Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Więcej...

INFORMACJE

2006-12-20

Znowu samobójcza śmierć kobiety


Sobota, 9 grudnia... Mąż Teresy Z. wraca z pracy. Już z przedpokoju zauważa palące się światło w łazience. Myśli, że żona się kąpie… Potem odkrywa wiszące na pasku od spodni ciało Teresy.


Teresa Z. była nauczycielką, od 4 lat emerytowaną. W 2002 roku definitywnie rozstała się ze szkołą: ostatnie 2 lata przed odejściem pracowała w iławskim gimnazjum nr 1.

– Pamiętam ją jako osobę ciepłą – mówi Janusz Kozłowski, dyrektor tej szkoły. – Przez ostanie cztery lata nie miałem z tą panią większego kontaktu. Wydawała się nie mieć zmartwień. Bardzo cieszyła się z sukcesów córki.

Pani Teresa mieszkała z mężem i córką. Jej śmierć dla wszystkich pozostaje tajemnicą.

– W tamtą sobotę wróciłem z pracy po dwudziestej – wspomina mąż zmarłej. – Drzwi były zamknięte, otworzyłem je więc i wszedłem do środka. W łazience paliło się światło. Pomyślałem sobie, że Teresa się kąpie. Zdjąłem kurtkę, buty... Wtedy podszedłem do drzwi łazienki i zobaczyłem żonę wisząca na pasku od spodni. Zacząłem krzyczeć. Zbiegli się sąsiedzi, a potem pogotowie, policja...

Pani Teresa, jak mówi jej mąż, cierpiała na depresję. Od pewno czasu była „inna” – momentami nieznośna. Wszystko ją denerwowało, przeszkadzały jej zwykłe błahostki. Nie chciała pomocy lekarskiej. Powtarzała: „lekarz mi nie pomoże”.

– Ona wiedziała, że to zrobi – mówi przybitym głosem mąż. – Teraz wiem, że chodziła po znajomych, rodzinie i żegnała się z nimi… Zostawiła jeden króciutki list.

List pożegnalny kobiety był mało czytelny. Rodzina przekazała go policji i grafologom.

– Wiem tylko, że po odszyfrowaniu go okazało się, że nie było w nim nic konkretnego – dodaje mąż zmarłej. – Nie podała przyczyny swojego odejścia. Trzy, cztery zdania...

Jesienią tego roku miało w Iławie miejsce również samobójstwo kobiety związanej zawodowo z oświatą.

MONIKA SMOLIŃSKA


Komentarz autora


Pani Spycholog

Dlaczego pomimo tego, że przyszła samobójczyni ostrzegała swoje otoczenie o tragicznym czynie, nikt nie zareagował? Jak powinniśmy się zachować słysząc zapowiedź samobójstwa z ust osoby bliskiej lub znajomej?

Z tymi pytaniami zadzwoniliśmy do poradni zdrowia psychicznego, działającej przy szpitalu w Iławie. Dyżurna pani psycholog nie chciała rozmawiać z Kurierem. Stwierdziła tylko: „z Kurierem nie współpracuję, bo wy nie autoryzujecie wypowiedzi”, co jest ewidentną bzdurą.

Choć sama się przedstawiłam z funkcji, imienia i nazwiska, to pani psycholog nie chciała podać swoich personaliów. Powiedziałam więc, że w takim razie o jej personalia i zachowanie zapytam dyrektora szpitala. Tak też zrobiłam.

Dziwi mnie fakt, że ludzie, którzy powinni pomagać innym i są w tym podobno fachowcami, tak się zachowują. Chciałam tysiącom Czytelników Kuriera przekazać ważką poradę fachowca – psychologa. Niestety, nie udało się.

Obiecuję jednak Czytelnikom, że wraz z dyrekcją szpitala wyjaśnię przypadek pani psycholog. I może w końcu uda się uzyskać od fachowca odpowiedzi na moje pytania.

Monika Smolińska

  2006-12-20  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97234534REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.