Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

INFORMACJE

2006-01-25

Szambowa propaganda


Tak zwana „paszkwilowa noc” nie przeszkodziła Zbigniewowi Skolimowskiemu powrócić po 5 latach przerwy do życia samorządowego. Ex-burmistrz Susza jako radny w pierwszym wniosku domaga się ujawnienia kosztów związanych z niebezpiecznym i niekorzystnym finansowo ogrzewaniem szkół gazem.

Zbigniew Skolimowski nie ujawnił nazwisk, a jedynie wskazał na osoby, które – jego zdaniem – urządziły paszkwilową noc z 13 na 14 stycznia br. w okręgu wyborczym nr 4.


O CO CHODZI

– Po prawie pięciu latach nieobecności w życiu samorządowym serdecznie witam i dziękuję moim wyborcom – mówił na sesji rady Skolimowski. – To zwycięstwo jest dla mnie o tyle cenne, że w nocy tuż przed wyborami urządzono przeciwko mnie noc paszkwilową. Sztab wyborczy kontrkandydatki, kierowany przez dwóch wielkich promotorów, z których jednego podejrzewałem, że ma trochę taktu, urządził noc paszkwilową. Wraz z ulotkami kontrkandydatki wrzucono załączniki mające obrzydzić moją osobę. To propaganda poniżej bruku! To propaganda szambowa! Jednak ci, którzy to zrobili, zawiedli się na wyborcach. A wniosek jest jeden: nie bójmy się startować z innych miejsc niż spod skrzydeł wielkich promotorów! Ich działania nie przynoszą skutków.

Kim są owi promotorzy, zapytaliśmy kontrkandydatkę w wyborach uzupełniających Beatę Labens (czytaj poniżej).


PRZECIWNIK GAZU

– Składam wniosek nie do burmistrza, ale do Rady Miejskiej w Suszu, aby radni podjęli temat dalszego ogrzewania gazem przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum, a w przyszłości także planowanej hali sportowej – zaskoczył wszystkich przygotowanym na piśmie wnioskiem radny Skolimowski. – Ogrzewanie tych obiektów gazem jest ryzykowne i ekonomicznie niekorzystne w porównaniu do możliwości ogrzewania tych obiektów ciepłem z kotłowni miejskiej. Korzyści z tego mogą być zarówno dla budżetu gminy, jak i dla mieszkańców, którzy teraz korzystają z usług miejskiej ciepłowni.

Zwiększenie odbiorców ciepła dla kotłowni będzie na pewno korzystne dla „Promexu” (zarządca systemu ciepłowniczego w mieście), który mógłby sprzedawać więcej energii cieplnej. Gdyby tak się stało, spadłyby również koszty produkcji takiego ciepła, a co za tym idzie, skorzystaliby ci, którzy są dzisiaj jego odbiorcami (głownie mieszkańcy osiedla Korczaka). Tematem oszczędności i bezpieczeństwa mają się zająć wkrótce radni.

– Nie należy zapominać, że to są obiekty oświatowe, a to jest ogrzewanie na gaz. To nie jest bezpieczne! – dodał w trakcie przerwy radny Skolimowski – Zresztą ostatnie wydarzenia na świecie dają również wiele do myślenia.

DANIEL PĄCZKOWSKIZbigniew Skolimowski z ręką na sercu złożył przysięgę,
w której ślubował „obowiązki radnego sprawować godnie,
rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro
gminy i jej mieszkańców”


O paszkwilową noc, w której obok ulotek pojawił się
załącznik, pytamy Beatę Labens, kontrkandydatkę
Zbigniewa Skolimowskiego.


Gratulować nie będę!

DANIEL PĄCZKOWSKI: – Kto kierował pani sztabem wyborczym w związku z wyborami uzupełniającymi do Rady Miejskiej w Suszu? Czy to była jedna osoba, czy więcej?

BEATA LABENS: – Pan Marian Górny. Tylko ta osoba, a czemu pan pyta?

– Pytam w związku z wypowiedzią nowego radnego Zbigniewa Skolimowskiego. Czy wie coś pani o paszkwilowej nocy z 13 na 14 stycznia, kiedy pani ulotki roznoszono wraz z załącznikiem obrażającym pani kontrkandydata?

– Nic o tym nie wiem i jest pan pierwszą osobą, która mi o tym mówi. No pięknie! Właśnie miałam iść dzisiaj do kablówki, żeby pogratulować panu Skolimowskiemu, ale skoro słyszę takie rzeczy, to już nie pójdę. Ulotki roznosiłam ja i moi znajomi do piątku 13 stycznia. Później nie wolno było już tego robić. To są na pewno pomówienia albo ktoś próbuje udowodnić mi coś, czego nie zrobiłam.


  2006-01-25  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
102818844REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.