Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Więcej...

INFORMACJE

2016-05-18

Stolarnia EURO-DOOR. Jakość zaczyna się od drzwi


Drzwi wejściowe to jeden z najważniejszych elementów każdego domu. Mają przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo, muszą więc być solidne i trwałe. Coraz częściej zwracamy uwagę na wygląd, dlatego producenci prześcigają się w tworzeniu nowych, coraz ciekawszych wzorów. Jak wybrać drzwi, które zapewnią nam bezpieczeństwo i będą zachwycać wyglądem?

W tak trudnym wyborze pomoże nam Grzegorz Laskowski, właściciel małej, ale prężnej firmy stolarskiej EURO-DOOR w Iławie przy ulicy Warsztatowej, zjazd naprzeciwko biurowca IPB.

Gdy główną rolę każdego zakupu gra przede wszystkim niska cena, ciężko spotkać produkty dobrej jakości. Ten problem dotyczy również drzwi, które przecież mają nam służyć przez wiele lat. W tym przypadku niska cena na pewno nie będzie szła w parze z jakością, dlatego jeżeli mamy wybrać dobrze, lepiej nie szukać tu oszczędności.

– Tanie drzwi to zazwyczaj produkcja masowa i materiały gorszej jakości. W naszej firmie głównym celem jest zadowolony klient a nie wypchnięcie produktu z taśmy, dlatego jakość jest tu priorytetem – mówi Grzegorz Laskowski, właściciel firmy Euro-Door w Iławie. – Najważniejszą cechą drzwi zewnętrznych jest wytrzymałość czasowa.

Niezywkle ważna jest tu również odporność na wilgoć oraz różnice temperatur. Dobrej jakości drzwi przeżyją próbę czasu i wytrzymają częste zmiany pogody. Drzwi z masowych produkcji, klasy najwyżej średniej nie dadzą nam takiej pewności, za to na pewno po kilku latach będzie można spodziewać się problemów takich jak wypaczenia czy odbarwienia. Jak w takim razie uchronić się przed drzwiami słabej jakości?

– Trzeba pytać o szczegóły – podpowiada Grzegorz Laskowski. – Ważne są takie cechy jak grubość drzwi czy przenikalność ciepła. Warto też pytać o jakość okuć żeby w przyszłości uniknąć problemów na przykład z zawiasami lub z zamkniem.

Firma Euro-Door powstała 11 lat temu, jednak rzemiosła stolarskiego Grzegorz Laskowski uczył się od dziecka. Miłość do drewna odziedziczył po ojcu, który produkuje drzwi od ponad 40 lat.

– Jako dziecko, każdą wolną chwilę spędzałem na stolarni, nawet wakacje – opowiada Grzegorz Laskowski. – Mogłem wtedy uczyć się produkcji na każdym etapie. Dzięki temu dziś mam wiedzę i umiejętności, które pozwoliły mi na tworzenie produktu z którego mogę być dumny.

Firma Euro-door cechuje się niezwykłą dbałością o zadowolenie swoich klientów. Do tworzenia drzwi tak dobrej jakości używa się najlepszych materiałów na każdym etapie produkcji, zaczynając od drewna, klejów i lakierów, kończąc na zawiasach i klamkach. Dzięki temu każdy klient firmy jest zadowolony, a pracownicy spokojni o dalsze losy ich produktu.

Dla właściciela firmy Euro-Door bardzo ważny jest też kontakt z klientem od pierwszego telefonu czy spotkania.

– Już na pierwszym spotkaniu jesteśmy w stanie stworzyć projekt czy wizualizację dla klientów, którzy przywiozą ze sobą odpowiednie zdjęcia. Wszystko za sprawą utalentowanego projektanta, który swoją wyobraźnią zachwycił już niejednego z naszych klientów – mówi Grzegorz Laskowski.

Spotkania z klientami w biurze firmy Euro-Door zawsze są prowadzone z pełną prezentacją produktu. Na takim spotkaniu będzie można zobaczyć nie tylko projekt, ale również prawdziwy przekrój drzwi. Będzie można poznać różnicę między drzwiami sosnowymi a dębowymi. No i można zobaczyć jak zrobione są witraże.

W katalogach firmy Euro-Door można znaleźć dziesiątki pięknych modeli drzwi zewnętrznych. Tak duży wybór dotyczy również kolorów, dlatego na pewno każdy znajdzie dla siebie odpowiedni zestaw.

Firma nie ogranicza się jednak tylko do produkcji modeli katalogowych. Jeżeli klient przyjdzie z własnym projektem lub tylko pomysłem, na pewno nie zostanie odesłany.

– Projekty naszych klientów zawsze są dla nas wyzwaniem, którego chętnie się podejmujemy – opowiada Grzegorz Laskowski. – Wszystko to dzięki ludziom, których tu zatrudniam. Mam tę samą ekipę od wielu lat i są to profesjonaliści w każdym calu, którzy potrafią działać nieszablonowo. A ja po prostu lubię z nimi pracować.

W ekipie Euro-Door każdy świetnie zna się na obróbce drewna, dlatego monter, pomiarowiec czy pracownik biura obsługi doskonale rozumie charakter branży i na każdym szczeblu klient spotka się z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem.

Gwarancja na każdy produkt to często sporny temat między klientem a producentem, dlatego w Euro-Door zanim klient zdecyduje się podpisać zlecenie, otrzymuje instrukcje jak dbać o drzwi, aby nie doszło do ewentualnych uszkodzeń.

– Nie każdy wie o tym, że drzwi zewnętrzne powinny być zamontowane po wylaniu posadzek i położeniu tynków, żeby nie miały stałego kontaktu z wilgocią – tłumaczy Grzegorz Laskowski. – Właśnie częstym błędem jest montowanie drzwi przed pracami „mokrymi” i tu pojawiają się problemy.

Takie informacje bardzo pomagają w dalszych kontaktach z klientami po zamontowaniu drzwi i klarują sytuację w momencie zgłoszenia reklamacji. Dzięki rozmowom o warunkach gwarancji, klienci wiedzą co robić, aby cieszyć się trwałością i pięknym wyglądem drzwi przez długi czas.

– Samych reklamacji jest bardzo mało, utrzymują się na poziomie 3 proc. rocznie, co jest dla nas bardzo dużym sukcesem. Nigdy nie zasłaniamy się paragrafami w gwarancji i zawsze obiektywnie przyjmujemy zgłoszenia – dodaje z dumą właściciel firmy.

Dla bardzo wymagających klientów, firma ma specjalną ofertę drzwi odpornych na każdy rodzaj wilgoci, które można zamontować przed wylaniem posadzek. Są to drzwi produkowane technologią wodoodporną, taką samą jak przy produkcji łodzi.

Warto wspomnieć o tym, że w Iławie nie ma firmy, która szlifowałaby ten fach od pokoleń. Żadna inna firma na terenie Iławy nie produkuje drzwi zewnętrznych od tylu lat, dlatego Euro-Door jako jedyny może chwalić się trwałością i jakością swoich produktów.

Pracownicy Euro-Door potrafią stworzyć prawdziwe dzieła sztuki na życzenie każdego, najbardziej wybrednego klienta. Najnowsze takie dzieło można zobaczyć w iławskim białym kościele przy ulicy Wyszyńskiego.

– Stanęły tam 2 ogromne konfesjonały naszego autorstwa. Moja ekipa bardzo się przy nich napracowała, ale było warto. Efekt jest wspaniały.

Firma stawia na rozwój i nowe wyzwania, dlatego Grzegorz Laskowski ma poważne plany na przyszłość, między innymi stałą współpracę z rzeźbiarzem, czy rozbudowę parku maszynowego. W planach jest również stworzenie dodatkowego miejsca pracy.

– Chciałbym zatrudnić fachowca, który potrafi wykonać drzwi poza schematami, nietuzinkowego, z wyobraźnią, talentem i doświadczeniem – opowiada Grzegorz Laskowski. – Kwestia płacowa jest ważna, dlatego nie żałuję swoim pracownikom. Zapraszam do pasjonującej i dobrze płatnej roboty!

Prowadzenie firmy to przede wszystkim nielimitowany czas i zaangażowanie. Laskowski wie o tym doskonale i codziennie od rana do wieczora jest dostępny dla swoich klientów i pracowników.

– Nie osiągnąłbym sukcesu bez wsparcia. Przede wszystkim dzięki mojej żonie Joannie. Dzięki jej cierpliwości i poświęceniu mogę być dumny z tego, co robię. To właśnie jej mądrość cały czas pcha mnie w dobrym kierunku – mówi Grzegorz Laskowski.

Wybór dobrej jakości produktu na rynku zapchanym tanimi zamiennikami okazuje się trudnym wyzwaniem. Łatwo wpaść w pułapkę niskich cen, licząc przy tym na dobrą jakość. Kupując drzwi iławskiej firmy Euro-Door nabywamy produkt najwyższej jakości, który stanie się wspaniałą wizytówką domu na długie lata.

ANNA MUCZYŃSKA
foto: Anna Wernecka
Stolarstwo EURO-DOOR
Iława, ul. Warsztatowa 3, naprzeciw IPB
Grzegorz Laskowski, tel. 604-191-012


Od prawej: właściciel firmy EURO-DOOR Grzegorz Laskowski
jest dumny ze swoich pracowników


Nietuzinkowy konfesjonał w białym kościele
przy ulicy Wyszyńskiego w Iławie
  2016-05-18  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
103194649REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.