Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Więcej...

INFORMACJE

2012-03-14

„Solidarność” protestowała w biurze posła Żylińskiego


Jerzy Pilimon i Jerzy Ewertowski z iławskiej „Solidarności” złożyli na ręce posła Adama Żylińskiego wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie reformy emerytalnej.


Jerzy Pilimon i Jerzy Ewertowski, przedstawiciele Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego „Solidarność”, ubrani w koszulki z napisem „NIE dla wydłużonego wieku emerytalnego” poszli do biura poselskiego Adama Żylińskiego, by złożyć na jego ręce wniosek w tej sprawie.


TECZKA DLA POSŁA

Przedstawiciele „Solidarności” złożyli wniosek o przeprowadzenie krajowego referendum w sprawie zachowania dotychczasowych rozwiązań emerytalnych. Do wniosku dołączyli też piętnastostronicowe opracowanie posłanki prof. dr hab. Józefiny Hrynkiewicz o uwarunkowaniach zmian ustawowego wieku emerytalnego w Polsce w 2012 roku i opracowany przez Ewertowskiego tekst argumentujący postawę „Solidarności”.

– Związki zawodowe są po to, by bronić praw obywateli – powiedział poseł Żyliński, który przyjął gości w swoim biurze przy ul. Królowej Jadwigi (przy torach). – Reprezentuję formację polityczną, która ma bardzo przykre zadanie do wykonania, dotyczące radzenia sobie z kryzysem.

W pismach złożonych posłowi główne argumenty, które opowiadają się za nieprzedłużaniem wieku emerytalnego, to m.in. mała wydajność pracy starszych osób, wysokie bezrobocie i niedostosowanie warunków pracy do stanu zdrowia Polaków.

– Może i byłbym w stanie pracować do 67. roku życia pod warunkiem, że nie będę się wkurzał na drogi, nie będę się martwił, czy dostanę się do lekarza i będę zarabiał godziwe pieniądze, by stać mnie było co roku na wypoczynek – wymieniał Ewertowski.


MOŻNA GÓRY PRZENOSIĆ

– Wy jako związki zawodowe przyjmujecie czarny scenariusz, że jutro, z momentem podjęcia ustawy, świat się zawali, bo ludzie będą pracowali do 67. roku życia – odparł poseł. – Kobieta, która ma 37 lat, za 30 lat będzie w wieku emerytalnym. Wiecie, co oznacza 30 lat w życiu publicznym państwa i społeczeństwa? Można góry przenosić.

Jak uspokajał Żyliński, dopiero otworzyła się na ten temat dyskusja i póki co nie ma żadnego aktu prawnego ani konkretnych propozycji w tej sprawie.

Przedstawiciele „Solidarności” uważają, że na temat podniesienia wieku emerytalnego powinno się odbyć referendum (zebrano prawie półtora miliona podpisów i złożono je na ręce marszałek Sejmu Ewy Kopacz). Dlatego też prosili posła o poważne potraktowanie złożonego wniosku i przedstawienie go na sejmowym forum.

NATALIA ŻURALSKAJerzy Pilimon i Jerzy Ewertowski z NSZZ „Solidarność”
w rozmowie z posłem Adamem ŻylińskimGoście posła ubrali koszulki z napisem
„NIE dla wydłużonego wieku emerytalnego”

  2012-03-14  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97127497REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.