnymi świństwami, smród roznosi się po całym nowym osiedlu. Zapach tak podły, że nie można wietrzyć mieszkań. Niech zajmie się tą sprawą sanepid. To jest SKANDAL!
 zniesmaczony
 Piątek 24-12-2010

21940. 
Odnośnie wpisu numer: 21938

Wiadomo, że takie numery z unieważnianiem głosów w komisjach działy
się na terenie całego kraju.
Jarosław Kaczyński znowu miał rację otwarcie podważając uczciwość PO.
Cuchnie!
 bosy, ale w ostrogach
 Czwartek 23-12-2010

21938. 
Wybory były i wszystko zaklepane. Okazało się, że nie tak do końca. Pamiętacie Państwo sprawę ponad 2 mln nieważnych kart do głosowania?
Proszę o uważne przeczytanie tego, co znajduje się w odnośniku :-(
http://lubczasopismo.salon24.pl/forum2010/post/261802,wyborczy-falsz-i-obluda
 kuzyn_nataszy
 Środa 22-12-2010

21936. 
Jan Pietrzak w felietonie pt. „Orzeł i WRON-a”:
http://www.youtube.com/watch?v=Eqa0mFyQzjg

Historia lubi się powtarzać...
Iławą i całym powiatem też rządzą sługusy naczelnych bolszewików.
 anty-bolszewik
 Środa 22-12-2010

21933. 
Odnośnie wpisu numer: 21932

Obecni radni PiS w Radzie Miasta Iławy (3 osoby) - z szacunkiem do nich odnosząc się - po prawdzie sami nie wierzą, że prezentują ideę takiej partii jak PiS. Oni przerażeni sytuacją, nie wiedząc co czynić, muszą ulegają klimatowi narzuconemu przez PO. Bo człowiek w sytuacji np. przygniatającej miarkuje i w zachowaniu i czasem postawie. Przykład podam.
Radny PiS Wojciech Szymański post factum przepraszał radnego PO Jerzego Sochackiego za to, że... oddał głos przeciw niemu podczas wyboru przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Czyli radny z PIS wymiękł. Na co mu było "przepraszanie", to jedno. Toż mógł zagłosować "przeciw" i zachować się godnie (czyli milczeć), to drugie. Co ubyłoby, jako radnemu PiS, zagłosować za Panem Sochackim. Nie stracił by na honorze.
PiS, mając 3 radnych w Radzie, jest niczym zwiędła róża u kożucha.
Szkoda!
Gdyby nie odejście Pana Henryka Witkowskiego (został bez mandatu)
i założenie konkurencyjnego komitetu "Wspólnota" (ledwo 1 mandat);
dalej - odejście z PiS Pana Eugeniusza Dembka (jako jedyny uzyskał
mandat) do "Wspólnoty", to w Radzie mogło być aż pięciu radnych PiS.
A może nawet... 6, gdyż listy wzmocnione byłyby Panem Dembkiem i Panem Witkowskim.
Niestety - niezgoda rujnuje. Czasem warto zamknąć się i przemilczeć,
niż obrażać się na złą sytuację w partii.
Gdyby było 6 radnych z PiS + 4 z SLD = 10 + jakaś sierota spoza PO,
to co mamy...? Klincz. I wtedy PO kwiczy.
 komentator polityczny
 Środa 22-12-2010

21932. 
Odnośnie wpisu numer: 21928

Przyjacielu, zwolenników PiS wcale to nie dziwi - o ile iławskim PiSem zarządza agent z PO, Pan Marek Polański.
 WSTYD MI, lat 59
 Susz, Środa 22-12-2010

21931. 
Odnośnie wpisu numer: 21927

U nas w Iławie też jest nowy most drogowy - na rzece Iławce ;-p
 Matylda
 Środa 22-12-2010

21929. 
Szanowni Państwo, drodzy Czytelnicy KURIERA!
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego wielkimi krokami Nowego Roku 2011 chciałbym życzyć Nam wszystkim zdrowia (także dbania o nie!), szczęścia (począwszy od tego na dziś - nie dajmy się śliskim nawierzchniom!), pomyślności w życiu osobistym i karierze zawodowej, a także dbałości o wysoki poziom tolerancji własnej
- tej swoistej matki wszelkich debat na argumenty...
To do forumowiczów: połamcie się symbolicznym opłatkiem ze wszystkimi, z którymi użeraliście się tyle razy. Nie ma złych ludzi, są tylko odmienne zapatrywania. Nie musimy się zgadzać, ale powinniśmy się szanować,
nawet anonimowo!
Schodząc na poziom nadchodzących godzin - dobrej zabawy, pozytywnej
- wesołej i refleksyjnej. Kłaniam się!
 Leszek Olszewski
  4486848
 Środa 22-12-2010

21928. 
To co napiszę jest znamienne.
W sobotę na godz. 10:00 zaproszono nas do siedziby PIS na opłatek i analizę wyborów. Nawet ksiądz nas olał - nie przybył, telefon milczał.
 kandydat na radnego z listy PIS
 Wtorek 21-12-2010

21927. 
MIARA! PORÓWNANIE:
Iława buduje zaledwie kosmetyczne dekoracje w postaci chodniczków, krawężniczków i temu podobnych rondelków.
Natomiast za miedzą sąsiedzi inwestują potężne pieniądze w rozwojowe dla lokalnych środowisk budowle, które będą miały wpływ gospodarczy także dla całego regionu:
– KWIDZYN, most drogowy na Wiśle, 500 mln zł
- GRUDZIĄDZ, most drogowy na Wiśle, 600 mln zł (na zdjęciu)
 skaner
 Wtorek 21-12-2010

21926. 
Odnośnie wpisu numer: 21913

Pewnie projekt tej cieplutkiej sali gimnastycznej, jak wiele rzeczy
ostatnio w Iławie, robiła warszawka. Oni wszystko wiedzą najlepiej.
Mam pomysł jak pozbyć sie problemu: można zrobić kryte lodowisko.
 i po kłopocie
 Wtorek 21-12-2010

21921. 
W sprawie poczty [w Ząbrowie].
Już wiadomo, że nam ją zamkną. Czynna aby do świąt, ot taki prezent.
Znowu ten niedobry pan jednym podpisem nam to likwiduje. A wiadomo, że przynosi ta poczta zyski, ale cóż tam, jak pewnie można budynek po poczcie sprzedać i mieć większą kasę... Słyszałam, że tak ma być w całej
Polsce.
Młodzi to sobie poradzą, ale proszę sobie osoby starsze wyobrazić, jak lecą do Iławy za listem poleconym, bo nie odebrali w domu, albo jak wynajmują auto z kierowcą by dojechać do Iławy. A rachunki? A kogo
to? Ot takie ułatwianie życia na wsi.
Kiedyś były kluby na wsiach, gdzie młodzi się schodzili, teraz pod sklep lub szkołę. Pytam: co jeszcze na wsiach się pozamyka na kłódkę? Może szkoły? Może ośrodek zdrowia? Może pociąg i autobus niepotrzebny?
A sklepy też? I nastanie prawdziwy ciemnogród?
 petentka
 Wtorek 21-12-2010

21919. 
Odnośnie wpisu numer: 21913

Podobne sale gimnastyczne stoją w o wiele chłodniejszych klimatach i
jest w nich cieplutko jak pod pierzyną, więc to chyba nie wina inwestycji jako takiej, ale bardzo spapranego projektu instalacji grzewczej.
 bystry
 Poniedziałek 20-12-2010

21918. 
Złapał mi się leszcz na jeziorku w Siemianach. Waży 6,45 kg.
Musiałem odkuwać większą dziurę w lodzie. Szeroki mam szufel do odgarniania śniegu. Leszczu kolor lekko złocisto-brązowy. Cudo.
Dał się podejść na zwój makaronu włoskiego.
 łowczy podlodowy
 Poniedziałek 20-12-2010

21914. 
Odnośnie wpisu numer: 21913

Jeśli temperatura podczas ćwiczeń w sali nie spada poniżej 12 stopni, to można jechać z zajęciami. W tej temperaturze ćwiczyło się na na boisku
a co dopiero pod dachem, gdzie nie wieje, jest cicho.
A co byście chcieli na przykładowo -18 stopni? Wiecie ile to kosztuje?
 kierownik wydziału edukacji
 Poniedziałek 20-12-2010

21913. 
Kolejny sukces iławskiej PO.
Po obwodnicy (dla wszystkich kierowców z wyjątkiem tirów), teraz hala
gimnastyczna szkoły mechanik. Można grać w piłkę, ale tylko latem, bo
zimą mróz w niej taki, że w nosach zamarza.
Czekam więc na dalsze "trafione" inwestycje iławskiej PO. Nie mogę się doczekać radości ze spłacania tych grubych milionów w wielu kredytach bankowych, za które radośnie budowano.
 niePOprawny
 Poniedziałek 20-12-2010

21912. 
Odnośnie wpisu numer: 21909

Ja jestem wrogiem PO i całej tej [...] rządzącej Iławą. Jednak, aby dać
radę zimie, musimy wszyscy złapać za trzonek od łopaty i... hejże hola!
- poćwiczyć łopatologię.
Jeśli oni zaczną najmować firmy i odśnieżać, to zobaczycie ile kasy to wszystko będzie kosztować.
 gumowe ucho
 Poniedziałek 20-12-2010

21911. 
Szczęście nadaje sens życiu
To magia w twym sercu zaklęta
Nie pozwól mu zostać w ukryciu
Podaruj je bliskim na święta...

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz niezliczonych ilości szczęścia w 2011 roku życzę wszystkim!
 Joanna Majewska, była Kurierka
 Pruszcz Gdański, Poniedziałek 20-12-2010

21909. 
Odnośnie wpisu numer: 21907

Wstyd i hańba dla nowych władz Iławy żeby chodniki na mieście
wyglądały tak jak wyglądają. Można się połamać.
A w podstawówce nr 3 można wpaść do szatni po tych schodach.
Tragedia, takie śliskie.
 iławianin
 Poniedziałek 20-12-2010

21908. 
Odnośnie wpisu numer: 21905

W iławskim LO poczciwy polonista, również dyrektor Stanisław Hertel, uczył nas nie tylko polskiego, ale też łaciny, mówiąc: "Łacinicy wszystko wiedzą". Pomimo, że był posłem PRL za Gomółki, on swoje wiedział, czuł co się świeci, dlatego tak bardzo zwracał uwagę na poziom inteligencji ucznia. Bo "uzyskać maturę i studia to nie wszystko" - powiadał.
 magister
 Poniedziałek 20-12-2010

21907. 
Jakiś czas temu w Kurierze pisano, że odsiadujący na 1 Maja "obywatele" skarżą się, że nie mają żadnych widoków przez okna! To dlaczego teraz, gdy tak ich ręce by się przydały do odśnieżania, to ich nie ma...? Mieliby dobre widoki i świeże powietrze.
Gdyby można było dawać kary pieniężne, to ten kto jest odpowiedzialny za ulicę Bandurskiego i Mierosławskiego na Starym Mieście w Iławie dostał by potężną karę. Może w końcu ktoś by się wziął za robotę. Dlaczego wszystko co piękne i dobrze wysprzątane, to tylko przy Ratuszu?
My nie jesteśmy gorszymi obywatelami.
 czytelniczka
 Niedziela 19-12-2010

21905. 
Odnośnie wpisu numer: 21895

Gdzieś nad brzegiem jeziora stoi pokorne, ciche i zasmucone drzewo, co zowie się Salix alba "Tristis". Kora tego drzewa zawiera kwas salicylowy, którego nazwa właśnie pochodzi od słowa "salix". Przymiotnik "biała" to po łacinie "alba". Dzieci dlatego też na pierwszą Komunię stroją się w alby. Rycerz o imieniu Tristan nieszczęśliwie zakochał się w Izoldzie, skutkiem czego zawsze są łzy, smutek i płacz. Łacińskie słowo "tristis", włoskie "triste" oznacza po polsku "smutny".
Salix alba " Tristis" , czyli po naszemu wierzba biała płacząca (w mowie potocznej wierzba płacząca), zawsze kojarzy się nam ze smutkiem, jesiennym nastrojem.
Edukatorzy z PRL-u oraz III RP skutecznie nas odcinają od przebogatej spuścizny starożytnego Rzymu. Z łaciną łatwiej jest poznawać obce języki, a nawet nasz język polski.
 Dziedzic z Chromakowa
 Sobota 18-12-2010

21904. 
Odnośnie wpisu numer: 21884

Dotychczasowego dyrektora liceum żeromka awansowano na zastępcę burmistrza Iławy zgodnie z instrukcją nr 18 ŚCIŚLE TAJNE (KAA/OC113) kancelarii Bieruta: "Należy spowodować, aby awansowano tylko tych pracowników i kierowników, którzy wzorowo wykonują przydzielone im zadania, ale nie wykazują skłonności do analizowania spraw wychodzących poza te działania"
Miał za pół roku odejść na zasłużoną emeryturkę. A tu masz! Z nieba spadło szczęście - opatrzność powołuje go do prowadzenia szkolnego ludu. Taka sobie mało odpowiedzialna funkcja w mieście ds oświatowych. No bo za co tak naprawdę taki zastępca odpowiada. Patrzy na ręce dyrektorom szkół podległych Ratuszowi i naczelnikowi wydziału ds. edukacji i tyle jego roboty. W razie gdy w szkole coś walnie, to on ich rozliczy, nigdy nie odwrotnie. Swoista sinecure.
 05-KW
 Sobota 18-12-2010

21895. 
Odnośnie wpisu numer: 21885

ŚCIŚLE TAJNE (KAA/OC113). Moskwa, 3.IV.1947.

Pozycja 35 - o szkolnictwie:
"W szkolnictwie podstawowym, zawodowym, a w szczególności w szkołach średnich i wyższych doprowadzić do usunięcia nauczycieli cieszących się powszechnym autorytetem i uznaniem. Na ich miejsce wprowadzić ludzi mianowanych. Doprowadzić do ograniczenia wydawania materiałów źródłowych, do usunięcia ze szkół średnich łaciny, greki, filozofii ogólnej, logiki i genetyki. W historii zaniechać gloryfikowania, co który władca chciał zrobić lub zrobił dla kraju, trzeba natomiast ukazywać tyranię królów oraz walki uciemiężonego ludu.
W szkolnictwie zawodowym doprowadzić do wąskich specjalizacji."

* * *

Ten tekst – tłumaczenie z języka rosyjskiego instrukcji znalezionej w kancelarii Bolesława Bieruta, pierwszego powojennego prezydenta Polski – jest dokumentem niezwykłym i wstrząsającym. Wynika z niego jasno, że jest to instrukcja przeznaczona dla placówki KGB w ambasadzie sowieckiej w Warszawie, która jakimiś drogami dotarła do polskich władz komunistycznych.
[...] Lektura 45 punktów nakazujących totalne podporządkowanie kraju polskiego interesom Rosji, zniszczenie gospodarki, samodzielności społeczeństwa i wszelkiej inicjatywy jednostek, budzi grozę. Tak jak grozę budzą dziś u wielu obserwatorów Polski skutki komunistycznych rządów po 45 latach.
Po głębokim zastanowieniu się: czyż nie jest obecny trend oświatowy realizacją tamtej INSTRUKCJI?
 05-KW
 Piątek 17-12-2010

21894. 
Proszę pomóc w wyjaśnieniu kwestii tańszych biletów PKP po nowym roku. Czy obniżka jest tylko dla studentów? Czy dla uczniów innych także? Bardzo mnie to nurtuje.
Słyszałam też, że są dwie stawki zniżek - tzn. zniżka 51% oraz 49%.
Te 51% to dla tych co chcieliby kupić bilety miesięczne i na InterCity.
A ta mniejsza stawka, czyli 49% - to dla pozostałych.
Bardzo proszę o wyjaśnienia. [...]
 zainteresowana matka
 Piątek 17-12-2010
Odp. 
Już wyjaśniamy ten intrygujący, ale jakże ważny temat zniżek.
O wynikach poinformujemy w kolejnym wydaniu KURIERA.
 moderator
 Piątek 17-12-2010

21885. 
WOJCIECH TARNOWSKI & EDWARD BOJKO

[...] Takie cyrki to możliwe są tylko w naszym kochanym, polskim, w powiecie systemie oświatowo-wychowawczym.
Nigdy kierownik internatu, jakim jest ośrodek opieki wychowawczej przy iławskiej szkole budowlance, nie powinien dostać pozwolenia na drugą poważną pracę w roli trenera drużyny piłki nożnej, odległej od Iławy o
100 kilometrów.
Praca trenerska jest ciągła i absorbująca. Taki dyrektor wychowawca powinien być obecny w internacie. Jednak dzisiejsze internaty to atrapy przy szkołach, właściwie pełnią funkcję przechowalni. Niestety, tej prawdy nie widzą ani władze powiatu ani kuratorium. To jest chore! Kierownik internatu winien być z młodzieżą bez przerwy, czuwać nad procesem wychowania permanentnie.
Kierownikiem powinna być osoba spośród nauczycieli wychowawców, pasjonatów, nie dorobkiewiczów jakim jest ten Pan. Skoro czuje się bardziej w roli trenera piłkarstwa, to proszę bardzo - niech pracuje tylko z piłkarzami, jakim jest setki wielu trenerów.
Tolerowanie przez starostwo takiej sytuacji wystawia złe świadectwo jego funkcji nadzorującej szkolnictwo powiatowe. Ale ręka rękę myje, tym bardziej, że wszyscy nauczyciele ze Rygielskim i Panem trenerem to jedna rodzina - PO.
 komentator polityczny
 Czwartek 16-12-2010

21884. 
Odnośnie wpisu numer: 21881

Wszyscy oni jeszcze nie dorośli, choć mają swoje lata, do pełnienia funkcji burmistrzów. Tak oto mamy kolejną degrengoladę partyjniacką na stanowisku wice burmistrza Iławy.
Pan ANDRZEJ LEWANDOWSKI, dyrektor liceum, na wiceburmistrza ds. oświatowych powołany został w nagrodę za lojalność, nigdy za dokonania szczególnie wyróżniające go w organizowaniu życia szkolnego. Ja tego człowieka nie poznałem z organicznej pracy jako nauczyciela przedmiotu. Nigdy. Taki sobie "swojaczek". Niczym nie wyróżniający się nauczyciel, a tym bardziej nauczyciel przedmiotu. Ciągle siedzący za biurkiem, wpatrzony w laptopa. Wiadomo... dziś laptop narzędzie pracy, ale... Rozumiemy się!
Oto teraz z na wzajemnych drobnych układzików szkolno ratuszowych
(LO - wylęgarnia PO), u schyłku posługi zawodowej, dostaje w nagrodę stanowisko, było nie było, burmistrzowskie. Jest dowartościowany.
A jak czują się wyborcy...?
 lingwista
 Czwartek 16-12-2010

21882. 
Odnośnie wpisu numer: 21881

Wypowiem się o postawach gospodarskich naszych burmistrzów oraz wójtów.
Moim zdaniem, prawdziwy gospodarz powinien wszystko w mieście widzieć i osobiście dokonywać inspekcji miasta, co najmniej jeden raz w miesiącu. Po prostu przejechać się po zakamarkach, nowymi drogami i doglądać spraw. Patrzeć na wszystko co się dzieje, na porządek w mieście, na roboty drogowe, na postęp inwestycji miejskich, a nawet jak firmy sprzątają miasto, czy śmieci nie gromadzą się na ulicach, dojrzeć dewastację, dostrzec zieleń, czy drzewa się przyjęły czy firmy je podlewają. Takie proste gospodarskie czynności! Przecież bez takiego oglądu ani rusz!
Nie należy siedzieć tylko w urzędzie wykonywać administracyjne prace, licząc że firmy wszystko wykonają jak należy. Jednak kiedy z na wielu z nich, jak chociażby w Iławie pewne stanowiska spadły na głowę im, jak cichociemni z Anglii, to czemu się mamy dziwić.
Ostatnio na Ostródzkiej wsiadłem do miejskiego autobusu i jadę w kierunku stacji PKP. Liczę, że wysiądę na przystanku naprzeciw "małpiego gaju" koło Domu Weterana, czyli przed wiaduktem. Jednak autobus nie zatrzymuje się, ludzie krzyczą, że chcą wysiąść, a kierowca nie słucha tylko jedzie dalej aż pod Zakład Karny. Przy czym poinformował, że tamten przystanek jest zlikwidowany (bo szanowne IPB zaczęło budowę Starego Spichlerza). No i co z tego? Skąd o tym mamy wiedzieć?
Jakby ciężko było w autobusie grubą czcionką dać napis, że ten przystanek jest zlikwidowany. Ludzie by przeczytali wcześniej i zaplanowali wyjście przy Galerii Jeziorak. Ot takie proste, ale nie dla bezdusznych urzędników.
No i o to sie rozchodzi - radny Eugeniusz Dembek z PIS winien był być awansowany do rangi wiceburmistrza.
 Gumowe ucho z Ratusza
 Czwartek 16-12-2010

21881. 
Odnośnie wpisu numer: 21876

Dokładnie! W normalnym kraju załatwia się tego rodzaju problemik od ręki, dosłownie w jeden dzień. W Polsce natomiast - najpierw przerzuca się odpowiedzialnością, a napis szpeci od kilka lat.
Pan Olszewski jako pisarz i obserwator nie jest od ustalania właściciela obiektu: PKP, ratusza czy firmy sprzątającej. Ustalenie kto ma zrobić porządek, to kompetencja gospodarza, burmistrza i jego służb miejskich, a nie felietonisty z lokalnej gazety, bo taki komentator idzie, patrzy i widzi, że bałagan nadal istnieje.
Wstyd, żeby tyle czasu takie coś szpeciło - o tym pisał Olszewski. I ma rację. Moim zdaniem wstyd jest dla ratusza. Czy oni są ślepi?
 szamanka
 Czwartek 16-12-2010

21879. 
Odnośnie wpisu numer: 21751

Ktoś tu słusznie zauważył, że w podstawówce "trójce" schody do szatni to porażka. Wstyd, żeby szkoła nie dbała o swoich uczniów. Aż dojdzie w końcu do tragedii to może coś z tym zrobią.
A tak w ogóle to w tej szkole dzieciaki nie są bezpieczne podczas przerw, bo nauczyciele w ogóle nie reagują na chuligańskie wybryki uczniów. Największy burdel jest w szatni i na korytarzach, gdzie po prostu można zginąć. Ciekawe czy kogoś to obchodzi? Nic dziwnego, że uczniowie tej szkoły brali narkotyki skoro w ogóle nie ma tam dyscypliny.
 mama
 Środa 15-12-2010

21877. 
Zima w tym roku ostra. Pewnie wiele osób miało problemy z odpaleniem swoich aut.
Z pewnością takich trudności nie mają druhowie naszej suskiej straży pożarnej, którzy w starej siedzibie, zwanej "suską ibizą" trzymają swoje prywatne auta. OGRZEWANE garaże i to ZA DARMO? Pan co na to, Panie burmistrzu Pietrzykowski? KTO ZA TO PŁACI? Naszymi pieniędzmi spłaca pan swoje długi kampanijne?
Zastanawia mnie dlaczego tak często wjeżdżają wozami strażackimi do starej siedziby. Może rozgrzewają baki?
 obeserwator
 Środa 15-12-2010

21876. 
Odnośnie wpisu numer: 21875

Nie chodzi przecież o miejsce malunku, a o sam fakt zbydlęcenia młodego pokolenia. Jednak taki napis winien był zostać wymazany natychmiast.
I za to ktoś musi odpowiadać w mieście, ponieważ baaaaaaardzo szkodzi wizerunkowi mieszkańców Iławy.
Dla mnie nie byłoby problemu. Rano jest telefon od policji do odpowiedniej komórki, gdyż oni zwracać powinni na takie sprawstwa szczególną uwagę, a za chwilę idą ludzie ze straży i zamazują. Albo również na takie wypadki zleca Ratusz wykonanie roboty czyszczącej odpowiedniej firmie, np. EKO lub Spomer.
A u nas wieeeeeelki poooooooolski problem.
 Swój
 Środa 15-12-2010

21875. 
[...] Chciałbym się odnieść do felietonu Pana Leszka Olszewskiego w aktualnym numerze Kuriera.
Jeśli chodzi o "Podolskiego na szubienicy" to radzę zaczerpnąć wiedzy.
Za miejsce, na którym napis widniał, odpowiedzialne jest PKP, nie zaś
dział bieżącego utrzymania [w ratuszu].
 Człowiek
 Środa 15-12-2010

21874. 
Podniósł się płacz o mrozie siarczystym, jaki panuje w Polsce.
Za chłopaka rowerem do szkoły dojeżdżałem po 8 km przy -33 C.
I nawet nie czułem, że aż takie mrozisko. No, ale mój dziadek zaliczył Workutę i na piechotę tysiąc kilometrów wracał spod Moskwy.
 wnuk Sibiraka
 Wtorek 14-12-2010

21872. 
Trwa rekrutacja na stanowiska do niedlugo otwieranej plywalni w Ilawie.
Juz kilka osob znalazlo sie wsrod szczesliwcow i moga pochwalis sie otrzymaniem posady.
Jak sadziecie - czy ogloszony nabor to tylko pic a posadki i tak dostana kumple i rodzinka kadry kierowniczej?
[...] No pewnie, ze to pic... Czemu jestem taki pewien? Otóż wystarczy
przejrzeć listę nowych pracowników i poszperać jeśli (kogoś to interesi)
w necie: wspaniała "nasza-klasa.pl" i kogo mamy tam wśród przyjaciół
Pana Serka – Pan Grabek pewnie się cieszy ;) [...]
 aplikant
 Wtorek 14-12-2010

21871. 
Odnośnie wpisu numer: 21867

[...]
Już jest dawno po wyborach możesz sobie tak tupać i wrzeszczeć.
Nikt tego nie usłyszy. Lampy się świecą a świeca się pali.
Po przegranych wyborach ostatni miał wyłączyć światło.
 xd
 Wtorek 14-12-2010

21870. 
Odnośnie wpisu numer: 21864

Te, "pamiętający" - ty jesteś konający na umyśle, czyli dureń pospolity.
Przypominasz nocnik, z którego wylewa się mocz podłości, zakłamania
i degrengolady.
Gdy człowiek czyta te twoje postkomunistyczne brednie, to mimowolnie truchleje na myśl: dla kogo ci ludzie wtedy cierpieli...? Nawet umierali...
Dla kogo...?
 J-23
 Wtorek 14-12-2010

21869. 
Odnośnie wpisu numer: 21865

Kto ma ich wywalić prezesów z IKS? Ptasznik? Niechby spróbował. Oni sami się zatrudniają, wybierają i zwalniają.
Pan Kazimierz jest praktycznie nieusuwalny, ma to zagwarantowane. On za nic nie odpowiada, tylko administruje. Ma wszystko wporzo, wiec siedzi, bo kto by za te grosze IKS prowadził. Rządzi i firmuje tylko prezio. A oni, co jeden to mądrzejszy i tak im długi rosną. Kiedy przekroczą pewną wartość krytyczną, to ogłoszą upadłość spółki. I będzie amen ze wszystkimi i całą piłką, nawet z trampkarzami.
Dyrektor niczego się nie boi, bo ma oparcie w wysokiej klawiszowskiej emeryturze, a prezesi są na swoich prywatnych włościach, więc wszyscy walą i olewają IKS.
 Czaruś z IKS
 Wtorek 14-12-2010

21867. 
Odnośnie wpisu numer: 21847

[...]
Od kiedy nowym burmistrzem został Pan Krzysztof Pietrzykowski, w Suszu jest po prostu "LAS VEGAS". Miasto pięknie oświetlone nie tylko w nocy, ale i w dzień, lampy uliczne palą się całymi dniami ślicznie komponując się z zimową aurą. Licznik za prąd bije.
Aż strach pomyśleć co będzie się działo w tym ZUK-u po objęciu władzy przez świtę Pana Pietrzykowskiego. Woda za darmo, leki po złotówce...
He he he...
Panie Burmistrzu, ja mam tylko jedną małą prośbę... Przy okazji jak Pan będzie w Ministerstwie Zdrowia, proszę poruszyć temat dopalaczy po złotówce dla miasta Susz.
 smerfetka
 Wtorek 14-12-2010

21865. 
Odnośnie wpisu numer: 21863

Masz dużo racji, ale Pan prezes nie chciał o tym mówić głośno.
Trzeba było od razu powiedzieć wszystkim jak przejmował stery, że są długi w klubie i wtedy podejmować kroki. Teraz wszystko spada na niego.
 gapa
 Wtorek 14-12-2010

21864. 
Odnośnie wpisu numer: 21856

Nie zgadzam się z przedmówcą.
Moim zdaniem to słusznie wprowadzono "stan wojenny". Pewnie, że nie powinno być nadużyć, ale czy tak naprawdę to słuszne jest osądzać tego biednego pana Jaruzelskiego? Ja mu współczuje, bo on nie miał wyjścia, inaczej byśmy mieli wojnę z ruskimi.
Ludzie młodzi za mało wiedzą o tamtych czasach i to dlatego tak demonstrują niechęcią wobec Pana Jaruzelskiego. Zapewne skutki tego stanu wojennego nikt nie przewidział.
Moim zdaniem Pan Jaruzelski jest "kozłem ofiarnym" , a tych co zabijali i gnębili nie ukarano do dziś. Pełno takich jest, że ktoś komuś kazał pod przymusem, groźbą, ale i wśród wilków trafiają się owieczki. Pamiętam było ciężko, walka o zdobycie chleba dla 8-osobowej rodziny to naprawdę cud, ale przetrwaliśmy to wszyscy - dla potomnych, by prawdę mówić.
Strach był ogromny, aż ciarki po plecach przechodziły. Takie były czasy.
 pamiętający
 Wtorek 14-12-2010

21863. 
Odnośnie wpisu numer: 21861

Oni tego Mazura wpuścili w maliny wiedząc, że klub jest zbankrutowany. Podobnie postąpi PO za 4 lata - wpuści PIS do rządu na samodzielne rządzenie, które sprowadzi ich na katastrofę.
IKS od czasów wejścia do II ligi balansuje po bandzie, wiedząc jak jest
głęboko do przepaści. Ale kiedy nikt w Polsce za bankructwo nie ponosi
ani karnej ni majątkowej odpowiedzialności, wówczas prezesi dyrektorzy firmy hulają jak zające w kapuście. Ten klub nigdy nie powinien być w
II lidze, podobnie nawet taki Stomil Olsztyn.
Dziś modne jest, by byle prowincjonalna mieścina miała II ligę piłkarską
i basen z rurą. Chorzy psychicznie ludzikowie pękają w szwach, stawając nawet na prąciu, dopinają swego wbrew logice i kosztom.
 Swój
 Poniedziałek 13-12-2010

21862. 
Odnośnie wpisu numer: 21842

Otóż szanowny Pan dyrektor E. Bojko nie "dał przykładu", tylko wysłał młodych ludzi do pracy, a przy okazji na pewno załatwił swój lokalny "polityczny interesik". Fakt, wychowuje się przez przykład, ale to wymaga wysiłku (fizycznego również). A można przecież lekko, przyjemnie i koniunkturalnie. Tym bardziej, kiedy ma się ku temu okazję i warunki.
 WOT
 Poniedziałek 13-12-2010

21861. 
Czy to prawda, że prezes Mirosław Mazur doprowadził Klub Piłkarski "JEZIORAK" na samo dno i wiosną będą grać już tylko juniorzy?
 gapa
 Poniedziałek 13-12-2010

21860. 
Osoby, które czują się pokrzywdzone w wyniku sytuacji w tartaku w Suszu mogą sie podzielić swoimi wątpliwościami pisemnie na adres:

Państwowa Inspekcja Pracy w Olszynie
10-512 Olsztyn, ul. Kopernika 29

lub telefonicznie:
(89) 527-42-75, (89) 527-60-82
 czytelnik
 Poniedziałek 13-12-2010

21858. 
Odnośnie wpisu numer: 21857

Takich, co wiedziało dobrze o Katyniu, było wielu, nawet pewien historyk od budowlanych.
Bardzo uaktywnił się po 90-tym, gdy wiadome było, że już nie zapuszkują go. Kiedy odkrył karty dla młodzieży, nawet 2-krotnie otrzymał Złoty Krzyż Zasługi RP: pierwszy z podpisem Jaruzelskiego, ale widać, że ze wstrętem do odznaczenia się odnosił, a potem wyskomlał to samo odznaczenie, które podpisał i wręczył mu Prezydent RP śp. prof. Lech Kaczyński.
2-krotne przyznawanie tego samego odznaczenia możliwe jest tylko w Polsce [...]. Tylko tu potrafią zapakować do pudła wszystkich generałów, elitę lotników wojskowych i wpaść w "pułapkę" przed lądowaniem.
 05-KW
 Poniedziałek 13-12-2010

21857. 
Odnośnie wpisu numer: 21856

Pierwszy raz o zbrodni katyńskiej usłyszałem, gdy byłem pracownikiem IWCS-u (IZNS). Fakty te były dla mnie szokiem.
W zakładowym radiowęźle "Solidarność" nadawała na ten temat audycje. Autorami tych audycji byli pracownicy zakładu - Kazimierz Rochowicz, internowany w Zakładzie Karnym (13 grudnia 1981 roku) oraz Bogumiła Koczkowska. Śmiem twierdzić, że były to pierwsze na terenie Iławy publiczne wypowiedzi w tej bolesnej sprawie.
Dziś te dwie osoby nie istnieją w przestrzeni publicznej Iławy. Dzięki tym ludziom i tysiącom nam nieznanych, możemy dziś pisać i mówić do woli.
 mechanizator
 Poniedziałek 13-12-2010

21856. 
29. rocznica stanu wojennego 13 grudnia 1981.
Zdawałem sobie sprawę, że to już ostateczna kompromitacja doktryny
rządów komunistycznych.
Dziś nasi dawni ciemiężyciele mają się dobrze. Nie ma na nich sądów, występują w telewizji, rządzą wieloma mediami, kandydują do samorządów, są burmistrzami, bankierami.

http://www.youtube.com/watch?v=BAn4Oq3H5ak
 czerwona kartka
 Niedziela 12-12-2010

21854. 
O TO SIĘ ROZCHODZI! Najnowszy sondaż:
37% PO
26% PiS
06% NJP
Czy już kapujecie o co chodzi Kaczyńskiemu Jarosławowi?
PiS + NJP = 32%
Głowę daję, że rozłam jest przykrywką. A to nie wszystko.
Młodzieżowy Ruch Społeczny z Martą Kaczyńską na czele weźmie 10%
i prawica za rok rządzi.
 05-KW
 Niedziela 12-12-2010

21852. 
Odnośnie wpisu numer: 21843

Ta obwodnica strategiczna, omijająca Iławę od południa, jest budowana
od 25 lat. Planowano ją w czasie gdy przedłużano Układ Warszawski na kolejne 25 lat i mówiono nam, że tylko Nasza Partia (PZPR-PO) może prowadzić Polskę do dobrobytu.
W tym roku KURIER poruszał temat, pokazano mapkę-plan przebiegu tej trasy. Wiadomo, że jeszcze minie wiele kadencji samorządowych zanim powstanie ta prawdziwa obwodnica.
GDDKiA oddział w Olsztynie informuje, że na najbliższe 4 lata nie ma tej obwodnicy w planach budżetowych.
 Leon Kłonica
 Niedziela 12-12-2010

21851. 
Odnośnie wpisu numer: 21840

Dam sobie łeb urwać, że Ptasznik z ekipą Hordejukowej i Rygielskiego przygotowują się do budowy wielkiej prawdziwej obwodnicy Iławy od strony południowej. Tylko ta budowa uratuje ich przed przegraną w następnych wyborach.
Jednak jak znam polską organizację czas trwania budowy potrwa 10 lat, a cena dojdzie w polskich warunkach korupcyjnych około 1 miliarda.
 Gumowe ucho z Ratusza
 Niedziela 12-12-2010

21847. 
Nowy burmistrz Krzysztof Pietrzykowski zaczyna od zmian przy urzędzie.
Przypomnijmy: poprzedni burmistrz Susza Jan Sadowski, przyłapany na parkowaniu na miejscu dla osób niepełnosprawnych, otrzymał policyjne upomnienie.
Następnie zmienił miejsce do parkowania dla niepełnosprawnych. Dla siebie zarezerwował pierwsze miejsce na parkingu stawiając znak ze swoim numerem rejestracyjnym.
Obecny burmistrz zmienił tą kuriozalną sytuację. Pierwsze miejsce parkingowe znów jest dla niepełnosprawnych. Ciekawe co stało się z tabliczką z rejestracją poprzednika?
 suszak
 Sobota 11-12-2010

21846. 
Odnośnie wpisu numer: 21840

Uważam, że po wybudowaniu obwodnicy powinna ona zmienić właściciela. Na razie jest drogą miejską a gdyby zamienić się z GDDKiA na drogi czyli po prostu 16-kę skierować na obwodnicę od ronda na Ostródzkiej do ronda przy ratuszu a ulice Kościuszki i Niepodległości uczynić ulicami miejskimi (i wprowadzić zakaz wjazdu do centrum powyżej 3,5 tony), sprawa byłaby załatwiona. Byłaby i obwodnica teraz w miarę porządnie odśnieżona a i latem można by na czas imprez centrum Iławy zamykać dla ruchu kołowego.
To samo można zrobić z drugim kawałkiem obwodnicy czyniąc z niej drogę powiatową a Lubawską i Wyszyńskiego miejskimi. Przecież taka super współpraca jest na osi miasto-powiat-województwo. Jak dało się załatwić środki na obwodnice to i chyba kategorie tych dróg można zamienić co miało by wtedy sens i centrum Iławy byłoby od tirów uwolnione.
 zmotoryzowany
 Sobota 11-12-2010

21844. 
Odnośnie wpisu numer: 21836

Biedni ludzie z Susza są oburzeni że nowy burmistrz nie stawia na młodych tylko swoich ludzi.
Załóżmy że na prezesa ZUKu i vice burmistrza powołuje młodych, zdolnych, wykształconych(przecież takich w Suszu pełno). Już widzę wpisy na forum że to pewnie ktoś z rodziny, znajomy znajomego, albo jak miało to miejsce w mieście obok informacje w stylu że powołany chodził z córką burmistrza do podstawówki(ha,ha). Zawsze będzie niedobrze i zawsze ludzie będą pisali na forach wyrazy swojego oburzenia. [...]
 banita
 Sobota 11-12-2010

21843. 
Odnośnie wpisu numer: 21840

Za te wszystkie kosztowne ronda i wypasione obwodnice wewnętrzne,
- nie powiem, że zbyteczne - to spokojnie Iławę ominęłyby kłopoty komunikacyjne, budując obwodnicę strategiczną omijającą miasto.
 Jan Olsztyński
 Sobota 11-12-2010

21842. 
Odnośnie wpisu numer: 21837

Ludzie! Co wy piszecie? Nareszcie prawdziwy nauczyciel Pan Bojko
dał przykład jak wychowywać młodzież.
Przeszedłem Gierszewskiego Antoniego w LO (jego portret wisi w sesyjnej w Ratuszu), to wiem jak należy młodzież wychowywać: przez pracę, Obywatelki i Obywatele Iławy!
Pan Bojko wrócił na starość (chłop zmądrzał - chrzani nowe metody
na wychowanie idiotów z MEN) do Frycza Modrzewskiego:
http://staropolska.pl/renesans/a_f_modrzewski/ksiega_I_01.html
Za chłopaka prawie zawsze własnymi rękami pieliliśmy szkolne podwórko, sprzątaliśmy teren. To się nazywało wyrabianie szacunku do pracy. W post-nowoczesnej szkole tego nie wolno. Przecież w szkole trzeba uczyć. No to uczmy lenistwa i postaw nihilistycznych.
Panie Edwardzie! Wysyłając młodzież do sprzątanie miasta, nie popełniasz Pan grzechu. Grzeszą ci, którzy na pana rękę podnoszą.
 komentator polityczny
 Sobota 11-12-2010

21841. 
Odnośnie wpisu numer: 21827

I co złego się stanie, jeśli dzieciaki posprzątają? Przynajmniej zaczną szanować pracę innych i może zaczną się uczyć by nie wykonywać takiej pracy po 12 godzin przez całe życie.
Może też być tak, że zasmakują w tego rodzaju robotach i wyjadą do Anglii. Kiedyś było wychowanie przez pracę. Wyjazdy na zbiór kartofli
do PGR-u itp. A pobiegać za piłka zawsze zdążą.
 oko
 Sobota 11-12-2010

21840. 
Odnośnie wpisu numer: 21831

Obstawianie rond albo rogatek miasta policjantami nic nie da. Kierowcy beda i tak jezdzic po swojemu - wedlug swojego przyzwyczajenia albo
zwyczajnie wygody. Jesli dalej nie ma normalnej porzadnej obwodnicy miasta Ilawy - to balagan pozostanie.
Nieuctwo i nieudacznictwo wladz tego miasta ILAWY (Platforma i SLD) doprowadzilo do kosztownych rozwiazan drogowych, ktore nic nie wniosly.
Srodki unijne - dziesiatki milionow zlotych wykorzystane bez nalezytych efektow. Do tego jeszcze te zaciagniete ogromne kredyty, ktore trzeba teraz bedzie przez lata splacac.
Ale mamy wreszcie nowo wybranego burmistrza i nowo wybrana rade miejska! Szanse na obwodnice z prawdziwego zdarzenia znowu stoja otworem! Tym razem pokazcie Panowie z PO i SLD jak sami potraficie miliony euro sciagac - juz bez pomocy 2 czlonkow zarzadu wojewodztwa, a potem posla i ministra - Adama Zylinskiego i Piotra Zuchowskiego.
 Kanclerz
 Piątek 10-12-2010

21837. 
Odnośnie wpisu numer: 21821

"Na kłopoty radny-zaradny".
Jak iławska wieść gminna niesie, wczoraj w południe uczniowie szkoły budowlanki sprzątali śnieg przed szpitalem. Czy to prawda, że zamiast
lekcji WOS i WF mieli "tradycyjne" przygotowanie do życia? Nie wierzę,
że wzajemna miłość nowej koalicji doprowadza do wykorzystywania młodzieży do takich prac, gdyż skazani z Zakładu Karnego za drogo
kosztują.
Panie dyrektorze Edwardzie Bojko! Taki stary radny a traki bezradny
wobec poleceń, no no no!
 Michał Łopatka, lat 29
 Piątek 10-12-2010

21836. 
Odnośnie wpisu numer: 21833

[...] Panie Krzysztofie Pietrzykowski, czekam z niecierpliwością na te
Pana obietnice, że stawia Pan na - cytuję: "młodych, wykształconych".
Czekam, czekam - bo z Bolkiem i Zdzichem to Pan przegiął!
 pamiętam
 Piątek 10-12-2010

21835. 
[...]
 05-KW
 Piątek 10-12-2010
Odp. 
Gdy wreszcie nauczysz się wpisywać "numer odnośnika"
wypowiedzi (do której nawiązujesz), wtedy możesz wrócić.
 moderator
 Piątek 10-12-2010

21834. 
Odnośnie wpisu numer: 21831

A jaki problem zamieścić napis "Tranzyt na 16". Tylko że wtedy odezwą
się mieszkańcy nad obwodnicą północną, którym na rękę nie będzie, gdy tiry tamtędy zaczną jeździć.
Otóż ze względu na zwielokrotniony hałas, mieszkańcy już i tak żądają od burmistrza miasta ekranów akustycznych. Miasto jak na razie wymigało się od kosztów, gdyż na drodze lokalnej, a tak zakwalifikowany jest ten odcinek obwodnicy, nie musi stawiać ekranów. Ten odcinek obwodnicy nie należy do drogi krajowej "16", bo 16-tka biegnie przez centrum Iławy - proszę sprawdzić na drogowskazach. Amen!
 Jan Olsztyński
 Piątek 10-12-2010

21833. 
Odnośnie wpisu numer: 21829

O co wam ludzie chodzi? Przecież hasło wyborcze obecnego burmistrza Susza było jasne i klarowne: BO ZMIANY SĄ KONIECZNE. Chcieliście, to macie. A najlepsze jest to, że to dopiero trzy tygodnie od wyborów, a wy już płaczecie.
Czy macie już przypuszczenia do tego, komu teraz stołek przygotuje Pan Krzysiu Pietrzykowski ze swoją watahą?
 [anonim]
 Piątek 10-12-2010

21832. 
Odnośnie wpisu numer: 21814

[...] Od czasów wyborów zacząłem śledzić co się dzieje w mieście Suszu. Widzę że zaczyna się wymiana ludzi na stanowiskach w miejscach pracy gdzie można wcisnąć swoich. Widzę że do ZUK-u wraca Pan Niemkiewicz, nie wiem czy to na stałe czy do czasu znalezienia jakiś nowych ludzi.
Co do mojego przedmówcy, to muszę się nie zgodzić miałem kiedyś przyjemność pracowania z Panem Niemkiewiczem i muszę powiedzieć, że to konkretny facet. Wiedzę i doświadczenia posiada naprawdę dużą, a poprzednie podejście do ZUKu było nieudane nie przez brak kompetencji i czynów, tylko poprzez układy i roszady na stołkach. Wiem o czym pisze, bo długi czas pracowałem w Suszu i powiązany byłem z urzędem miasta. Od półtora roku pracuję w większym zakładzie niezwiązanym z lokalną polityką i nie żałuje.
A co do Waszego nowego burmistrza to jestem naprawdę ciekawy czy ludzi których powoła będą coś robili czy, jak poprzednia ekipa, po prostu będą wegetować na stanowiskach.
Ciekawe jeśli za 4 lata Pan Pietrzykowski i jego ekipa nie będą mieli sukcesów, to kogo wybierze lud Susza? Może i kandydat jakiś będzie, ale brak przy nim będzie "fachowców z Susza", bo albo już byli, albo obecnie są na stanowiskach.
 banita
 Piątek 10-12-2010

21831. 
Odnośnie wpisu numer: 21812

Jeśli chodzi o te TIRy, to ja myślę, że to policyjna drogówka mogłaby zatrzymywać te ciężkie pojazdy na rogatkach Iławy od strony Ostródy
(ul. Ostródzkiej) oraz Sampławy (ul. Lubawskiej) i informować, że nie
muszą wcale wjeżdżać do miasta, tylko jechać na obwodnicę miasta.
Tak samo można by zrobić na wjeździe od strony Susza oraz Kisielic
(ul. Sienkiewicza).
Jeśli chodzi o samochody wywożące drewno, to bardzo dużo jeździ do Kwidzyna oraz do Świecia. Każdy kierowca ciężkiego pojazdu, tak samo
i osobowe, mają CB-radia i myślę, że po takich akcjach drogówki byłoby wzajemne informowanie się przez te właśnie radia: "Facet nie pchaj się
jak masz obwodnicę. Tamtędy będziesz miał mniej rond i mniej przejść
dla pieszych. Zasuwaj!".
Duże samochody, dostarczające towary do iławskich sklepów, byłyby wpuszczane do Iławy. Dużą rolę odegrałaby właśnie praca drogówki,
może innych służb porządkowych, czyli takich, które mają uprawnienia
do zatrzymywania pojazdów.
 Anna
 Piątek 10-12-2010

21830. 
Odnośnie wpisu numer: 21814

W Polsce studia nic nie znaczą.
Można być nawet doktorem weterynaryjnym a piastować stanowisko
ekonomisty - to jakieś totalne nieporozumienie! Co robią takie osoby
na takich stanowiskach? Co ma piernik do wiatraka - oprócz tego, że
może się wypierniczyć ;-)
 rudy wiewiór
 Piątek 10-12-2010

21829. 
Odnośnie wpisu numer: 21820

No to się czytelniku nie pomyliłeś. Rencista Bolesław Niemkiewicz, który przez 2,5 roku był prezesem ZUK został... wiceprezesem ZUK!
Przypomnę, że wyleciał za rażące zaniedbania i zaniechania w czasie swojego prezesowania.
I jak tu można mówić o normalności?! Panie burmistrzu Pietrzykowski!
Nie stać Pana na więcej niż tylko zwykła mściwość i zwracanie stanowisk ludziom, którzy zostali wcześniej odwołani, bo się nie sprawdzili...?!
 mieszkaniec Susza
 Piątek 10-12-2010

21827. 
Odnośnie wpisu numer: 21823

No przecież Pan Krzysztof Pietrzykowski (PO) musi się teraz wywiązać ze swoich rozlicznych obietnic przedwyborczych i dać pracę nie tylko swoim gogusiom, ale też tym łatwowiernym ludziom, których z nazwiska można wymienić, bo chodzili po Suszu i afiszowali się tym, że będą pracować tu i tam.
Pewnie przez 4 lata myślał i planował gdzie komu naobiecywać pracę,
żeby go wybrali...
Za kolejne 4 lata pewnie gigulek Zbigniew Skolimowski stanie do walki o fotel burmistrza, sokor w tak efektywny sposób uprawia swoją politykę rękoma słabo zorientowanego Krzysztofa Pietrzykowskiego.
 zaciekawiony
 Piątek 10-12-2010

21823. 
Odnośnie wpisu numer: 21696

No to już wiesz jak burmistrz Pietrzykowski zatrudnił Zdzichowskiego. Został asystentem burmistrza "z zakresem zastępcy burmistrza".
To absurd i powód do wstydu!
Ten człowiek nie może nic, dosłownie nic w takiej roli! To przyzwolenie na dziadostwo, politykierstwo i kolesiostwo! Skoro nowy burmistrz zapewniał, że chce zmieniać, widzi inne funkcjonowanie urzędu i władzy, fachowców - to ja dziękuję za takie zmiany!
Co Pan powie młodym ludziom, którzy po studiach nie mają pracy, a zatrudnia Pan gogusia bez wykształcenia, kwalifikacji, który wcześniej stracił pracę za nieznajomość przepisów i konieczność zwrotu ponad
120 tys. zł w MGOPS. Dziś wszystko gra, bo poza asystowaniem jest p.o. kierownika tej instytucji! Czy jedynym powodem ma być fakt, że to koleżka polityczny z PO?
A co do Pani sekretarz Wiśniewskiej, to proponuję jak najszybciej podziękować jej, szkoda słów. Ponadto proponuję się obudzić Panie burmistrzu, zostawić wybory za sobą, kolesi, którzy po trupach będą chcieli realizacji obietnic z fatalnym skutkiem dla Pana. Ja tylko podpowiadam...
 mieszkaniec
 Czwartek 09-12-2010

21821. 
Widać, że iławski szpital ma marnego gospodarza. Rano o 7 wszystkie chodniki, drogi dojazdowe nieodśnieżone. To wstyd.
Od paru lat wciąż ten sam problem. Liczenie, że śnieg się rozpuści lub że sprzątną więźniowie, to nieszanowanie pacjentów i personelu. Kobiety ciągną worki po zaspach w bucikach letnich. Nie stać szpitala na jedynie słuszną decyzję i zakup sprzętu do odśnieżania.
Pani dyrektor! Czas zacząć podejmować decyzje. Można zacząć od tej dotyczącej zakupu sprzętu, a nie dopuszczać do tego, że nie można przez zwały śniegu otworzyć drzwi, żeby przejść na rehabilitację. Chyba że to "rehabilitacja" przez ruch na lodowisku i mocowanie się z drzwiami.
 kulami wsparty, lat 79
 Czwartek 09-12-2010

21820. 
Odnośnie wpisu numer: 21814

A wiecie ile lat musiał uczyć się Krzysiek Pietrzykowski i kiedy skończył politechnikę?
A w suskim ZUK-u stawiam na Bolka.
 czytelnik
 Czwartek 09-12-2010

21818. 
Odnośnie wpisu numer: 21815

A trochę poważniej, to odkąd pamiętam - rok w rok - jest zima, a z nią niedogodności występujące w tym okresie. Bywa, że jest mroźno i ślisko, bywa, że sypie śnieg i trudno się poruszać, nie tylko pojazdem, ale i pieszo. Może warto pomyśleć samemu o tym, a nie tylko narzekać, że gdzieś nieposypane, gdzieś nieodśnieżone, gdzieś można się poślizgnąć i przewrócić.
Popieram przedmówcę, że trzeba zabezpieczyć się w stosowne obuwie, które ograniczy poślizgi, a jeśli aura nie pozwala, to zwyczajnie nie wychodzić z domu bez bezwzględnej potrzeby. Zima, to zima - ma swoje prawa. Zrzucanie winy za swój brak przezorności na drogowców, administratorów itp. to tylko wystawianie sobie świadectwa infantylności, bezradności i głęboko zakorzenionej roszczeniowej niemocy.
 rozbawiony
 Czwartek 09-12-2010

21817. 
Odnośnie wpisu numer: 21815

...no i jak paniusie na obcasach będą się lansowały "na mieście"...?
Do gołego, do gołego odśnieżać! :-)
 rozbawiony
 Czwartek 09-12-2010

21816. 
Rodzinna historia Pani prezydetowej Anny Komorowskiej w aktach IPN.
Teraz rozumiem dlaczego czerwonym komunistom i różowym PO-wcom
tak bardzo zależało najpierw na przejęciu IPN wraz z archiwami akt.
PROSZĘ PRZECZYTAĆ.
http://www.fakt.pl/Wywlekli-ze-rodzice-Komorowskiej-to-,artykuly,89783,1.html
 niezależny myślący, lat 49
 Susz, Czwartek 09-12-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 82 83 84 ... 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... 253 254 255 ... 342 343 344 następna ] z 344125786200


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | kogel-mogel | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2019 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.