Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Czy ktoś kradnie nawet woreczki na psie kupy?
Paszport wyrobisz w Iławie!
Czy przewodniczący Brzozowski straci mandat?
Znany muzyk jazzowy oskarżony o pedofilię
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Więcej...

INFORMACJE

2014-09-03

Szklany biznes zatrudni 50 osób?


Znany lubawski producent szkła i luster dla przemysłu meblowego i budownictwa planuje otworzyć kolejny zakład na wylocie z Kisielic w kierunku Iławy. Urzędnicy przekształcają właśnie działkę z rolnej na budowlaną, a przedsiębiorca szuka dotacji na inwestycję. Jednak pokonywanie problemów biurokratycznych przypomina „syzyfowe prace”.


O planach budowy zakładu lubawskiej firmy Szkłomal na terenie gminy Kisielice pisaliśmy, gdy na sesji radny Rafał Ryszczuk wytknął kisielickim urzędnikom z magistratu, że działają opieszale w sprawie załatwiania formalności.

Burmistrz Kisielic Tomasz Koprowiak odpierał wtedy krytykę informując radnych, że odpowiedź na pismo przedsiębiorcy Piotra Truszczyńskiego z Lubawy, dotyczące przekształcenia jego działki z rolnej na przemysłową, jest sporządzana. Niedługo później burmistrz spotkał się z inwestorem.


ZAŁATWIAJĄ
FORMALNOŚCI

– Trwają prace administracyjne związane ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego – powiedział nam burmistrz. – Zanim formalności zostaną zakończone, plan musi zostać wyłożony do publicznego wglądu. Wszelkie procedury powinny się zakończyć w połowie przyszłego roku, o czym informowałem inwestora.

Zakład ma powstać po prawej stronie drogi krajowej nr 16, wyjeżdżając z Kisielic w kierunku Iławy. Administracyjnie to już teren wsi Ogrodzieniec. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się firma transportowa.

– Budowę i rozruch firmy chciałbym rozpocząć i zakończyć w 2016 roku – powiedział w rozmowie z Kurierem właściciel Szkłomalu. – Planuję, by w ciągu pięciu lat od otwarcia zatrudnienie wyniosło 50 osób. Zbliża się nowa perspektywa unijna, w trakcie której będzie do pozyskania sporo środków na obszary wiejskie. Stąd moja decyzja o budowie oddziału w Ogrodzieńcu. W przyszłym roku będę chciał pozyskać dotację na inwestycję.


SZUKAJĄ PRACOWNIKÓW

Truszczyński nie tylko ze względów na pozyskanie pieniędzy z Unii postanowił zainwestować na obszarze wiejskim. Przedsiębiorca szuka też nowych pracowników i wspólnie z Zespołem Szkół w Kisielicach chce kształcić przyszłą kadrę,
która zasili szeregi nowego oddziału firmy.

– Na wiosnę chcę zaprosić do mojego zakładu w Lubawie gimnazjalistów, aby pokazać im, że czeka na nich ciekawa praca – zdradza plany przedsiębiorca. – Oby tylko mieli chęci nauczyć się zawodu. Ja ze swojej strony zapewnię im praktyki i szkolenia.

Szkłomal powstał w 1990 roku w Lubawie. Obecnie zatrudnia około 150 osób.

Ponad połowa produkcji trafia na rynki zagraniczne, z przeznaczeniem dla przemysłu meblowego, budownictwa oraz wyposażenia wnętrz.

Firma wykonuje również na indywidualne zlecenie klienta szklane schody, balustrady, czy panele kuchenne.

KRYSTIAN KNOBELZDORF




Kisielice. Piotr Truszczyński z Lubawy chce w 2016 roku
zbudować zakład pracy przy drodze krajowej nr 16,
który w ciągu pięciu lat od otwarcia zatrudni 50 osób




Lubawa. Znajdujący się przy ul. Unii Europejskiej w Lubawie
Szkłomal zatrudnia dziś około 150 osób



Jeden się uparł i nie sprzeda

Obecnie trwają także procedury związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej z Kisielic do Ogrodzieńca. Sprawy komplikuje mieszkaniec gminy, który jako jedyny nie sprzedał kawałka swojej ziemi pod inwestycję.


Według założenia, chodnik i ścieżka rowerowa mają powstać po prawej stronie krajowej „16”, jadąc z Kisielic do Ogrodzieńca. Za wszystko ma zapłacić Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), do której należy droga.

Aby inwestycja została zrealizowana, władze gminy musiały spełnić pewne warunki – odkupić od osób mieszkających przy drodze po kawałku ich ziemi (pod budowę), a następnie przekazać ją GDDKiA.

– Jeden właściciel ziemi nie zgodził się na sprzedaż i wszystko wskazuje na to, że decyzji nie zmieni – mówi burmistrz Tomasz Koprowiak. – Ta sytuacja nie powinna zagrozić inwestycji, ale może ją opóźnić. Bez względu na to nie ma szans, aby budowa została zrealizowana w tym roku. Będę zabiegał, aby generalna dyrekcja wpisała ją do planu inwestycyjnego na 2015 rok.


  2014-09-03  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
104585787



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.