Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie, felietony
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Niedziela bez handlu. Spacer zamiast marketu
Parking tylko dla urzędnika?
KODEKS WYBORCZY. Nowelizacja
Kierowca bez mandatu za ucieczkę
Ząbrowo wymaga uwagi
Fabryka POL-MAK zabiera głos
Trujące chmury nad miastem
CZŁOWIEK ROKU 2017. Oto nominacje!
A siódmego dnia odpocznij od zakupów
Miał być raj, a jest wojna!
Jakub Chiżyński. Wspomnienie
CZŁOWIEK ROKU 2017. Zgłoś swoich kandydatów
Zaproszenie na wyjątkową wystawę
Pilnuj komina! Pożary i... kary
Marek Żyliński: Budżet powiatu to cynizm i kpina
Powiat. Gdzie ten miód i mleko?
Bez przetargu na pływalni. Skargi na dzierżawę siłowni
Ciężarówka zamiast lalki Barbie
Hordejuk puszczają nerwy
Uwaga na złodzei kieszonkowców w sklepach
Więcej...

CZYTAJ

2017-04-12

Narodowcy żądają od starosty odwołania dyrektor szpitala


Czas się pożegnać? Iławskie koło Ruchu Narodowego wystosowało do starosty Marka Polańskiego list, żądając zdymisjonowania dyrektor szpitala Iwony Orkiszewskiej. Starosta zapewnia nas, że nie widzi podstaw do podjęcia takich działań.

Poniżej pełna treść listu wystosowanego do starosty Marka Polańskiego:

– Ruch Narodowy w Iławie od dłuższego czasu z ogromnym zaniepokojeniem przygląda się działalności Szpitala Powiatowego w Iławie. Z przykrością musimy stwierdzić, że nie cieszy się on dobrą opinią wśród mieszkańców naszego regionu. Placówka potocznie nazywana jest „kostnicą” i budzi strach u potencjalnych pacjentów, którzy coraz częściej unikają w niej leczenia, z obawy o własne życie. Strach ten nie jest nieuzasadniony – jak Pan dobrze wie, w ostatnim czasie w naszym szpitalu wzrosła drastycznie liczba zgonów pacjentów, wobec których śledztwa prowadzi Prokuratura Rejonowa w Iławie. Z zażenowaniem obserwujemy też niezrozumiały dla nas i mieszkańców fakt braku twardej reakcji ze strony starostwa powiatowego, któremu iławski szpital jest podległy. Mamy świadomość, że szpitale często są niedofinansowane, a zarządzanie takimi instytucjami jest trudne i wymaga wiele poświęcenia ze strony kierownictwa, jak i personelu medycznego. Wiemy również, że personel stara się z całych sił zapewnić opiekę nad chorymi. Dowodem ich poświęcenia są chociażby liczby godzin dyżurów, które sięgają nawet 300 miesięcznie na jednego pracownika. Osoba przemęczona, mimo największych starań, nie jest w stanie zapewnić należytej opieki nad chorymi. Tak duże nadgodziny pracy i zwiększenie liczby personelu w ostatnich latach nie zmieniły sytuacji w szpitalu. Przypominamy, że ostatnio jedna z pacjentek czekała 11 godzin na przyjęcie przez lekarza. Takie sytuacje mogą doprowadzić do kolejnych zgonów, a winą za tak zły stan tej placówki można obarczyć przede wszystkim dyrekcję, której obowiązkiem jest dbanie o efektywną pracę całego szpitala. Ruch Narodowy w imieniu swoim, jak i zaniepokojonych mieszkańców-pacjentów żąda zdymisjonowania pani dyrektor Iwony Orkiszewskiej. Proponujemy na jej miejsce ogłosić konkurs, który wyłoni kompetentnego zarządcę.

Poprosiliśmy starostę o ustosunkowanie się do treści listu.

– Mam wrażenie, że pismo napisały osoby, które nie do końca orientują się w sytuacji – mówi nam starosta. – Każdego, kto o coś pyta, traktuję poważnie, dlatego odpowiem na ten list, tak jak na każdy inny. Muszę jednak najpierw dokładnie przeanalizować to, co w nim napisano. Chcę nadawcom wyjaśnić kilka rzeczy. Nie można sądzić i wydawać wyroków, kiedy jeszcze sprawy się toczą. W tej chwili nie widzę najmniejszych podstaw do odwołania pani dyrektor, a co będzie dalej? Zobaczymy.

Przedstawiciele Ruchu Narodowego zapewniają, że podejmą także inne działania w celu zdymisjonowania dyrektor. Zapowiadają złożenie do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła pisma z prośbą o objęcie szpitala kontrolą.

KATARZYNA POKOJSKA

W imieniu iławskiego koła Ruchu Narodowego
list do starosty złożył Mateusz Rogowski


M.in. publikując w internecie takiego mema
przedstawiciele iławskich narodowców domagają się
zwolnienia dyrektor szpitala Iwony Orkiszewskiej

  2017-04-12  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
114743194


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie, felietony | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2018 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.