Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2013-09-04

Szkolny knebel od premiera Tuska


Wojewódzka inauguracja roku szkolnego oraz uroczyste otwarcie szkoły odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku, gmina Nowe Miasto Lubawskie. W imprezie uczestniczył premier Donald Tusk, który wygłosił przemówienie i zwiedził budynek szkoły. Dziennikarze mogli przyglądać się wizycie premiera pod warunkiem, że... nie będą mu zadawać pytań.


Tuż przed inauguracją premier i krajowy szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zwiedził nowy budynek Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Osoby z otoczenia Tuska poinformowali dziennikarzy, że nie mogą zadawać premierowi żadnych pytań – tylko pod tym warunkiem media mogły przyglądać się w zwiedzaniu szkoły przez szefa rządu.

Rolę gospodarza imprezy pełniła starosta Ewa Dembek (PO), która podała dane dotyczące inwestycji wartej 9,8 mln zł. Budynek szkoły ma ponad 3,5 tys. m kw. i może pomieścić 800 uczniów. W tym roku szkolnym naukę w nim rozpocznie ok. 400 osób. Starosta mówiła też o marzeniu władz powiatu, którym jest wybudowanie sali gimnastycznej przy szkole.

– To wyjątkowa satysfakcja, że w takich miejscowościach jak Kurzętnik marzenia o dobrej przyszłości naszych dzieci i młodzieży stają się faktem – mówił premier. – Bardzo ważny jest profil tej szkoły, dzięki któremu nowych kształtów nabiera rewitalizacja zawodów. Kiedy byłem w waszym wieku starsi ludzie mówili i chyba do dzisiaj to przekonanie żywią, że najważniejsza rzecz w życiu to mieć fach w ręku. Lepszy ślusarz jest tysiąckrotnie więcej wart na rynku niż kiepski politolog, o polityku to już w ogóle nie wspomnę.

Prezes rady ministrów poprosił także, żeby nauczyciele i uczniowie wzajemnie się szanowali.

Na uroczystości wręczono Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Warmii i Mazur”, otrzymali je: Ewa Dembek, wicestarosta Marcin Buliński, były starosta Stanisław Czajka oraz wiceprzewodniczący rady powiatu Romuald Koszewski.

Dodatkowo starosta wręczyła statuetki osobom, które przyczyniły się do budowy szkoły. Otrzymali je dyrektor departamentu zarządzania programami rozwoju regionalnego w urzędzie marszałkowskim Bożena Wrzeszcz-Zwada, przewodnicząca rady powiatu Zofia Andrzejewska, pracownicy starostwa Alina Banaszewska i Wojciech Umiński, skarbnik powiatu Halina Bartkowska, prezes Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego Anna Szymczak, Marcin Buliński oraz inżynier kontraktu Wiesława Kędzierska.

ALEKSANDRA MALINOWSKA
Donald Tusk zwiedził budynek nowej szkoły w Kurzętniku
w asyście starosty Ewy Dembek. Premier odwiedził
m.in. pracownię gastronomiczną, gdzie degustował
przygotowane przez uczniów przekąski
W pierwszych rzędach siedzieli zaproszeni oficjele.
W powiecie nowomiejskim, gdzie od lat
polityczny prym wiedzie PSL, wizyta szefa
krajowych struktur PO była ogromnym wydarzeniem
W pierwszym rzędzie od lewej
poseł PSL Stanisław Żelichowski, obok Piotr Żuchowski (PSL),
generalny konserwator zabytków i sekretarz stanu
w ministerstwie kultury

W otwarciu szkoły wzięli udział m.in. uczniowie
i nauczyciele tej placówki, a także przedstawiciele innych szkół
Czachówki „otwarte”
dwie godziny prędzej


Po uroczystości skontaktowała się z nami Hanna Jęczewska, przewodnicząca rady rodziców w Zespole Szkół Rolniczych w Czachówkach. Placówka ta jest w okresie likwidacji, a ostatni jej uczniowie kończą naukę w Kurzętniku.

Jęczewska opowiedziała nam, że zgłosili się do niej rodzice uczniów z Czachówek, którzy poczuli się dotknięci faktem, że zostało zorganizowane dla nich osobne rozpoczęcie roku o godz. 9 – na dwie godziny prędzej przed oficjalnym, uroczystym otwarciem Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. W ten sposób uczniowie z Czachówek (przeniesieni ze swojego pierwotnego miejsca właśnie do Kurzętnika) nie brali udziału w uroczystej inauguracji, która rozpoczęła się o godz. 11.

Zapytaliśmy drugą stronę o zdanie.

– ZSZ z Czachówek jest odrębną szkołą od ZSZ w Kurzętniku, mimo iż uczniowie obydwu szkół chodzą do tego samego budynku – komentuje starosta Ewa Dembek. – Potraktowaliśmy jednak Czachówki specjalnie, ponieważ zaprosiliśmy ich dyrektora, wszystkich nauczycieli i samorząd uczniowski. W przypadku wszystkich innych szkół zaproszeni byli tylko dyrektorzy.

Dembek dodaje, że listę gości na otwarcie w Kurzętniku w pierwszej kolejności ustalał wojewoda i kuratorium oświaty, dopiero w następnej starostwo.


Hanna Jęczewska


  2013-09-04  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100441940REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.