Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2014-04-02

Strażnicy nie zapinają pasów


Radny iławski Wojciech Szymański ostrzega, że jeśli jeszcze raz zobaczy jadącą autem komendant straży miejskiej bez zapiętych pasów, będzie wnioskował o jej dymisję. Szefowa strażników obiecała, że sytuacja się nie powtórzy.


Na ostatniej sesji radny Wojciech Szymański poruszył kontrowersyjny temat.

– Jak to możliwe, że osoby pracujące w instytucji powołanej przez nas do dbania o przestrzeganie prawa w mieście, same go nie respektują? – zaczął radny. – 6 marca dwukrotnie mijałem na mieście samochód straży miejskiej z panią komendant, która nie miała zapiętych pasów. Kierowca auta miał zapięte pasy za swoimi plecami.

Radny był zbulwersowany.

– Jak możecie nakładać w podobnych sytuacjach mandaty na mieszkańców, kiedy sami nie jesteście w porządku? – skierował swoje pytanie do Magdaleny Woś, komendant straży miejskiej.


SKĄD TA PEWNOŚĆ?

– Na jakiej podstawie ocenił pan, że było tak, jak pan mówił? – odpowiedziała pytaniem na pytanie Woś. – Jeżeli tak było, to przepraszam. Chciałabym zaznaczyć, że obejmując to stanowisko, wprowadziłam w komendzie szereg zasad. Tam były wymienione sytuacje, których nie będę tolerowała, m.in. niezapinanie pasów.

Radny odpowiedział, że był świadkiem tej sytuacji na rondzie koło „budowlanki”.

– Przejechała mi pani przed nosem, więc widziałem to z bliska – powiedział. – Nie chciałbym być niegrzeczny, ale dodam, że na mój widok złapała pani pas i nerwowo próbowała go zapiąć. To była dla mnie kompletna dziecinada.

Szymański dodał, że wytyczne wytycznymi, ale jako komendant, Woś powinna dawać przykład i mieszkańcom miasta i swoim pracownikom.


ZAPIĘTE NA STAŁE?

– Dziś przed sesją z wiceprzewodniczącym rady Edwardem Bojko podeszliśmy do radiowozu straży – kontynuował Szymański. – Zauważyliśmy, że pasy są na stałe zapięte zarówno po stronie kierowcy, jak i pasażera. Zrobię taką błyskawiczną sondę. Kto z państwa ma zwyczaj, że wysiadając z auta, chwyta za pas, zapina go i wychodzi z auta?...

Nikt z obecnych na sali się nie zgłosił.

– Jak więc wytłumaczy pani, że te pasy są zapięte na stałe? – dopytywał radny. – Dla mnie wytłumaczenie jest jedno. One są zapięte cały czas, a kierowca wsiada i po prostu się o nie opiera.


ŻARTY NA POWAŻNY TEMAT

– To starego typu auto i ono musi tak mieć – wtrącił żartobliwie wiceprzewodniczący Bojko, próbując załagodzić atmosferę.

Szymański prosił, żeby nie żartować z poważnej sprawy.

– Nie mówimy tu teraz o kwestii zapinania pasów, tylko o przestrzeganiu prawa – podkreślił. – Komendant nie przestrzega prawa na oczach swojego pracownika. Każdy człowiek ma prawo popełnić błąd. Myślałem, że jednak uzna pani swoją winę i przyrzeknie, że sytuacja się nie powtórzy. W przeciwnym wypadku będę wnioskował do burmistrza o pani dymisję.

– Jeśli to faktycznie miało miejsce, to przepraszam – odpowiedziała Woś. – Sytuacja się nie powtórzy.

NATALIA ŻURALSKA

Magdalena Woś, komendant iławskiej straży miejskiej
Trwa konkurs na stanowisko strażnika miejskiego


Nazwisk nie poznamy


Nie poznamy nazwisk 27 osób, które złożyły oferty w konkursie na strażnika miejskiego. Komenda planuje upublicznić jedynie listę pięciu osób, które najlepiej napiszą test i zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną.


Przypomnijmy. Trwa konkurs na stanowisko strażnika miejskiego w miejsce Jarosława Szymańskiego, który odszedł do innej pracy. Przed tygodniem pisaliśmy, że do konkursu przystąpiło 27 osób, z czego oferty 9 kandydatów zostały odrzucone z powodu różnych braków formalnych.

Zwróciliśmy się do Magdaleny Woś, komendanta Straży Miejskiej w Iławie, o udostępnienie nazwisk i miejscowości zamieszkania wszystkich kandydatów. W odpowiedzi poinformowała nas, że listy nie otrzymamy, ponieważ nie ma ku temu podstaw prawnych. Dodała, że do publicznej wiadomości zostanie podana jedynie lista osób, które przejdą do ostatniego etapu konkursu – rozmowy kwalifikacyjnej.

Woś jest komendantem straży od września ubiegłego roku. Na tym stanowisku zastąpiła Andrzeja Masicę, którym sam zrezygnował. Konkursy na to stanowisko odbyły się dwa. W obu wystartował Jarosław Szymański. Podczas pierwszej próby oferty wszystkich kandydatów zostały odrzucone z powodu braków formalnych. W drugim podejściu Szymański złożył komplet dokumentów, jednak przegrał z Woś i pozostałymi dwoma kandydatami. (kk)


  2014-04-02  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98537843REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.