Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Więcej...

INFORMACJE

2014-02-19

Świet(L)na inwestycja LED


Technologia LED ma tyle zalet, że powolne znikanie tradycyjnej żarówki staje się faktem. Przede wszystkim czas eksploatacji LED’ów jest znacznie dłuższy i wynosi nawet 100 tysięcy godzin, a samo źródło światła nie traci pobieranej energii wydzielając niepotrzebne ciepło. Co kryje się w oświetleniu przyszłości, które króluje w inteligentnych domach już dziś?


Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym w LED’ach cała moc zużywana jest na produkcję światła – gdyby stworzono diody o tej samej mocy co żarówka, emitowałyby one nawet 7 razy więcej światła, pobierając taką samą ilość energii. Jak to możliwe?


LED TO PRZYSZŁOŚĆ

Eksperci zgodnie przewidują, że w niedalekiej przyszłości diody LED o takiej mocy jak tradycyjna świetlówka, emitować będą aż 16 razy więcej światła.

Ważną zaletą LED’ów jest także ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne (brak szklanych elementów sprawia, że diody są praktycznie niezniszczalne) oraz odporność na zmiany pogodowe, czyli wysokie i niskie temperatury.

Z punktu widzenia zastosowania diod, istotne jest natężenie emitowanego światła mierzone w lumenach – im wyższe, tym światło jaśniejsze.


DLACZEGO LED?

Oprawa oświetleniowo-diodowa zużywa 8 razy mniej energii w porównaniu ze zwykłą żarówką i 2 razy mniej energii w porównaniu do świetlówki kompaktowej – to wszystko przy tej samej ilości oddawanego światła!

Sama żywotność LED’ów w lampach jest kilkadziesiąt razy dłuższa od zwykłych żarówek i co najmniej pięć razy dłuższa od najlepszych świetlówek kompaktowych.

– Wszystkie oferowane przez nas lampy posiadają wbudowane lub dołączone zasilacze, więc wystarczy podłączyć lampę do gniazdka lub przewodu zasilającego – opowiada Robert Grajnert, właściciel iławskiego salonu „LEDSYSTEM”, mieszczącego na terenie domu weselnego „Mozart” przy ulicy Wyszyńskiego 39. – Świetlówki dzięki niskiemu zużyciu energii oraz bardzo długiej żywotności zmniejszają zużycie energii oraz przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Projektując inteligentny dom, zaczyna się właśnie od rozmieszczenia i odpowiedniego dobrania oświetlenia LED.


INWESTYCJA W ŚWIATŁO

LED’y to opcja relatywnie najtańsza spośród wszystkich rodzajów oświetlenia z uwagi na długą żywotność i oszczędność poboru energii. Co ważne, posiadają bardzo wysoki współczynnik oddawania barw „CRI”, co oznacza, że przy ich świetle kolor który widzimy jest najbardziej zbliżony do tego widzianego za dnia.

– Oferujemy klientowi szeroki dobór barwy światła: biały ciepły, biały zimny, biały naturalny, niebieski, czerwony, zielony – wylicza ekspert. – Oferowane przez nas lampy wyposażone są w diody wysokiej jakości. Zastosowane LED’y charakteryzują się wysoką skutecznością świetlną.


EKOLOGIA NA TOPIE

O oświetleniu LED mówi się coraz więcej i to w samych superlatywach. Skąd się to bierze?

– Cóż, ma to związek z ogromną ilością zalet – opowiada Grajnert, który jest chodzącą encyklopedią tematyki oświetlenia, nagłośnienia i zdalnego sterowania. – Najważniejsze to oczywiście ogromne oszczędności energii, bardzo duża trwałość, szeroki zakres napięć roboczych, zależnych od zastosowanych rezystorów. LED’y cechuje też większa sprawność niż w przypadku tradycyjnych źródeł światła, znacznie mniejsze nagrzewanie, co ma bezpośredni związek z większą sprawnością. Sama energia nie jest marnowana na ciepło, tylko efektywnie wykorzystywana do tworzenia barwy światła.

Ujmując najprościej, diody LED są najbardziej ekologicznym źródłem sztucznego światła.

W „LEDSYSTEMIE” eksperci zajmują się nie tylko fachowym doradztwem w sklepie, który jest istną demonstracją możliwości oświetlenia. Warto śledzić atrakcyjne oferty dla inwestorów i klientów indywidualnych lub skorzystać z fachowego montażu oraz kompleksowej realizacji najbardziej wymyślnych projektów.

RAFAŁ GRONKIEWICZ
sprzedaż * montaż * doradztwo
„LEDSYSTEM”
Iława, ul. Wyszyńskiego 39
k. „Mozarta”, kontakt: 660-744-922

„LEDSYSTEM” mieści się obok domu weselnego „Mozart” przy ulicy Wyszyńskiego 39. Sklep to istna demonstracja możliwości oświetlenia LED

żarówka LED E27 7W
- pobór mocy: 7W
- moc odpowiednika: 50W
- barwa światła: ciepła
- trzonek: E27
- barwa światła: ciepła 2900-3300K
- żywotność: 15000h
- cena brutto: 23,99 PLN
żarówka LED E27 10W
- pobór mocy: 10W
- moc odpowiednika: 75W
- barwa światła: ciepła
- trzonek: E27
- barwa światła: ciepła 2900-3300K
- żywotność: 15000h
- cena brutto: 28,00 PLN
żarówka LED E27 13W
- pobór Mocy: 13W
- moc odpowiednika: 100W
- barwa światła: ciepła
- trzonek: E27
- barwa światła: ciepła 2900-3300K
- żywotność: 15000h
- cena brutto: 30,00 PLN
  2014-02-19  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97379302REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.