Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
INFORMACJE
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

INFORMACJE
PKO Bank Polski w nowej wersji
Atak na plaży
Barbara Sowińska. Lekarka, która służyła ludziom
Jak zginął milicjant Tadeusz Kołecki
Marek Zdrojek. Dobry lekarz i dobry człowiek
Sposób na kolizyjne skrzyżowanie
Odpłynęła w wieczny rejs
Dyrektor szpitala zrezygnowała
Prokurator wchodzi w szpitalny spór
Droga ekspresowa S5 (za miedzą) finiszuje!
Znowu gromy nad szpitalem
„Popołudnie z Kulturą Ukraińską”
Niechciany burmistrz
Katarzyna Dzik złożyła mandat radnej
Piraci złapani na drona
Udana akcja łowców pedofilów
Radny Sławiński zwolniony za karę?
Trzeci oddział szpitala też do zamknięcia?
EKRAN (s)PADŁ
Energetyka Cieplna nie zna litości
Więcej...

INFORMACJE

2006-04-05

Susz i Prabuty: mniej pociągów


Pomimo braku dofinansowania ze strony marszałka warmińsko-mazurskiego, pociągi SKM nie będą zawracać w Prabutach, na granicy województw. Jednak mieszkańcy Susza skarżą się na kłopot z dojazdem do pracy w Iławie.


Z rozkładu wypadł jednak jeden żółto-niebieski pociąg wieczorny w kierunku Malborka, gdyż okazał się deficytowy (wyjeżdżał z Iławy o 21:52).

Z braku funduszy także Przewozy Regionalne zawiesiły dwa pociągi relacji Iława-Malbork. Pierwszy o 4:47 z Malborka do Iławy, a drugi o 10:21 z Iławy do Malborka.

– Aby utrzymać dotychczasowy rozkład jazdy pociągów w województwie pomorskim, potrzeba 70 milionów złotych – tłumaczy Bogdan Pawłowski, burmistrz Prabut, który ostatnio spotykał się w sprawie połączeń kolejowych z szefami SKM Trójmiasto oraz Przewozów Regionalnych, a także z przedstawicielami samorządów dwóch województw. – Urząd marszałkowski województwa pomorskiego jest w stanie dołożyć do przewozów tylko 40 milionów.

Ostatnio informowaliśmy, że z braku pieniędzy pociągi SKM będą... zawracać na granicy województw. Marszałek pomorski, który dotuje przewoźnika, postawił ultimatum Andrzejowi Ryńskiemu, swojemu odpowiednikowi w województwie warmińsko-mazurskim: albo dokłada się do przewozów, albo... pociągi zawracają w Prabutach.

– Marszałek warmińsko-mazurski twierdzi, że nie ma pieniędzy, żeby dołożyć do SKM-ek, ale obiecał fundusze na tabor kolejowy, co szefa SKM satysfakcjonuje – wyjaśnia burmistrz Pawłowski. – Pociągi, poza tym nierentownym, będą dalej jeździć do Iławy i z powrotem.


DO PRACY AUTOSTOPEM

Od 1 kwietnia nie kursuje pociąg relacji Malbork-Iława, który zatrzymywał się w Suszu o 5:54. Jak poinformowali nas zdenerwowani tym faktem podróżni, blisko 40 osób z samego Susza nie ma jak dotrzeć do zakładów pracy w Iławie.

Ludzie, aby zdążyć na 6:00 do pracy, muszą teraz stać przy drodze do Iławy i czekać na okazję: – Prawie 40 osób stoi teraz o czwartej rano na stopa – masowo zgłaszali nam czytelnicy-podróżni, którym brak porannego pociągu utrudnił życie.

Decyzja Przewozów Regionalnych o wycofaniu pociągu osobowego Malbork-Iława jest ostateczna.

– Ten pociąg już od dawna jeździł warunkowo, bo przynosił nam same straty – tłumaczy Wojciech Bukowski z Zespołu Komunikacji Marketingowej PR w Olsztynie. – Jeździło nim bardzo mało osób i samorząd województwa nie widział sensu go dofinansowywać.

W związku z tym, że najbliższy pociąg z Susza do Iławy jest dopiero o 6:30, a ludzie muszą jakoś dotrzeć do pracy, burmistrz Susza zapowiada podstawienie na tę trasę autobusu.

– Ludzie muszą mi zadeklarować na piśmie, że będą jeździć autobusem i na drugi dzień go podstawiamy – zapewnia Jan Sadowski. – Ceny biletów nie będą wyższe od tych, które dotąd podróżni kupowali na pociąg.

MAGDA MAJEWSKA


  2006-04-05  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
92636689


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | INFORMACJE | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2022 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.