Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Więcej...

INFORMACJE

2014-04-23

Wiosenne porządki w ogrodzie


Efekty wiosennych prac porządkowych procentują przez cały sezon. Od czego zacząć? Przede wszystkim należy zagrabić i usunąć zanieczyszczenia na trawniku i grządkach, przeprowadzić nawożenie i poprzycinać rośliny. Obecna pora roku sprzyja również nowym nasadzeniom drzew i krzewów, nasadzeniom roślin cebulowych kwitnących latem (np. dalie, mieczyki) oraz zasiewom warzyw i kwiatów jednorocznych. Na co zwracać szczególną uwagę podczas porządkowych prac ogrodowych?


– Trawnik wygrabiamy najlepiej ostrymi drucianymi grabiami, którymi łatwo usunąć suche źdźbła trawy – podpowiada mgr inż. architekt krajobrazu Magdalena Michalewska-Wenta, właściciel centrum „Zielona Aleja”, mieszczącego się w Nowej Wsi przy ulicy Neptuna 13. – W przypadku gdy filc jest gruby, należy przeprowadzić zabieg wertykulacji. Po zabiegu trawa będzie lepiej rosła, bo do korzeni będzie docierało więcej wody i nawozów. Obumarłe miejsca na trawniku należy uzupełnić. Glebę najpierw należy spulchnić widłami, a po wyrównaniu powierzchni dosiać trawę. Ostatnim etapem pielęgnacji trawnika po zimie jest nawożenie. Odpowiednie nawozy można zakupić oczywiście w naszym centrum.


GRUNT TO... GRUNT

Kolejną pracą, którą wykonujemy w okresie wiosennym jest nawożenie. Mamy szeroką gamę nawozów mineralnych i biopreparatów.

– Nawozy mineralne dostarczają do gleby związki pokarmowe wykorzystywane przez rośliny – ciągnie Magdalena Michalewska-Wenta. – Ponieważ nie zwiększają ilości próchnicy w podłożu, należy potraktować je jako uzupełnienie nawożenia organicznego. Najlepsze są nawozy wieloskładnikowe, w skład których wchodzą mikroelementy. Mamy do wyboru nawozy długo działające oraz takie, którymi nawożenie przypada 3-4 razy w sezonie.

Biopreparaty to naturalne środki aktywujące życie gleby i poprawiające kondycję roślin.

– W naszym centrum ogrodniczym znajdą Państwo preparaty: rasa humus, biohumusy, papki humusowe oraz szczepionki mikoryzowe – dodaje właściciel centrum ogrodowego. – Preparaty te zawierają substancje, które pozwalają na korzystny rozwój mikroorganizmów pobudzających procesy życiowe w podłożu.


OSTRE CIĘCIE

Regularne cięcie krzewów sprawia, że rośliny mają ładniejszy kształt, szybciej kwitną i są zdrowe, ponieważ usuwamy również zainfekowane pędy.

– Usuwamy pędy suche, nadłamane i przemarznięte – ciągnie Michalewska-Wenta. – Nie zapominajmy o pędach rosnących zbyt gęsto i starych.


NOWE NASADZENIA ROŚLIN

– Dużą popularnością w naszym punkcie sprzedaży w Nowej Wsi cieszą się drzewa i krzewy owocowe – o hitach sprzedaży opowiada mgr inż. architekt krajobrazu. – Oferujemy materiał najwyższej jakości ze wszystkimi wymaganymi atestami. W swojej ofercie proponujemy naszym Klientom również krzewy i drzewa kwitnące na wiosnę, które sprzedawane są już w pełnym rozkwicie: rododendrony, azalie, wiśnie, forsycje, grusze, rośliny jednoroczne i byliny. Wszystkie rośliny sprzedajemy w pojemnikach, dlatego okres sadzenia nowych roślin w ogrodzie możemy wydłużyć aż do późnej jesieni.


SKOMPONUJ PIĘKNO

– Usługą wprowadzaną przez w naszym centrum są kompozycje z roślin jednorocznych i wieloletnich w donicach – na zakończenie ciągnie Magdalena Michalewska-Wenta. – Klient może wybrać w naszym punkcie pojemnik lub dostarczyć swoją donicę, omawiamy ilość i rodzaj roślin, poczym klient odbiera gotową indywidualną kompozycję.

Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, w sobotę 9-14. W maju (oprócz 4 maja) można tu zajrzeć również w niedziele w godzinach 10-14.

RAFAŁ GRONKIEWICZWSZYSTKO DO OGRODU
CENTRUM „ZIELONA ALEJA”
Nowa Wieś koło Iławy
kontakt: 600-940-142
Dosłownie wszystko do ogrodu znajdziemy
w „Zielonej Alei” przy ulicy Neptuna 13 w Nowej Wsi,
zjazd jak na stację paliw (obok przystanku).
„Zielona Aleja”. Bogata ekspozycja robi ogromne wrażenie.


W „Zielonej Alei” skomponujemy własną doniczkę.
Jedyną barierą jest wyobraźnia.


  2014-04-23  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97160907REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.