Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Więcej...

INFORMACJE

2017-11-01

Z agentem na jednym wózku


Agencja pracy to nie dla wszystkich oczywisty wybór. No i to jest błąd! Dotąd przyzwyczajeni byliśmy do starego sytemu rekrutacji. Obecnie te praktyki powoli odchodzą do lamusa. Prezes zarządu ŁUKASZ KOŃPA przybliży nam jak funkcjonuje iławska agencja pracy „KONO”.

– W jakim sposób Agencja Pracy „KONO” działa na rynku rekrutacji?

– „KONO” pomaga tak samo pracownikom jak i pracodawcom znaleźć pracę zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Pomagamy znaleźć sprawdzonego i uczciwego pracodawcę oraz wyszukujemy ciekawych pracowników. Na początku naszej drogi spotkaliśmy się z dużą grupą ludzi, którzy zostali zwyczajnie oszukani przez poprzedniego pracodawcę. Od początku założyliśmy sobie za punkt honoru, by to zmienić. Działamy nie tylko na polskim rynku. Obecnie otwieramy swoje kolejne biuro u naszych południowych sąsiadów w Czechach, ponieważ tam widzimy równie duże zapotrzebowanie na tego typu usługi rekrutacyjne. Mamy też klientów w Niemczech, Szwecji oraz we Francji.

– Jak to działa w praktyce?

– Osoba, która chce znaleźć pracę za pośrednictwem naszego biura przede wszystkim musi się z nami skontaktować. Najprościej telefonicznie lub przez naszą stronę internetową, gdzie na bieżąco zamieszczamy oferty pracy. Wystarczy złożyć aplikację na stanowisko, które nas interesuje, po czym niezwłocznie z taką osobą kontaktuje się nasz pracownik. Wtedy rozpoczyna się cały proces rekrutacyjny. Przeprowadzamy krótką ankietę. Następnie CV osoby ubiegającej się o stanowisko, w raz z krótkim opisem ląduje na biurku naszego klienta. Po zaakceptowaniu danej osoby pomagamy dosłownie ze wszystkim. Od najprostszych czynności – jak dotrzeć na miejsce, znaleźć zakwaterowanie, wyrobić konto bankowe – do zalegalizowania pobytu i rozpoczęcia pracy. Osoba poszukująca pracy nie płaci za to, że korzysta z naszej pomocy.

– Dlaczego szukanie pracy przez waszą agencję jest korzystne?

– Staramy się nie tylko pozyskiwać fajne i dobrze płatne oferty, ale i sprawdzonego, posiadającego dobrą opinie pracodawcę. Dajemy ze swojej strony również opiekuna, który dosłownie całą dobę jest do dyspozycji. Osoby korzystające z naszych usług nie zyskują tylko pracę, ale też poniekąd swojego agenta. Kogoś, do kogo w każdej chwili można zwrócić się o pomoc. To proste, jak w życiu: jedziemy na jednym wózku.

– Jaką pracę można szukać przez waszą agencję? Na jakich stanowiskach? No i gdzie?

– Posiadamy duży wachlarz ofert pracy. Zależy to od kraju, z którego pochodzą. Na niemieckim rynku najczęściej są poszukiwani różnej maści wykwalifikowani specjaliści typu spawacz, mechanik czy operator wózków widłowych. We Francji popularny jest sektor budowlany, więc na pewno znajdą pracę fachowcy tacy jak cieśla budowlany, zbrojarz, betoniarz, malarz, murarz. Mamy oferty dla pielęgniarek przy opiece nad starszymi osobami czy też dla pań do opieki nad dziećmi.

– Jakiego rodzaju umowy obowiązują, gdy zatrudnimy się przez agencję pracy?

– W większości są to umowy o pracę, ale ostateczny wybór i tak podejmie kandydat. Staramy się, by wszystkie osoby zatrudnione za naszym pośrednictwem posiadały stałą formę zatrudnienia, czyli tak, by dawała ona to, co dla każdego z nas jest najważniejsze: poczucie stabilizacji.

– Na czym polega skuteczność, a więc i sukces agencji pracy „KONO”?

– Sukces naszej firmy został wypracowany przez zespół ludzi, którzy codziennie angażują się w to, co robią. Naszą pracę traktujemy jak misję. Mówię tu w imieniu całego zespołu. Po prostu lubimy pomagać. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę jakim dobrem jest praca i codziennie do swoich obowiązków podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Dzięki takiemu podejściu wciąż się rozwijamy i zaczynamy istnieć na arenie międzynarodowej. Mam zaszczyt pracować z cudownymi ludźmi, którym dziękuję za trud jaki wkładają w swoją pracę. Wspólnie zbudujemy sukces.

notowała:
MARIKA ZENOWICZ


Prawie cała ekipa iławskiej Agencji Pracy „KONO”


Filary Agencji Pracy „KONO” w Iławie:
Łukasz Końpa oraz Karol Bartczak.


Agencja Pracy „KONO”
Iława, ul. Grudziądzka 71
tel. 666-885-867
PUBLIKACJA REKLAMOWA

  2017-11-01  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97126933REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.