Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2007-08-08

Zmiana dyrektora szpitala


Znowu mamy emocje personalne. Przemysław Ramel zrezygnował z funkcji dyrektora Powiatowego Szpitala w Iławie. Od września na stanowisku tym zastąpi go Wiesława Jastrząb, dziś jeszcze dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu.


Pytany o powody rezygnacji, Przemysław Ramel przesłał do nas oświadczenie:

„Po przeprowadzonych badaniach kardiologicznych w klinice w Warszawie w początkach bieżącego roku, ze względu na stan zdrowia i konieczności zadbania o nie, nie jestem w stanie wypełniać obowiązków zarazem lekarza i dyrektora szpitala w sposób, na poziomie i intensywności pozwalającej realizować dotychczasowe plany i zamierzenia bez jego uszczerbku. Stąd moja rezygnacja z funkcji dyrektora szpitala”.

Zarząd powiatu (starosta Maciej Rygielski, wicestarosta Zygmunt Kasprowicz oraz Benedykt Dutka, Marek Polański i Jan Nehring) rezygnację dyrektora przyjął jednogłośnie.

Od września Przemysław Ramel będzie wicedyrektorem szpitala do spraw lecznictwa – do momentu przeprowadzenia konkursu na to stanowisko. Na fotelu tym zastąpi dotychczasowego wicedyrektora ds. lecznictwa Jacka Raszyńskiego, który podobnie jak dyrektor Ramel zrezygnował z pełnionej funkcji i pozostanie w szpitalu zastępcą ordynatora oddziału wewnętrznego.

Dyrektorem szpitala w Iławie od września będzie natomiast Wiesława Jastrząb, obecnie kierująca Szpitalem Miejskim w Elblągu. W odróżnieniu od Ramela, nie jest lekarzem. Stanowisko obejmie nie w drodze konkursu, a powołania – na czas nieokreślony.


CHCE POPRAWIĆ MARKĘ

Przyszła dyrektor gościła w Iławie 25 lipca na posiedzeniu zarządu powiatu. Wtedy to przedstawiła swoje plany wprowadzenia najpilniejszych zmian w iławskim szpitalu. Wśród nich wymieniła dostosowanie placówki do wymogów wynikających z ustawy dotyczącej sieci szpitali (w przyszłym roku ma zostać przeprowadzony ogólnopolski monitoring jakości usług szpitalnych). Nowa dyrektor wypracować chce także dobrą markę szpitala.

– Chodzi o to, żeby szpital ten był rozpoznawalny w środowisku i kojarzył się z dobrą, fachową opieką, gdzie można pójść i uzyskać usługę na najwyższym poziomie – mówiła na posiedzeniu zarządu Wiesława Jastrząb. – Aby to wszystko osiągnąć, szpital potrzebuje sporych nakładów finansowych. Szpital posiada dobrze wyposażoną radiologię, SOR, blok operacyjny, ale to nie wszystko. Pacjent dużo czasu przebywa na sali chorych i te warunki pobytu należałoby zmienić jak najszybciej, ponieważ są tragiczne.

Przyszła dyrektor posiada informacje z Narodowego Funduszu Zdrowia, z których wynika, że potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu są zaspokajane na dobrym poziomie, brakuje jednak kilku poradni, np. alergologicznej i diabetologicznej.

– Na początku musimy jednak zacząć od zmiany warunków pobytu pacjentów i od atmosfery w szpitalu – zakończyła Jastrząb.


MA ZWIĘKSZYĆ SIŁĘ OGNIA

Starosta Rygielski jest zachwycony nową dyrektor: – To jedna z najlepszych transakcji kadrowych w Iławie. Zwiększymy „siłę ognia” w zarządzaniu naszym szpitalem, bo niestety, rok 2006 zamknął się dla tej placówki 2-milionową stratą – komentuje dla Kuriera starosta. – W pozyskaniu pani Jastrząb bardzo pomogły mi władze miasta Iławy, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu Elżbieta Gelert, a także wicemarszałek województwa Piotr Żuchowski. Pani Jastrząb to pierwsza liga w zarządzaniu szpitalami.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI
JAROSŁAW SYNOWIEC



Przemysław Ramel zrezygnował z funkcji dyrektora
szpitala w Iławie. Decyzję swoją tłumaczy
kłopotami zdrowotnymi.


Zmiana dyrektora szpitala to także zmiana zarobkowego lidera w sferze publicznej


Dyrektor droższa nie będzie

Wiesława Jastrząb przejmie po Przemysławie Ramelu nie tylko funkcję dyrektora szpitala, ale również miano najlepiej opłacanej osoby publicznej w powiecie iławskim. Jak jednak zapewnia starosta, droższa nie będzie.


Przemysław Ramel w 2006 roku zarobił na pracy w szpitalu 233 tys. zł brutto. W kwocie tej zawiera się ok. 45 tys. zł rocznej nagrody (3-krotność jego miesięcznego wynagrodzenia z roku poprzedniego), jaką poprzedni zarząd powiatu (ze starostą Ryszardem Zabłotnym i wicestarostą Aleksandrą Skubij na czele) przyznawał dyrektorowi także w latach 2004 i 2005. W 2003 r. była to 2-krotność wynagrodzenia dyrektora.

Nowy zarząd powiatu w czerwcu tego roku zmniejszył nagrodę dla Przemysława Ramela 5-krotnie, przyznając mu 9100 zł premii. Przeciwnikiem przyznawania jakiejkolwiek nagrody był jedynie Marek Polański.

– Ta nagroda nie pasuje mi w kontekście uposażenia pracowników szpitala, oprócz dyrekcji i lekarzy, którzy ostatnio otrzymali 5 zł podwyżki – motywował Polański, jednak pozostali członkowie zarządu byli za przyznaniem nagrody.

Wiesława Jastrząb do tej pory mogła tylko pomarzyć o takich zarobkach, jak dyrektor z Iławy. Dla porównania – w 2006 r. zarobiła w swojej placówce (Szpitalu Miejskim w Elblągu) niespełna połowę tego, co Ramel – 110 tys. zł. Trzeba jednak pamiętać, że dyrektor Ramel pracował w szpitalu nie tylko jako jego zarządca, ale i lekarz.

– Nowa dyrektor nie będzie kosztować podatników więcej od swojego poprzednika – mówi starosta iławski Maciej Rygielski.

Jak zapewnia, nie zmieni tego nawet fakt przyznania nowej dyrektor mieszkania służbowego w Iławie.

– Mamy przecież własne mieszkanie powiatowe przy „budowlance”, więc to groszowa sprawa – mówi Rygielski.


  2007-08-08  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100396487



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.