Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2015-02-25

Zniknęcia bez śladu


W wakacje 2,5 roku temu zaginął w Lubawie, a niedawno ponoć widziano go w autobusie w Tarnowie. Rodzina Karola Sadowskiego (22 l.) nie wierzy jednak, że jest przełom w poszukiwaniach ich syna i brata. To nie pierwsze i nie ostatnie w Lubawie nagłe zniknięcie.

Karol Sadowski z Lubawy zaginął 1 lipca 2012 roku w wieku 20 lat. W domu zostawił list, w którym napisał, że wyjeżdża i „szuka nowego miejsca na ziemi”. Zostawił telefon komórkowy oraz dowód osobisty.

Rodzina powiadomiła policję, a w poszukiwania włączyła się między innymi fundacja ITAKA oraz znany detektyw Krzysztof Rutkowski.

Rutkowski w styczniu ubiegłego roku zorganizował we Wrocławiu konferencję prasową, gdy pojawiła się informacja, że Karol był widziany w okolicy. Na konferencji obecna była też matka zaginionego, Ewa Sadowska.

– Z nieznanych mi powodów opuścił dom – mówiła wtedy kobieta. – Poszukiwania nie dały efektów. Karol może być wszędzie. Myślę o Włoszech, Wielkie Brytanii, Hiszpanii czy Holandii.

Wszystko wskazuje na to, że Karol chciał zmienić otoczenie. Jest dorosły, dlaczego więc rodzina cały czas go szuka?

– Oczekuję krótkiej informacji: „Mamo żyję, jest mi dobrze”. Ale jeśli jest źle, to moglibyśmy razem zastanowić się, jak te problemy rozwiązać – kontynuowała matka zaginionego. – Apeluję do wszystkich młodych ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy, jaki chaos wprowadzają w życiu swoich najbliższych. Może dzięki temu jakaś młoda istota przemyśli swoją decyzję.

Pod koniec stycznia odezwała się dziewczyna z Tarnowa, która stwierdziła, że widziała Karola w autobusie.

Według portalu internetowego Patriot24, patrol Rutkowskiego odnalazł kierowcę wspomnianego autobusu oraz kobietę, która kontrolowała bilety. Kontrolująca stwierdziła, że sprawdzała bilet osoby pokazanej jej na zdjęciu.

Czy to oznacza, że doszło do przełomu w poszukiwaniach Karola?

Sprawdziliśmy to, dzwoniąc pod numer podany w komunikacie dotyczącym zaginięcia. Odebrała kobieta, która potwierdziła, że jest członkiem rodziny Karola.

– Nic spektakularnego się nie wydarzyło. Proszę mi wierzyć, że są to dziwne domniemania, więc nie będę marnowała waszego papieru i swoich emocji – powiedziała nam, gdy zaproponowaliśmy spotkanie.

KRYSTIAN KNOBELZDORF

Karol Sadowski z Lubawy

Mama Karola, Ewa,
na konferencji prasowej we Wrocławiu w towarzystwie
detektywa Krzysztofa Rutkowskiego

Gdzie jest Michał?


Rok po zaginięciu Karola zniknął też inny mieszkaniec Lubawy: 25-letni wtedy Michał Turulski. Niedawno od jego matki próbowano wyłudzić 50 tys. zł okupu. Zaginionego do dziś nie odnaleziono.

Michał Turulski (27 l.) zniknął w czerwcu 2013 roku. Ostatni raz widziany był w Rodzonem koło Lubawy. Kilka dni później w lesie w powiecie elbląskim odnaleziono jego samochód.

Do dziś poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Jednak w grudniu ubiegłego roku wydarzyło się coś, co podobnie jak samo zaginięcie zapewne na długo utkwi w pamięci rodziny 27-latka.

Do matki Michała zadzwonił mężczyzna, który stwierdził, że jeżeli zależy jej na dobru syna, ma zapłacić 50 tys. zł okupu. Kilka dni później w Gdyni policyjni antyterroryści zatrzymali 24-letniego Pawła P. To on zadzwonił do kobiety.

Policja przyjęła jednak w śledztwie, że 24-latek nie ma nic wspólnego ze zniknięciem Michała. Miał jedynie „wykorzystać wiedzę” o zaginięciu znajomego i „próbować wyłudzić” pieniądze od jego rodziny. Dodatkowo w jego domu znaleziono 3,6 kg marihuany oraz pistolet gazowy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.Michał Turulski
z Lubawy
  2015-02-25  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98530394REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.