Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2014-11-26

Znowu śledztwo w szpitalu. Śmierć Józefa P.


Czy Józef P. (74 l.) zmarł z powodu niewłaściwej opieki ze strony personelu iławskiego szpitala i przychodni? W tej sprawie trwa prokuratorskie postępowanie. Seria śledztw w iławskim szpitalu trwa.


O tym, że prokuratura interesuje się śmiercią Józefa P. z Karasia, dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. 13 czerwca ubiegłego roku mężczyzna został zabrany karetką z domu do szpitala. Następnego dnia zmarł.

Dotarliśmy do siostry zmarłego, która powiedziała nam, że opiekowała się nim w dniu, kiedy trafił do szpitala. Powiedziała nam, że 74-latek przewrócił się z krzesła na podłogę. Z trudem oddychał i był nieprzytomny. Wcześniej miał poważne problemy ze zdrowiem.

O trwającym śledztwie kobieta dowiedziała się od Kuriera.


DONIESIENIE
ROK PO ŚMIERCI

Jak powiedział nam prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki, zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło 30 maja tego roku, czyli niemal rok po śmierci mężczyzny.

Miesiąc później postępowanie przekazano do dalszego prowadzenia Prokuraturze Rejonowej w Elblągu – to standardowa procedura, ponieważ prokuratorzy nie powinni zajmować się sprawami, które dotyczą lekarzy z tego samego terenu (obie strony często ze sobą współpracują).

– Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci, a zostało wszczęte z zawiadomienia żony zmarłego – powiedziała nam Jolanta Rudzińska, zastępca prokuratora rejonowego w Elblągu. – Konkretnie dotyczy niewłaściwej opieki medycznej w szpitalu i przychodni w Iławie.

Na wniosek śledczych wszystkie osoby ze szpitala i przychodni, które miały kontakt z Józefem P. w trakcie jego leczenia, zostały zwolnione z tajemnicy zawodowej i przesłuchane.

– Akta sprawy zostały przesłane do Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zapoznał się już z nimi biegły sądowy, który przygotuje dla nas opinię. Nasze dalsze kroki będą zależały od tego, co stwierdzi biegły – kontynuuje Rudzińska.


WIELE KŁOPOTÓW
PERSONELU SZPITALA

Obecnie przed sądem odpowiadają cztery osoby z personelu szpitala w Iławie. Dwoje ginekologów Andrzej R. i Danuta B. (kobieta nie pracuje już w szpitalu) i położna Barbara P. oskarżeni są narażenia na śmierć 30-letniej pacjentki i pozbawienie jej płodności.

Z kolei przeciwko ginekologowi Sławomirowi Ł. trwa już drugi proces, w którym oskarżony jest o nieumyślne spowodowanie śmierci 16-miesięcznej Dominiki (w pierwszym procesie został skazany, ale po apelacji sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia). Dziewczynka przyszła na świat w głębokiej zamartwicy i po 16 miesiącach zmarła w szpitalu w Olsztynie. Lekarzowi zarzuca się, że nie podjął na czas decyzji o wykonaniu cesarskiego cięcia.

Dodatkowo ginekolog Andrzej R. od niedawna ma nowe problemy. Zarzuca się mu, że podczas interwencji porządkowej przy ul. Dąbrowskiego w Iławie znieważył policjantów używając wobec nich słów wulgarnych. Od świadka tego zdarzenia dowiedzieliśmy się też, że lekarz groził funkcjonariuszom, że pozwalnia ich z pracy.

Niedawno na rok do więzienia trafił też chirurg Marek L., który kilka lat temu pracował w iławskim szpitalu. Lekarz wielokrotnie był karany za różne przestępstwa. Większość z nich związana była z nadużywaniem przez niego alkoholu.

Do tematu wrócimy.

KRYSTIAN KNOBELZDORF
  2014-11-26  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98668173REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.