Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

33058. 
Sonda po II debacie.
Pytanie, kto wygrał? Duda 55%, Komorowski 45%.
Po kilku godzinach TVP INFO usunęła tę zakładkę.
 wyborowy
 Iława, Piątek 22-05-2015

33057. 
Odnośnie wpisu numer: 33050

Rozmawiałem dziś z facetem, który jest konsumentem TVN.
Nie wiedział jednak o skandalu z Lisem i Karolakiem, którzy musieli wszak przepraszać Andrzeja Dudę za pomówienie córki. Działo się to przecież w TVP w poniedziałek, a dziś jest piątek. Taki jest skutek monokultury medialnej w układzie jednej opcji.
Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu on jednak zagłosuje na Dudę, bo ma już dość Komorowskiego.
 rybak
 Iława, Piątek 22-05-2015

33056. 
Odnośnie wpisu numer: 33052

Po pierwsze, to bez takich zwrotów "towarzyszu", bo ja towarzyszem postkomunisty nie jestem. Tak to możesz Pan sobie mówić do członków najbliższej rodziny. Będzie pasowało, po komsomolsku, socjalistycznie, zgodnie z ideami Marksa i Engelsa.

I nie po nazwisku, bo skoro ja odnoszę się mimo wszystko z szacunkiem, to używając zwrotu "per Pan" wymagam tego samego. W piaskownicy się nie bawiliśmy, wódki nie piliśmy i pić nie będziemy, więc wypraszam sobie.

Po drugie, twarze zostały zasłonięte z tego samego błahego powodu który przyświeca od czasów rozpoczęcia rządów postkomunistycznej Platformy liberałów i rzekomych wolnościowców, mianowicie z powodu prześladowań policji, która nachodzi członków Marszu Niepodległości w domach.

Po trzecie. Jeżeli Pan mówi o symbolach nazistowskich które idą rzekomo podczas Marszu Niepodległości, to czemu Pan nie pokaże tych symboli? Jakoś komuniści o nich ciągle mówią, a jednak nigdy nikt ich nie pokazał. Zwyczajnie więc Pan znowu kłamie niczym ten UB-ecki kiedyś kat a dziś ideolog, Bauman.

Po czwarte. Rzecz imprezowania pod flagami zbrodniczego ZSRR... Kolekcjonować sobie może każdy i wszytko. Ja nie zabraniam nikomu. Zdjęcie było zrobione w prywatnym miejscu ale upublicznione na portalu społecznościowym w Internecie. Naszym obowiązkiem jest krytykować i zwalczać wszelakie posługiwanie się symbolami reżimu ZSRR, tak samo jak pod nazistowskimi. Nie może być tak, że grupka osób śmieje się i bawi w najlepsze pod flagą, której kolor czerwony znaczy tylko rosyjskie morze krwi Polaków, jaką ta szmata ma na sumieniu na równi a nawet więcej niż Niemiecka swastyka.

Wklejam zdjęcie ze skutkami "wyzwolenia" Armii Czerwonej. [...] Mam nadzieje, że Pan to zrozumie pod jakimi symbolami się świetnie bawi.

CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Piątek 22-05-2015

33055. 
Brona Komorowski dumnie wizytuje bydgoskie zakłady kolejnictwa PESA. Chodzi jak paw i pyszni się "osiągnięciami polskiego przemysłu i polskiej myśli technicznej".
Zapewne dlatego rząd PO wybrał zakup obcej przestarzałej już technologii Pendolino od obcej firmy francuskiej, która ma na karku listy gończe za skandaliczne korumpowanie polityków podczas przetargów w kilku krajach Europy a nawet całego świata.
Dlatego nie ma mowy o "braku zgody" na niezgodę! Ha ha ha ha ha!
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 22-05-2015

33054. 
Odnośnie wpisu numer: 33049

Tak, tak - wyborczy bełkot otacza nas z każdej strony jak to jeden lepszy od drugiego.
Prawda zaś jest brutalna i jak zwykle leży po środku - Ci wszyscy politycy z PO i PiSu już nam szarym ludkom pokazali jak bardzo im zależy na poprawie naszego codziennego losu.
Obojętnie jaki będzie nasz wybór to i tak niewiele dam on nam - zwykłemu obywatelowi albowiem dalej będą korzystały z profitów wąskie grupy politycznych popleczników. [...]
A Ty szary człowieku żyj za 1200, stój 2 lata w kolejkach do lekarza i ciesz się podwyżką płacy minimalnej o 100 zł brutto.
 bobbi
 world, Piątek 22-05-2015

33053. 
Odnośnie wpisu numer: 33049

Aby kraj nasz, Polskę, postawić na nogi, potrzeba nie tylko potu, łez i wyrzeczeń, ale też - czego, nie daj Bóg - krwi. Nie myślcie, że łatwa to droga, by odnowić przemysł zdegradowany, by zagospodarować zrujnowane miejsca pracy i przedsiębiorczość.

Faktem jest, że Polska dziś to zgliszcza moralne w mentalności i psychice Polaków, nastroje defetyzmu, że nie damy rady; że zgliszcza w naszych wartościach, sumieniach wreszcie - co ważne, a co nie. Brakuje różnicowania wartości, brakuje sprawiedliwego ich osądu. Wreszcie podstawowej sprawiedliwości społecznej.

Podstawowej sprawiedliwości. Jaki daje przekaz dla prostego człowieka taka oto sytuacja. Od 18 maja zaostrzono przepisy drogowe w zakresie wykroczeń. Kto pojedzie szybciej o od nakazanej szybkości o 50 km na godzinę, temu zabierają policjanci prawo jazdy na 3 miesiące, ale z wyjątkiem posłów, senatorów, sędziów, prokuratorów. Czy prosty obywatel, Polak, pójdzie głosować kiedy takie są nierówności w prawie?

Taki przekaz bije właśnie w nasze sumienia, w nasze wartościowanie zła, że zło jest do omijania, że zło nie jest jednako sprawiedliwie karane, że każda zmiana w Polsce nic nie daje.
 Marszałek
 Iława, Piątek 22-05-2015

33052. 
Odnośnie wpisu numer: 33042

Dziękuje towarzyszu Tulwiński za publikacje tej fotografii - liczyłem na to, bo jest to przykład manipulacji, kłamstw, które nagminnie dokonuje Ruch Narodowy i podobne organizacje.
Wystarczy wejść na profil iławskich patriotów by zobaczyć, kogo wspieracie i z kim demonstrujecie. I ONR to wasi najlepsi kumple. To z nimi ramię w ramię tak dzielnie demonstrujecie 11 listopada. Z nimi i masą innych neonazistowskich frakcji i grup.
Towarzyszu Tulwiński, mam też zdjęcie na tle Auschwitz. Zapewne dla towarzysza będzie to dowód na mój udział w zagładzie Żydów. Jak towarzysz już tak bardzo chce pisać moją biografię, to powinien bez problemu dotrzeć do źródeł, że ja i totalitaryzm nigdy nie byliśmy kolegami. Ale to zburzyło by ten misterny plan opluwania i kłamania, prawda towarzyszu?
Zdjęcie nie zostało zrobione w przestrzeni publicznej, ale w miejscu gdzie mój znajomy trzyma cześć swojej kolekcji flag z całego świata. Nie wyobraża sobie towarzysz, ale on ma nawet flagi państw islamskich...
To co rozstrzelać, prawda?
Cokolwiek towarzysz teraz nie opublikuje, ja kończę dyskusję. Wystarczająco już czasu poświęciłem homofobom i rasistom.
Towarzysz lubi fotografie. Więc też na koniec podzielę się jedną. Iławscy patrioci są tak dumni ze swoich poglądów, że sami zamazują sobie twarze na własnym profilu. Wstydzicie się? Nie dziwie się.
 Arkadiusz Dzierżawski
 Iława, Piątek 22-05-2015

33050. 
Chyba najbardziej mnie przekonuje do Dudy ta panika całego układu i mega-mobilizacja systemu.
Te organizowane przez TVN odprawy dla zakontraktowanych gwiazdek, które panikują, że kasa może rychło się dla nich skończyć. Te mniej lub bardziej tajne groźby kierownictwa TVP pod adresem swoich celebrytów, straszące ich wymianą szoł-kadry i redaktorów przez PiS. Ten równy szpaler pozornych oponentów spod znaku niejasnej kasy i ciemnych sprawek w rodzaju Cimoszewicza, Kwacha czy Balcerowicza, którzy nagle atakują Dudę karnie niczym hoplici uzbrojeni w dowolnie długie wystąpienia w mediach.
A jednak wszyscy się go boją, więc może nie jest taki uwikłany jeszcze. Może naprawdę coś zmieni.
I jeszcze to, że jeden żółtodziób kampaniijny Duda nagle musi się zmierzyć nie tylko z jakimś Bredzisławem, ale ze wszystkimi organami aparatu państwa (ministerstwa, sejm, senat) oraz wszystkimi mediami działającymi za nasz abonament.
Musiałbym nie mieć oczu, by tego nie widzieć.
To daje mi obraz jakie koszmarne jest to klienckie państwo, ilu pasożytów się na nim karmi naszym kosztem oraz jak te czerwia muszą być puste, bezwartościowe i nieuczciwe, bo gdyby było inaczej to nie baliby się utraty wpływów.
A przy tym wszyscy oni się sami pięknie zdemaskowali.
Widzicie jaki mamy klimat...?!
 Tomasz Parol
 Polska, Piątek 22-05-2015

33049. 
Odnośnie wpisu numer: 33039

Andrzej Duda ma racje, gdy podkresla na kazdym spotkaniu, ze to my, tutaj na dole, tu w powiatowej i gminnej Polsce mamy wplyw na to, co wydarzy sie w naszym zyciu - ze musza nadejsc zmiany, wtedy Polska odetchnie z ulga, a Narod podniesie sie z kolan i wplynie na swoj los...

Teraz, w niedziele 24 maja, mlodzi ludzie - takze ilawianie - jak nigdy przedtem uzyskali niebywala okazje, by zmienic dotychczasowy stan rzeczy i zadecydowac kto zostanie Prezydentem.

Pierwsza tura pokazala ogromna sile buntu mlodego pokolenia,
natomiast druga tura pokaze, ze mlodziez nasza laczy spontanicznosc, serce i emocje z rozumnym i inteligentnym wyborem.

Duda zbierze w te Zielone Swieta swoje obfite zniwo... Tak pracowitego kandydata na Prezydenta nigdy przedtem nie mielismy.

Wielokrotnie doswiadczylismy w naszej historii niesamowitego poswiecenia i pracowitosci mlodych Polakow. Do niech teraz przylaczy sie nasz nowy Prezydent Andrzej Duda! Tak, bedzie to wspolne - mlodych Polakow, nas wszystkich i Andrzeja Dudy - zwyciestwo dla dobra calego Narodu.
 Maz Zaufania
 Ilawa - Stavanger, Piątek 22-05-2015

33048. 
Odnośnie wpisu numer: 33043

Do Pani Anny Zakrzewskiej.
Niech Pani wycina gangrenę starych układów i zależności ratuszowych!
Ma Pani nie tylko moje wsparcie, ale również moich znajomych i sąsiadów.
 Krystyna
 Iława Podleśne, Czwartek 21-05-2015

33047. 
Odnośnie wpisu numer: 33042

Nie wiem czy to, co napisał Arkadiusz Dzierżawski wynika z niewiedzy, ignorancji, głupoty czy jest to celowa manipulacja i kłamstwo.
Ale po kolei...

1. Idea narodowa nie oznacza nienawiści, ale wręcz przeciwnie - miłość do swojego narodu i każdą sprawę rozpatruje w kontekście interesu narodowego a nie grupy ludzi akurat rządzących.

2. Idea narodowa nie jest ksenofobiczna - mamy liczne kontakty międzynarodowe i jesteśmy za przyjęciem do Polski syryjskich chrześcijan, którym grozi śmierć w swoim kraju.

3. Polska idea narodowa nigdy nie była i nie jest rasistowska - opiera się na etyce chrześcijańskiej.

4. Wskaż kłamstwa i manipulacje o które nas oskarżasz, bo w tym momencie są to puste oszczerstwa nie poparte żadnymi faktami.

5. Agresja i przemoc jest domena środowisk lewicowych, które sprowadziły do Polski niemieckich bojówkarzy, aby atakowały każdego z polską flagą podczas polskiego święta narodowego.

6. Krzyż celtycki absolutnie nie symbolizuje nazizmu i jest w Polsce legalny, w przeciwieństwie do swastyki - potwierdza to orzecznictwo sądów, jeśli ktoś twierdzi inaczej to po prostu kłamie. Salut rzymski powstał na długo przed nazizmem i jest tradycyjnym pozdrowieniem narodowców - obecnie nie stosowany właśnie przez nadanie mu błędnej narracji historycznej i utożsamianie z nazizmem, ktory potępiamy.
 Dawid Rykaczewski - ONR, Ruch Narodowy
 Iława, Czwartek 21-05-2015

33046. 
Odnośnie wpisu numer: 33042

Wyjaśniam, Panie Arkadiuszu, czym jest zrzeszenie "Iławscy Patrioci", o ile Pan zrozumie.
Jesteśmy dobrowolną grupą kolegów, dla których hasłem jest "Miłość do Ojczyzny naszym Prawem".
Jest to grupa młodych osób w wieku od 19 do 29 lat, która ma dość stagnacji, dość szykan i dość wynarodowienia Polaków.
Kochamy naszą kulturę, tradycję i historię.
Zdziwiony?
Jeżeli więc dla Pana Patriotyzm = agresja, a duma narodowa równa się z ksenofobią, to myślę, że nie mamy o czym rozmawiać, bo jest Pan tutaj osobą niekompetentną.
Nie ma Pan "zamiaru dyskutować", ponieważ wszyscy znamy doskonale złowrogi czerwony rodowód członków Pana rodziny i kolegów z Pana środowiska. Zdjęcie (siedzisz Pan po lewej z gitarą) i kolegów z Pana otoczenia jest lepsze niż tysiące słów.

Ps. Ja poprosiłem o podanie konkretnych dowodów naszej rzekomej przemocy lub innego wstydliwego działa. Co otrzymałem w odpowiedzi? Zdjęcie skopiowane z internetu wykonane gdzieś w Polsce, które nie ma absolutnie nic wspólnego ani z Iławą, ani z nami, czyli kolejna manipulacja zwieńczona ordynarnym kłamstwem. No i kto tu jest łobuzem...?
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Czwartek 21-05-2015

33045. 
Odnośnie wpisu numer: 33041

Po 34. latach pracy, przy ukończonych studiach dziennych, po wielu latach walki o przetrwanie - zawsze po stronie prawdy oraz zasad uczciwych, prostych ludzi, czyli przeciw władzy - odebrałam ostatnie wynagrodzenie w wysokości 1.658 złotych.
Według mojego rówieśnika (niestety) obywatela Tuska, należę do tych, co się nie załapali na przemiany, bo dla mnie złodziej nadal jest złodziejem, a nie biznesmenem - a człowieka uczciwego szanuję i nie nazywam go frajerem.
 Polka
 Iława, Czwartek 21-05-2015

33044. 
Jest jasne i oczywiste dlaczego ci wszyscy celebryci, aktorzy tak bardzo popierają Bronka i Platformę.
Dla wielu jest to walka o materialne przetrwanie. Od wielu lat pasożytują na naszych podatkach i boją się, że nikt już nie będzie im płacił za odwalanie jakiegoś szajsu w telewizorze lub nikt nie będzie finansował ich spektaklu o transseksualnej zakonnicy wchodzącej w erotyczne relacje z księdzem gejem.
Córka Tomasza Lisa tak napisała na swoim profilu (prawdziwym!) w Internecie o wybryku swojego ojca i chamskiej kampanii przeciw Dudzie:

"To jest wojna o przetrwanie. Nie ma miejsca na obiektywizm."

Dokładnie tak jest. Ma rację. Tylko, że jest zbyt głupia, żeby zrozumieć, że o tym się głośno nie mówi.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 21-05-2015

33043. 
Zwracam się do Pani radnej ANNY ZAKRZEWSKIEJ. Jest Pani moją radną z naszego wspólnego podwórka, nie pierwszą już kadencję. Ja, jak również moi liczni znajomi czy rodzina, głosowaliśmy na Panią tylko dlatego, że jest Pani z komitetu wyborczego Adama Żylińskiego.

Przyszedł czas na to, by zapytać o działania Pani w naszym okręgu. Jak można przeczytać na łamach Kuriera, zabiera Pani głos w różnorakich sprawach. Tylko co one wnoszą na nasze podwórko? Jaki pożytek mają z tego Ci, którzy na Panią głosowali? Szczerze mówiąc zaczynam żałować tego posunięcia, bo kolejny raz nic się dla mieszkańców Osiedla Podleśnego nie zmienia. Ile to już lat Pani Aniu jest Pani w radzie? Co mogę wyczytać z relacji podczas sesji Rady Miejskiej? Ano na pewno to, że jest Pani kontrowersyjną radną i chyba przedkłada Pani porządek w papierach nad pożytkiem i dobrem mieszkańców. Być może się mylę, ale...

Popatrzymy na to samo podwórko. Co widzę ja? Dużo dzieciaków, które bawią się na resztkach PRL-owskiego placu zabaw, które wyeksploatowało niejedno już pokolenie. Ja wiem, że Pani nie zakupi nowych bujaczek, ale skoro jest Pani tak bardzo dociekliwa, to dlaczego przez tyle lat nie uprzykrzyła się Pani prezesowi spółdzielni i nie wydreptała nowego placu zabaw? Gdyby Pani zależało na dobru współmieszkańców, to już dziś mogłybyśmy podziwiać akrobacje dzieciaków na nowych drabinkach i przypominać sobie nasze beztroskie lata. Ja wiem, one są głośne, ale gdzieś się bawić muszą - tak jak my kiedyś... A zamiast tego, co mamy? Pogotowie do dziewczynki leżącej na klatce schodowej, która - zamiast skakać po drabinkach - sięgnęła po jakieś środki. Smutne, ale prawdziwe. Co zatem widzi Pani?

Spójrzmy w drugą stronę i co tam widać? Zapchany po brzegi parking i wkurzonych mieszkańców, którzy nie mają gdzie po pracy zaparować, bo nie-mieszkańcy przyjeżdżają na pocztę, siłownię itp. Wspólnota mieszkaniowa raz-dwa rozwiązała problem parkingu stawiając tabliczkę "tylko dla mieszkańców", a Pani tyle lat u sterów i nic...

Kolejna sprawa. W środku osiedla jest betonowe boisko, strasznie popękane z rosnącą trawą. Kiedyś służyło do grania, ale w dobie orlików nie ma na nie popytu. Ale jakie ma tu Pani pole do działania! Może tak by namówić prezesa spółdzielni do wybudowania jakiegoś miejsca spotkań dla starszej młodzieży? W środku osiedla nie mogliby zbytnio hałasować, bezpiecznie i praktycznie każdy z rodziców mógłby zajrzeć w każdej chwili co robi ich gawiedź. Nie martwiliby się, że dzieciaki stoją po klatkach, które (na marginesie) co i rusz z nudów "przyozdobią" jakimś grafitti. Albo, że plątali się po galeriach. Co Pani na to?

A palących gimnazjalistów widuje Pani czasami? A może by tak zaproponować Pani dyrektor szkoły jakieś dyżury nauczycieli nie tylko po szkolnych korytarzach, ale i wokół okolicznych bloków? Przecież to proste i nic nie kosztuje. Dla mnie to są konstruktywne i mające sens działania.

Mieliście zmieniać nasze miasto, a nie "robić trzęsienie ziemi na sesjach". To są ważne sprawy dla mieszkańców osiedla, Pani Anno. Prozaiczny brak koszów na śmieci bardziej mnie obchodzi niż to, czy znalazła Pani błąd w planach zagospodarowania przestrzennego. Po to stworzono JOWy na poziomie lokalnym, bym na co dzień widziała jak zmienia się mój komfort życia. Kłótni, niesnasek, pieniactwa - mam dość.

Tu mówię również do reszty radnych, planujących swoje "trzęsienia ziemi". Czas, by nasze przydomowe sprawy były dla Was najważniejsze. Możecie mi zarzucić, że widzę tylko na odległość własnego czubka nosa, ale wkurzam się, gdy zamiast konkretnych działań - widzę afery, podchody, knucia, spiskowania.
 iławianka 53
 Iława, Czwartek 21-05-2015

33042. 
Odnośnie wpisu numer: 33038

Nie mam zamiaru dyskutować. Zdjęcie kolegów pana Tulwińskiego z Ruchu Narodowego, z którymi demonstruje i których wspiera, jest lepsze niż tysiące słów.
Oprócz gestu warto zwrócić uwagę na tzw. kołomir czyli krzyż w kółku.
To międzynarodowy symbol supremacji białej rasy, uznawany za nową swastykę, symbol, którym na świecie posługują się organizacje uznane za neonazistowskie.
Pod takimi symbolami odbywają się demonstracje m.in. 11 listopada.
I jest ich tam cała masa.
Mam nadzieje, że to forumowiczom rozjaśni trochę sprawę, kim są ci tzw. patrioci.
Ps. Dziękuję za zainteresowanie Ruchu Narodowego moją osobą.
Nic nie sprawia większej radości niż wierny fanklub.
 Arkadiusz Dzierżawski
 Iława, Czwartek 21-05-2015

33041. 
Pani Elżbieta Bieńkowska [PO] w aferze podsłuchowej stwierdziła, że pracę za 6 tys. podejmują idioci lub złodzieje.
Hmmmmmmmmm... Takie dochody miesięczne przy dwójce pracujących to chyba dla sporej części mieszkańców naszego miasta (i nie tylko), spełnienie marzeń...
Tak więc, przy mojej pensji, chyba od razu by mnie zamknęła do wariatkowa lub, co gorsza, posłała za kraty :)

[od redakcji:]
[Królowa Elżbieta I Bieńkowska]
 iławianka 53
 Iława, Czwartek 21-05-2015

33040. 
Platforma, moim zdaniem, chce celowo przegrać te wybory, a także parlamentarne na jesieni.
Obecna koalicja rządząca przygotowała dla Narodu kilka ustaw, które wchodzą lub będą odczuwalne dopiero tuż po jesiennych wyborach.
Dla czego to robią? Po co to robią?
Mam zamiar swoje zdanie i przemyślenia ogłosić (...) w poniedziałek - tuż po wyborach, gdy Andrzej Duda zostanie ogłoszony zwycięzcą.
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Środa 20-05-2015

33039. 
Niedziela 24 maja to Dzień Zesłania Ducha, zielone święta. Czyżby to był znak dla Polaków? Przemiana!
W tym ta bardzo ważnym dniu dla Polski, pragnę powtórzyć słowa Jana Pawła II w Warszawie z roku 1979, które obaliły komunę w Europie:

"(...) I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II, papież.
Wołam z całej głębi tego tysiąclecia. Wołam w przeddzień Święta Zesłania. Wołam wraz z wami wszystkimi:
Niech zstąpi Duch Twój!
Niech zstąpi Duch Twój!
I odnowi oblicze ziemi.
Tej ziemi!"

Jakże współcześnie i blisko brzmi nawet dzisiaj przesłanie Jana Pawła II.
Jakże potrzeba nam, Polakom, aby zstąpił w właśnie w tym dla Polski ważnym dniu, decydującym o losach Polski Duch...
Duch Narodu Polskiego.
 Marszałek
 Iława, Środa 20-05-2015

33038. 
Odnośnie wpisu numer: 33023

Odporny Pan jest na wiedzę... nie ma co.
No cóż, nie każdy się rozwija, ale czego tu oczekiwać od człowieka który się świetnie bawi pod czerwonymi flagami zbrodniczych systemów totalitarnych.
Tak więc o tolerancji proszę się nie wypowiadać.
A jeżeli publicznie nadal oskarża Pan "Iławskich Patriotów" o przemoc, to proszę podać chociaż jeden konkretny przykład chociażby jednego z członków naszego zrzeszenia.
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Środa 20-05-2015

33036. 
Cuda! Cuda! Dziwy!
ZASIŁKI POGRZEBOWE W GÓRĘ!
Warto umierać!
Bronek dziś ogłosił, że od poniedziałku podniesie zasiłki pogrzebowe!
Ale warunek postawił jeden - wybrać go ponownie na Prezydenta RP.
Głosuj i zdychaj.
 Marszałek
 Iława, Środa 20-05-2015

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

33035. 
Żeby nie było, że znowu krzykacze, pieniacze...
Tym razem - bez słów...