Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
INFORMACJE
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

INFORMACJE
Znowu gromy nad szpitalem
Niechciany burmistrz
Katarzyna Dzik złożyła mandat radnej
Piraci złapani na drona
Udana akcja łowców pedofilów
Radny Sławiński zwolniony za karę?
Trzeci oddział szpitala też do zamknięcia?
EKRAN (s)PADŁ
Energetyka Cieplna nie zna litości
Hordejuk i Młotek znowu obiecują koniec szlabanu
Szpital zawiesza porodówkę!
Tajemniczy topielec
Kuriozalny wypadek
Kłódka niezgody
Napadali na stacje paliw aż wpadli
Żegnaj dyrektorze szkoły „budowlanki”
Komisarz przejął gminę
Rezygnacja konsula
Dwaj kuzyni stracili życie
Zobacz schron od środka
Więcej...

INFORMACJE

2014-02-19

Świet(L)na inwestycja LED


Technologia LED ma tyle zalet, że powolne znikanie tradycyjnej żarówki staje się faktem. Przede wszystkim czas eksploatacji LED’ów jest znacznie dłuższy i wynosi nawet 100 tysięcy godzin, a samo źródło światła nie traci pobieranej energii wydzielając niepotrzebne ciepło. Co kryje się w oświetleniu przyszłości, które króluje w inteligentnych domach już dziś?


Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym w LED’ach cała moc zużywana jest na produkcję światła – gdyby stworzono diody o tej samej mocy co żarówka, emitowałyby one nawet 7 razy więcej światła, pobierając taką samą ilość energii. Jak to możliwe?


LED TO PRZYSZŁOŚĆ

Eksperci zgodnie przewidują, że w niedalekiej przyszłości diody LED o takiej mocy jak tradycyjna świetlówka, emitować będą aż 16 razy więcej światła.

Ważną zaletą LED’ów jest także ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne (brak szklanych elementów sprawia, że diody są praktycznie niezniszczalne) oraz odporność na zmiany pogodowe, czyli wysokie i niskie temperatury.

Z punktu widzenia zastosowania diod, istotne jest natężenie emitowanego światła mierzone w lumenach – im wyższe, tym światło jaśniejsze.


DLACZEGO LED?

Oprawa oświetleniowo-diodowa zużywa 8 razy mniej energii w porównaniu ze zwykłą żarówką i 2 razy mniej energii w porównaniu do świetlówki kompaktowej – to wszystko przy tej samej ilości oddawanego światła!

Sama żywotność LED’ów w lampach jest kilkadziesiąt razy dłuższa od zwykłych żarówek i co najmniej pięć razy dłuższa od najlepszych świetlówek kompaktowych.

– Wszystkie oferowane przez nas lampy posiadają wbudowane lub dołączone zasilacze, więc wystarczy podłączyć lampę do gniazdka lub przewodu zasilającego – opowiada Robert Grajnert, właściciel iławskiego salonu „LEDSYSTEM”, mieszczącego na terenie domu weselnego „Mozart” przy ulicy Wyszyńskiego 39. – Świetlówki dzięki niskiemu zużyciu energii oraz bardzo długiej żywotności zmniejszają zużycie energii oraz przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Projektując inteligentny dom, zaczyna się właśnie od rozmieszczenia i odpowiedniego dobrania oświetlenia LED.


INWESTYCJA W ŚWIATŁO

LED’y to opcja relatywnie najtańsza spośród wszystkich rodzajów oświetlenia z uwagi na długą żywotność i oszczędność poboru energii. Co ważne, posiadają bardzo wysoki współczynnik oddawania barw „CRI”, co oznacza, że przy ich świetle kolor który widzimy jest najbardziej zbliżony do tego widzianego za dnia.

– Oferujemy klientowi szeroki dobór barwy światła: biały ciepły, biały zimny, biały naturalny, niebieski, czerwony, zielony – wylicza ekspert. – Oferowane przez nas lampy wyposażone są w diody wysokiej jakości. Zastosowane LED’y charakteryzują się wysoką skutecznością świetlną.


EKOLOGIA NA TOPIE

O oświetleniu LED mówi się coraz więcej i to w samych superlatywach. Skąd się to bierze?

– Cóż, ma to związek z ogromną ilością zalet – opowiada Grajnert, który jest chodzącą encyklopedią tematyki oświetlenia, nagłośnienia i zdalnego sterowania. – Najważniejsze to oczywiście ogromne oszczędności energii, bardzo duża trwałość, szeroki zakres napięć roboczych, zależnych od zastosowanych rezystorów. LED’y cechuje też większa sprawność niż w przypadku tradycyjnych źródeł światła, znacznie mniejsze nagrzewanie, co ma bezpośredni związek z większą sprawnością. Sama energia nie jest marnowana na ciepło, tylko efektywnie wykorzystywana do tworzenia barwy światła.

Ujmując najprościej, diody LED są najbardziej ekologicznym źródłem sztucznego światła.

W „LEDSYSTEMIE” eksperci zajmują się nie tylko fachowym doradztwem w sklepie, który jest istną demonstracją możliwości oświetlenia. Warto śledzić atrakcyjne oferty dla inwestorów i klientów indywidualnych lub skorzystać z fachowego montażu oraz kompleksowej realizacji najbardziej wymyślnych projektów.

RAFAŁ GRONKIEWICZ
sprzedaż * montaż * doradztwo
„LEDSYSTEM”
Iława, ul. Wyszyńskiego 39
k. „Mozarta”, kontakt: 660-744-922

„LEDSYSTEM” mieści się obok domu weselnego „Mozart” przy ulicy Wyszyńskiego 39. Sklep to istna demonstracja możliwości oświetlenia LED

żarówka LED E27 7W
- pobór mocy: 7W
- moc odpowiednika: 50W
- barwa światła: ciepła
- trzonek: E27
- barwa światła: ciepła 2900-3300K
- żywotność: 15000h
- cena brutto: 23,99 PLN
żarówka LED E27 10W
- pobór mocy: 10W
- moc odpowiednika: 75W
- barwa światła: ciepła
- trzonek: E27
- barwa światła: ciepła 2900-3300K
- żywotność: 15000h
- cena brutto: 28,00 PLN
żarówka LED E27 13W
- pobór Mocy: 13W
- moc odpowiednika: 100W
- barwa światła: ciepła
- trzonek: E27
- barwa światła: ciepła 2900-3300K
- żywotność: 15000h
- cena brutto: 30,00 PLN
  2014-02-19  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
92132306


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | INFORMACJE | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2022 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.