Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

INFORMACJE

2007-01-31

Zuchwała kradzież w „Biedronce”


„Biedronka” przy ulicy Wyszyńskiego w Iławie. Stojący tuż za kasjerem młody mężczyzna wyrywa ze sklepowej kasy garść pieniędzy. Złodziej ucieka na stację PKP Iława Główna. Tam wpada w ręce policji. Po wstępnych przesłuchaniach okazuje się, że tego dnia nie ukradł tylko pieniędzy. Nie odpuścił też dwóm rowerom.


W piątek ruch w „Biedronce” był przeciętny. Kasę, z której skradziono pieniądze, obsługiwał mężczyzna. Właśnie przyszła kolej na zapłacenie rachunku przez kolejnego klienta. W momencie, kiedy kasjer otworzył kasę, zza jego pleców niespodziewanie wychylił się młody mężczyzna. Chwycił garść banknotów i uciekł. Kasjer zdążył jeszcze złapać go za rękę i szarpnąć. Złodziej wywinął się i z tego uścisku. Uciekł, gubiąc po drodze część łupu.

– Ten chłopak wyglądał jakby na kogoś czekał, rozglądał się trochę. Ludzie często tak robią, że przed kasami czekają na znajomych, którzy właśnie robią zakupy – mówią pracownicy sklepu, którzy feralnego dnia byli w pracy. – Jeden z naszych pracowników zapamiętał wygląd złodzieja. Wsiadł w prywatny samochód i pojechał go szukać.


WKROCZYŁA POLICJA

Wezwano policję. Ta ruszyła na penetrację miasta. Dzięki współpracy z pracownikami „Biedronki”, ich zeznaniom a przede wszystkim dokładnemu opisowi sprawcy, złodziej szybko wpadł w ręce stróżów prawa.

– Na stacji Iława Główna policjanci zatrzymali Pawła P., 23-letniego mieszkańca Torunia – mówi Janusz Skuzjus z iławskiej policji. – Mężczyzna przyznał się do kradzieży pieniędzy z „Biedronki”. Przy okazji okazało się, że tego samego dnia ukradł on również w Iławie dwa rowery. Oba porzucił.

Paweł P. z jednej z iławskich ulic ukradł rower wart 50 zł. Jak sam sprytnie wymyślił, przy jego użyciu miał uciec z pieniędzmi spod okradzionego sklepu. Jednak spłoszony złodziej, uciekając z marketu, zapomniał o „zaparkowanym” pod nim rowerze. Przez kilkadziesiąt metrów uciekał na własnych nogach. Pod osiedlowymi blokami znalazł inny dwukołowiec. Na nim to właśnie odjechał w stronę stacji PKP.


WINNY

W chwili zatrzymania znaleziono przy złodzieju 700 zł.

– Paweł P. wyjaśnił, że część skradzionych pieniędzy zgubił podczas ucieczki ze sklepu – mówi Sławomir Nojman, rzecznik iławskiej policji. – Wskazał też miejsca porzucenia rowerów, które policjanci zwrócili właścicielom.

Za kradzież pieniędzy Pawłowi P. grozi do 5 lat więzienia. Za kradzież rowerów stanie on przed sądem grodzkim, który może zasądzić mu grzywnę lub też posłać go za kratki.

MONIKA SMOLIŃSKA

  2007-01-31  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
102854690REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.