Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

31663. 
Przepis na wybory w Kisielicach!
Chcesz być burmistrzem miasteczka? Podsyłaj poprzez znajomych pod lokale wyborcze samochody pełne osób lubiących [...], a później [...]. Organizuj ludziom darmowe kiełbaski i piwo po złotówce, obiecuj fabryki, których postawienie zajmie około 10 lat (a przypominam, że kadencja trwa wyłącznie 4 lata), obiecaj miejsca pracy w fabrykach, gdzie w fabrykach tej samej nazwy (tylko w innych miejscowościach) ludzi zwalniają, albo sami odchodzą, bo mało płacą.
Gospodarność? Uczciwość? Kampanie wyborcze i wszystko wokół było na prawdę "uczciwe"?
Zmiany? Tak, ich jesteśmy najbardziej ciekawi.
Gratuluję wygranej i mam nadzieję, że nowa władza nie zaprzepaści tego, co zostało zbudowane za kadencji naszego dotychczasowego burmistrza Koprowiaka a także, że będzie to kontynuowane, rozwijane, w międzyczasie doposażane nowymi pomysłami, bo przecież jak mówi nam przysłowie "nie taki diabeł straszny jak go malują".
 Popierając Demokrację
 Kisielice, Wtorek 18-11-2014

31661. 
Odnośnie wpisu numer: 31650

Tak zwany w mediach "skandal w liczeniu głosów" dla uważnego obserwatora nie jest żadnym "skandalem", lecz kolejną odsłoną powszechnie stosowanej w III RP psychomanipulacyjnej metody sprawowania władzy poprzez zarządzanie sztucznymi kryzysami.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 18-11-2014

31658. 
Odnośnie wpisu numer: 31641

Dziękuję Kanclerzu za słowa uznania, wszakże na dziś trudno dostrzec jakikolwiek pozytyw w wynikach tych wyborów poza tym, że Nowa Prawica zaistniała w świadomości części wyborców (chyba). Wierzę, że to zaprocentuje, bo w toku kampanii uwidoczniła się grupka młodych działaczy, w których pokładam nadzieję. Sądziłem, że mój start w wyborach nieco wzmocni ekipę, a okazało się, że nie miał na wynik wyborczy żadnego pozytywnego wpływu, a takie przynajmniej odnoszę wrażenie po analizie protokołów komisji wyborczych.

Moim zdaniem za 4 lata Nowa Prawica powinna wystawić kilku młodych, dobrze prezentujących się kandydatów - ideowców i wystartować w góra 5-8 okręgach do Rady Miasta. W mieście takim jak Iława powinno też startować najwyżej 4ech kandydatów na burmistrza co zresztą jaskrawo widać po wynikach. Nasza próba wejścia do powiatu także okazała się błędem. Szturm pospolitego ruszenia na samorządową twierdzę zakończył się sromotną klęską, zderzeniem gorących głów ze skałą. Zawiodły moje wszelkie kalkulacje, tak jak i przyjęte metody prowadzenia kampanii. Ich skuteczność okazała się praktycznie zerowa.

Przed nami druga tura, która wydaje się czystą formalnością. Nasi nieliczni sympatycy i wyborcy sami muszą zdecydować czy, a jeśli tak, to na kogo zagłosować. Nie widzę powodu, żeby im cokolwiek sugerować. Doskonale wiem, że podejmą słuszną decyzję, tak jak ją podjęli oddając głos na Nową Prawicę. Ja jako mieszkaniec gminy mam już wybory za sobą. Po całej tej kompromitacji PKW, którą nas raczy od niedzieli obawiam się, że frekwencja ledwo przekroczy 30%. Samorządność w Polsce jest w najgorszej kondycji od 25 lat III RP, a skala zaniedbań i błędów PKW (o czym pisałem jeszcze miesiąc temu) porażająca. To jednak temat na osobny wątek.

Tak po ludzku czuję ogromne rozczarowanie, bo mimo wszystko zasługiwaliśmy na więcej. Takie są jednak realia iławskiej polityki (i nie tylko iławskiej) i musimy się z tym pogodzić. Miło wiedzieć, że ktoś zauważył w mojej pracy wartość merytoryczną. Może ktoś z nowej władzy samorządowej skorzysta kiedyś z jakichś z tych pomysłów. Kończy się karnawał szalonej pracy w kampanii, której oddałem całe serce i zaangażowanie i zaczyna szara rzeczywistość, w której muszę zmierzyć się z problemami natury osobistej i zawodowej. To sprawia, że przynajmniej na jakiś czas moja społeczna i polityczna aktywność ograniczy się tylko do publicystyki. Oddam stery młodszym kolegom, których będę jednak wspierał na wszelkie sposoby. Swoją rolę widziałem przede wszystkim jako tego, który rzucił nad Jeziorakiem hasło: "Nowa Prawica!" i na to hasło odpowiedziało co najmniej kilkoro fajnych ludzi. To jest ta iskierka nadziei, której musimy się trzymać.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Wtorek 18-11-2014

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

31656. 
Odnośnie wpisu numer: 31650

Państwowa Komisja wyborcza (PKW) kontra komputery.
Nic dodać, nic ująć...