Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
TEKSTY
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

TEKSTY
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

TEKSTY

2003-07-09

ZMIANA PREZESA JEZIORAKA IŁAWA


Czy rzeczywiście „nowe” twarze?

Nadzwyczajne walne zebranie członków Klubu Piłkarskiego Jeziorak Iława miało za główny cel wybrać nowe władze stowarzyszenia. Nowym prezesem klubu został ANDRZEJ SOBIECH. Funkcję trenera powierzono Wojciechowi Tarnowskiemu.

Przypomnijmy. Po ukrywanej przed opinią publiczną rezygnacji prezesa Edwarda Bojko (dyrektora szkoły budowlanki) zarząd na kilka miesięcy powierzył pełnienie tej funkcji Jerzemu Humięckiemu (właścicielowi małej firmy drzewiarskiej). Czas pokazał, że ta zmiana w życie klubu nic nie wniosła, a wręcz wiosną piłkarze grali dużo gorzej niż jesienią.

W zebraniu, z którym wiązano ogromne nadzieje, wzięło udział 27 członków na 44 uprawnionych. Krótkie sprawozdanie finansowo-sportowe za okres od stycznia 2002 roku do 30 czerwca roku bieżącego przedstawił dyrektor klubu Kazimierz Paluszewski.

Seniorzy prowadzeni przez trenera Jarosława Płoskiego zajęli III miejsce w IV lidze. Niby dobre, ale po rundzie wiosennej pozostał niedosyt. Za jedną z przyczyn słabszej gry Jezioraka uznano zbyt duże obciążenie piłkarzy w okresie zimowym udziałem w grach halowej piłki nożnej. Zwrócono również uwagę na plagę kontuzji, które niektórych zawodników wyeliminowały na dłuższy czas, także do końca rozgrywek (Moszczyński, Mozarczyk, Drzystek).

Juniorzy starsi trenowani przez Krzysztofa Malanowskiego zajęli IV miejsce i gdyby nie gra większości tych młodych piłkarzy w drużynie seniorów, pozycja ich byłaby wyższa.

Juniorzy młodsi trenowani przez Tomasza Demczaka zajęli wysokie piąte miejsce, choć jest to zespół grający rocznikiem dwa lata młodszym.

Młodzicy trenowani przez Leszka Czarkowskiego uplasowali się na III miejscu w finale wojewódzkim na 84 zespoły.

Trampkarze, których szkoleniowcem jest Andrzej Bedra, uplasowali się w lidze na IV miejscu.

Żacy, gdzie pracowali Marek Zakrzewski, Andrzej Bedra, Tomasz Demczak, Leszek Czarkowski zostali sklasyfikowani na miejscu 8-9 na 120 drużyn.

Za sukces uznano również organizację międzypaństwowego meczu drużyn do lat 16 Polska – Rosja, finału Wojewódzkiego Pucharu Polski, memoriału Benedykta Gaca oraz zakwalifikowanie się Patryka Szafrańskiego do kadry narodowej trenowanej przez Dariusza Dziekanowskiego.

W sprawozdaniu finansowym zebrani zostali poinformowani, że na bieżąco spływają pieniądze za reklamy i że klub nie zalega ze stypendiami dla zawodników oraz że z puli miejskiej, z której zostało przydzielone klubowi 50 tys. złotych, zostało wykorzystane dotychczas 10,7 tys. złotych.

Sprawozdanie komisji rewizyjnej przedstawił Marian Gołąb, który stwierdził, że zadłużenie klubu, które na koniec roku 2002 wynosiło około 24 tys. zł, spadło o 3 tys. zł. Komisja stwierdziła – choć nie bardzo wiadomo o jakie przesłanki się opierając – że „zdecydowanie poprawiła się dyscyplina finansowa klubu”.

W dyskusji mówiono przede wszystkim o przygotowaniach do nowego sezonu.

Większości odpowiedzi na pytania udzielił prezes Jerzy Humięcki, który stwierdził: – Miesięcznie na działalność klubu potrzeba około 2-3 tys. zł, aby można było spokojnie pracować. Obecnie jest bardzo ciężko zebrać taką kwotę i dlatego początek nowego sezonu będzie bardzo trudny.

Dowiedzieliśmy się też, że na boisko treningowe, które ma powstać na terenach przyległych do stadionu, przeznaczone jest 20 tys. zł i w tej chwili ogłoszony jest przetarg na wykonawstwo.

Działaczy zaskoczyliśmy pytaniem o m.in. Jakuba Drzystka, który według naszych sprawdzonych informacji – choć kontuzjowany już od dłuższego czasu – ma czas i zdrowie, żeby jeździć po kraju w poszukiwaniu innego klubu.

– Jakub Drzystek faktycznie wyjechał do Radomska, ale obecnie jesteśmy z nim po rozmowach i na pewno pieniądze na wyleczenie jego kontuzji się znajdą – mówił zmieszany Humięcki. – Mamy również zapewnienie od niego, że będzie grał dalej w Jezioraku.

Po dyskusji przystąpiono do wyborów. Jak się okazało, jedynym kandydatem na prezesa był Andrzej Sobiech, dotychczasowy wiceprezes do spraw piłki nożnej. W tajnym głosowaniu na 27 ważnych głosów za było 24, trzy przeciwne.

Na zakończenie głos zabrał kapitan drużyny Jezioraka Mirosław Mozarczyk, który podziękował – w imieniu pierwszego zespołu – staremu zarządowi za współpracę.

– Wiem, że przede mną stoi wielka odpowiedzialność. Skoro podjąłem się tej funkcji, będę chciał wywiązać się z niej jak najlepiej – powiedział nowo wybrany prezes.

BOGDAN NEROWSKI

  2003-07-09  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
132287357


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | TEKSTY | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.