Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Więcej...

INFORMACJE

2017-04-05

Wystąpiła w „Milionerach”


W telewizyjnym teleturnieju „Milionerzy” zagrała Aleksandra Maksymiec z Iławy. Wygrała 20 tysięcy złotych. Specjalnie dla czytelników Kuriera opowiada, jak program TVN wyglądał od kuchni.

26-letnia Aleksandra Maksymiec pochodzi z Iławy. Jest absolwentką liceum „żeromka”. Aktualnie mieszka w Warszawie, gdzie studiuje i pracuje.

– Jestem na finiszu studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku zarządzanie strategiczne – przybliża.

Wcześniej zdobyła dyplom Uniwersytetu Warszawskiego z anglistyki oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z finansów i rachunkowości.

Pracuje jako specjalista do spraw procesowania danych w firmie zajmującej się badaniem zachowań konsumentów na rynkach międzynarodowych.

SZYBKA REAKCJA

W trakcie programu Oli udało się usiąść na krzesło na przeciwko prowadzącego Huberta Urbańskiego, po tym, gdy jako pierwsza ułożyła w kolejności alfabetycznej nazwy kamieni szlachetnych. Zajęło jej to zaledwie 4,86 sekundy!

W „Milionerach” towarzyszyła jej mama Mariola, zajmując miejsce wśród publiczności. Gdy prowadzący zapytał ją, jakie jej córka ma predyspozycje, by wygrać program, odpowiedziała:

– Ola jest odważna!

Pierwsze 4 pytania nie sprawiły dziewczynie najmniejszego problemu. Schody pojawiły się przy tym za 10 tysięcy złotych. Wtedy też Ola poratowała się kołem ratunkowym „pół na pół”. Pomogło jej to i 26-latka poprawnie odpowiedziała na pytanie z dziedziny prawa. Czas antenowy dobiegł końca, a prowadzący powitał iławiankę w kolejnym odcinku.

W pytaniu za 20 tysięcy złotych Aleksandra poprosiła o pomoc publiczność, która dobrze jej zasugerowała „jak nazywa się gwiazdka używana w tekście jako odsyłacz”. Odpowiedzią był „asteryks”.

Gdy nadszedł czas na pytanie za gwarantowaną sumę 40 tysięcy złotych, było trochę nerwów. Tu poprosiła o trzecie już koło ratunkowe, czyli telefon do przyjaciela – taty Krzysztofa. On również nie był pewny odpowiedzi od czego stroni osoba, która boi się ości.

– Wydaje mi się, że zupy z fenkułu – podpowiedział córce.
Ola zaś, na bazie kobiecej intuicji obstawiała pieczoną pręgę.

ROZSĄDNA DECYZJA

– Niestety przy tym pytaniu mam mętlik w głowie i nie jestem w stanie sobie logicznie tego poukładać – odparła iławianka. – Najrozsądniejszym wyjściem będzie, gdy podziękuję za dalszą grę. Ostatecznie rezygnuję i zabieram 20 tysięcy złotych.

Na pocieszenie Hubert Urbański powiedział, że to była rozsądna decyzja, bo poprawną odpowiedzią była smażona wzdręga.

Po programie zapytaliśmy dziewczynę o wrażenia.

– Przed nagraniem raczej nie czułam stresu, ale to się zmieniło jak tylko przekroczyliśmy próg studia nagraniowego – odpowiada 26-latka. – Światła, dźwięk i kamery spowodowały maksymalny stres i podenerwowanie. Profesjonalizm produkcji, bardzo miła atmosfera na planie i sympatyczny prowadzący, to wszystko sprawiło jednak, że udział w programie stał się niezapomnianym przeżyciem. Spędziliśmy na planie kilka godzin, podczas których emocje sięgały zenitu!

SPONTANICZNA DECYZJA

Co skłoniło Olę do udziału w programie?

– To była bardzo spontaniczna decyzja – wspomina. – Pamiętałam jak wyglądały pierwsze edycje „Milionerów” kilka lat temu i postanowiłam spróbować. Formularz zgłoszeniowy wypełniłam tuż po Świętach Bożego Narodzenia.

Mieszkańcy Iławy wspierali dziewczynę przed telewizorami. Zapytaliśmy więc, czy zachęci ich do udziału w tego typu programach.

– Oczywiście! To niepowtarzalna okazja, żeby sprawdzić siebie, a także poznać magię telewizji od kuchni. Mimo ogromnego stresu, jaki towarzyszy uczestnikom, udział w programie to przygoda życia – zachęca.

Ola zdradziła nam, że nie wyklucza, że weźmie jeszcze udział w podobnym programie. Prywatnie 26-latka kocha podróże, lubi czytać książki, a ostatnio zaczęła uczyć się języków programowania komputerowego. Na co więc przeznaczy wygraną?

– Uwielbiam podróże, więc gdy tylko opadną emocje, zacznę planować urlop – kończy iławianka.

NATALIA ŻURALSKA
zdjęcia za: TVN


Aleksandra Maksymiec z Iławy
wystąpiła w „Milionerach” TVN


Ola ocenia, że program „Milionerzy” TVN
jest profesjonalnie przygotowany


26-letnią córkę wspierała mama,
która zasiadła wśród publiczności

  2017-04-05  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97311814REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.