Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Więcej...

INFORMACJE

2006-04-05

Susz i Prabuty: mniej pociągów


Pomimo braku dofinansowania ze strony marszałka warmińsko-mazurskiego, pociągi SKM nie będą zawracać w Prabutach, na granicy województw. Jednak mieszkańcy Susza skarżą się na kłopot z dojazdem do pracy w Iławie.


Z rozkładu wypadł jednak jeden żółto-niebieski pociąg wieczorny w kierunku Malborka, gdyż okazał się deficytowy (wyjeżdżał z Iławy o 21:52).

Z braku funduszy także Przewozy Regionalne zawiesiły dwa pociągi relacji Iława-Malbork. Pierwszy o 4:47 z Malborka do Iławy, a drugi o 10:21 z Iławy do Malborka.

– Aby utrzymać dotychczasowy rozkład jazdy pociągów w województwie pomorskim, potrzeba 70 milionów złotych – tłumaczy Bogdan Pawłowski, burmistrz Prabut, który ostatnio spotykał się w sprawie połączeń kolejowych z szefami SKM Trójmiasto oraz Przewozów Regionalnych, a także z przedstawicielami samorządów dwóch województw. – Urząd marszałkowski województwa pomorskiego jest w stanie dołożyć do przewozów tylko 40 milionów.

Ostatnio informowaliśmy, że z braku pieniędzy pociągi SKM będą... zawracać na granicy województw. Marszałek pomorski, który dotuje przewoźnika, postawił ultimatum Andrzejowi Ryńskiemu, swojemu odpowiednikowi w województwie warmińsko-mazurskim: albo dokłada się do przewozów, albo... pociągi zawracają w Prabutach.

– Marszałek warmińsko-mazurski twierdzi, że nie ma pieniędzy, żeby dołożyć do SKM-ek, ale obiecał fundusze na tabor kolejowy, co szefa SKM satysfakcjonuje – wyjaśnia burmistrz Pawłowski. – Pociągi, poza tym nierentownym, będą dalej jeździć do Iławy i z powrotem.


DO PRACY AUTOSTOPEM

Od 1 kwietnia nie kursuje pociąg relacji Malbork-Iława, który zatrzymywał się w Suszu o 5:54. Jak poinformowali nas zdenerwowani tym faktem podróżni, blisko 40 osób z samego Susza nie ma jak dotrzeć do zakładów pracy w Iławie.

Ludzie, aby zdążyć na 6:00 do pracy, muszą teraz stać przy drodze do Iławy i czekać na okazję: – Prawie 40 osób stoi teraz o czwartej rano na stopa – masowo zgłaszali nam czytelnicy-podróżni, którym brak porannego pociągu utrudnił życie.

Decyzja Przewozów Regionalnych o wycofaniu pociągu osobowego Malbork-Iława jest ostateczna.

– Ten pociąg już od dawna jeździł warunkowo, bo przynosił nam same straty – tłumaczy Wojciech Bukowski z Zespołu Komunikacji Marketingowej PR w Olsztynie. – Jeździło nim bardzo mało osób i samorząd województwa nie widział sensu go dofinansowywać.

W związku z tym, że najbliższy pociąg z Susza do Iławy jest dopiero o 6:30, a ludzie muszą jakoś dotrzeć do pracy, burmistrz Susza zapowiada podstawienie na tę trasę autobusu.

– Ludzie muszą mi zadeklarować na piśmie, że będą jeździć autobusem i na drugi dzień go podstawiamy – zapewnia Jan Sadowski. – Ceny biletów nie będą wyższe od tych, które dotąd podróżni kupowali na pociąg.

MAGDA MAJEWSKA


  2006-04-05  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
102169989REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.