Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Więcej...

INFORMACJE

2009-11-11

Segregowane śmieci wywozi nowa firma


Od października opróżnianiem pojemników z posegregowanymi odpadami w Iławie zajmuje się zakład utylizacji w Rudnie. Jednak jak donoszą mieszkańcy ulicy Radomskiej, po tej zmianie śmieci z ich rejonu przez miesiąc nie były wywożone.


Ulica Radomska w Iławie pomału przypominała dzikie wysypisko. Śmieci z przepełnionych kontenerów od dłuższego czasu zalegały na drodze i ku zmartwieniu mieszkańców nikt ich nie zabierał.

– Kontenery na naszej ulicy od miesiąca nie były opróżniane. Wysypujące się śmieci roznosiły psy po całej okolicy – mówi pan Zbigniew. Jeśli tak dalej będzie, to wybuchnie tu jakaś epidemia. Nawet nie wiemy, do kogo mamy zadzwonić i co zrobić, żeby śmieci stąd wreszcie zniknęły.

Jak informuje Stanisław Kieruzel, zastępca burmistrz Iławy, od października pojemniki do segregacji odpadów komunalnych z terenu Iławy opróżnia Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Rudnie, zbudowany przez Związek Gmin „Czyste Środowisko”, do którego należy także Iława. Do końca września opróżnianiem pojemników i przewozem do Rudna śmieci z ustawionych na ulicach Iławy pojemników zajmowały się lokalne firmy EKO i Spomer, jednak takie rozwiązanie ze względu na koszty, jakie ponosiło miasto, zostało zaniechane.

– Samochód ZUOK jest w Iławie co najmniej dwa razy w tygodniu – zapewnia wiceburmistrz Kieruzel. – Pracownicy zakładu otrzymali wykaz i adresy pojemników, jednak są jeszcze pewne niedociągnięcia organizacyjne, które wynikają z braku znajomości miasta oraz braku kontroli miejsc gromadzenia odpadów. Proszę pamiętać, że nowe rozwiązanie funkcjonuje dopiero miesiąc. Z każdym kolejnym tygodniem będzie lepiej.

Sygnały o przepełnionych i od dłuższego czasu nie opróżnianych pojemnikach na segregowane odpady zaczynają docierać do nas z różnych części Iławy. Jak się okazało, w wielu przypadkach mieszkańcy sami zgłaszali problem do zakładu w Rudnie.

– Otrzymaliśmy także sygnał odnośnie ulicy Radomskiej i natychmiast zajęliśmy się wywozem śmieci z tej okolicy – mówi Antoni Borowski, kierownik ZUOK w Rudnie. – Mamy nadzieję, że wkrótce kwestie organizacyjne zostaną dotarte i nie będzie tego typu interwencji. Do tego czasu mieszkańcy mogą bezpośrednio zgłaszać nam opóźnienia w opróżnianiu pojemników pod numerami telefonów:
(89) 644-12-44 lub (89) 647-10-87.

MONIKA BINEK
Śmieci, które nie mieszczą się już w wypełnionych po brzegi kontenerach, po okolicy roznoszą psy
Mieszkańcy ulicy Radomskiej w Iławie skarżą się, że przez opieszałość zakładu, który opróżnia kontenery, ich okolica zamieniła się w wysypisko śmieci

  2009-11-11  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97400090REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.