Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Epidemia. Personel szpitala woła o pomoc
Ziemia Lubawska odbierze Iławie nową drogę ekspresową?
Ratownik Tomasz Sławiński: Lepiej zapobiegać, niż leczyć
Podwyżka pensji dla dyrektor ICK: „Rutynowa”
Roman Żuralski: List otwarty do mieszkańców Iławy i regionu
Chciał ukraść pieniądze z myjni, ale...
O historii starego młyna
Pożar zabytkowego młyna
Więcej...

CZYTAJ

2005-01-05

Lokalna kronika kryminalna


ZATRZYMANI, POSZUKIWANI

Kisielice. W jednej z podkisielickich miejscowości zatrzymano 50-letniego Ryszarda F., mieszkańca gm. Kisielice. Mężczyzna poszukiwany był przez sąd w Iławie. Wymigiwał się od więzienia.

Iława. Zatrzymano 65-letniego Michała S., mieszkańca gm. Iława, którego też poszukiwał iławski sąd. Teraz Michał S. spoczywa już spokojnie na więziennej pryczy. Gdy brak mu świeżego powietrza, to otwiera sobie okno...

KOLIZJE, KOLIZJE...

Rożental (gm. Lubawa). Kierujący fiatem punto Ryszard T. z gminy Ostróda nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającej go skody favorit, którą kierował Jan K. z Lubawy. Doszło do zderzenia samochodów. Ryszarda T. ukarano mandatem.

Iława. Na ul. Wyszyńskiego kierowca bmw Adam B. z Łasina, chcąc oszczędzić psa przebiegającego przez jezdnię, zjechał gwałtownie na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Policja zgodnie z art. 77 Kodeksu Wykroczeń może ukarać właściciela biegającego luzem psa mandatem do 250 zł. Tylko kto był właścicielem?

Iława. Na ul. Dąbrowskiego kierowca opla kadetta Adam W. z gminy Iława z powodu awarii przedniego koła samochodu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Właściciel auta nie doznał żadnych obrażeń.

Ulnowo-Susz. Jadwiga K. z gm. Susz, idąc poboczem drogi, w momencie, gdy była omijana przez kierującego fiatem uno Janusza M. z Iławy, zatoczyła się i wpadła na prawy bok samochodu. Pieszą z urazem głowy przewieziono do szpitala w Iławie. Badanie krwi wykaże, czy była trzeźwa.

ZŁODZIEJ TOREBKI ZATRZYMANY

Zalewo. Katarzyna Z. z Zalewa będąc na dyskotece w jednym z klubów została okradziona. Złodziej zabrał jej torebkę wraz z telefonem komórkowym, okularami oraz innymi przedmiotami. Poszkodowana wyceniała straty na 473 zł. Policji udało się schwytać sprawcę – Adama M. z Zalewa. Torebka wraz z całą zawartością wróciła do właścicielki.

ZAATAKOWALI POLICJANTÓW

Iława, osiedle Podleśne. W noc sylwestrową około godz. 4:00 policjanci pojechali na interwencję do jednego z mieszkań na osiedlu Podleśnym. Józef B. zgłosił, że kilku mężczyzn zniszczyło drzwi wejściowe do jego mieszkania.
– Na miejscu zostaliśmy zaatakowani przez czterech mężczyzn – mówi Sławomir Nojman, oficer prasowy iławskiej policji. – Są to 27-letni Arkadiusz W., 23-letni Andrzej P., 24-letni Marcin Z. oraz 16-letni Dariusz S. Wszyscy są mieszkańcami Iławy. Przestępcy zadali kilka ciosów policjantom, stawiali czynny opór oraz używali wulgarnych słów. Nie odnieśliśmy widocznych obrażeń ciała. Szybko uporaliśmy się z napastnikami. Wszyscy zostali zatrzymani. Byli pijani.
Trzej dorośli odpowiedzą za napad na policjantów przed sądem karnym. Grozi im do 10 lat więzienia. Natomiast 16-latek odpowie przed sądem dla nieletnich.

PIJANY SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

Policjanci z powiatu iławskiego zatrzymali trzech kierowców na podwójnym gazie. Wśród nich znaleźli się dwaj rowerzyści i kierowca volkswagena golfa Edward S., z gminy Susz, który 30 grudnia w Bornicach nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Zbigniewowi I., który kierował peugeotem. Edward S. doprowadził do zderzenia samochodów. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, od razu wyczuli u sprawcy alkohol. Badanie na „chuch” potwierdził alkotest. Sprawca miał 2,10 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem, za co grozi mu do 2 lat więzienia.

ODPOWIE ZA PASERSTWO

Sąd w Kwidzynie wydał nakaz tymczasowego aresztowania Janusza P. z Prabut. Mężczyzna jest podejrzany o usunięcie numeru nadwozia z pojazdu marki BMW. To nie jedyny zrzut wobec mężczyzny. Za ukrywanie tegoż samochodu, a także innych odpowie również za paserstwo. Do rozprawy posiedzi w więzieniu w Sztumie.

DOSTALI W POCIĄGU

Artur W. i Wojciech K. z Prabut powiadomili policję o uszkodzeniu ciała na skutek pobicia w pociągu relacji Gdynia-Kraków. Do zdarzenia doszło 1 stycznia około 5:40. Sprawcy nieznani.

BEZ ZAPROSZENIA

Mieszkaniec Prabut zgłosił zakłócenie spokoju przez trzech mężczyzn. Nieproszeni panowie wtargnęli do jego domu w noc sylwestrową i nie myśleli wychodzić. Nic nie zniszczyli ani nie zabrali.

PROMILOWE REKORDY

Prabuty. Rekordzistą minionego tygodnia został 25-letni Krzysztof K. Mężczyzna kierował polonezem mając 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany na ul. Szkolnej w nocy z 2 na 3 stycznia. Z kolei 25-letni Piotr T., także mieszkaniec Prabut, prowadził volkswagena passata mając 1,4 promila. Został zatrzymany na ul. Warszawskiej.

JOANNA MAJEWSKA
MAGDA MAJEWSKA

  2005-01-05  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
129654235


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.