Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Więcej...

INFORMACJE

2011-03-16

Sąd pracy znika z Iławy! Przesądzone


Minister sprawiedliwości podpisał rozporządzenie w sprawie przeniesienia Sądu Pracy z Iławy do Ostródy. Rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu zaprzecza, jakoby o likwidację iławskiego sądu wnioskowała prezes Ewa Pietraszewska. – To była decyzja ministerstwa – podkreśla rzecznik elbląskiego sądu.


Przypomnijmy, że projekt rozporządzenia w tej sprawie powstał na początku tego roku. Zapisano w nim, że sprawy pracownicze z Iławy, Nowego Miasta Lub. i Działdowa od 1 kwietnia br. rozpatrywane będą w Ostródzie.

Wszystko wskazuje na to, że na nic się zdały wysyłane do Ministerstwa Sprawiedliwości oraz sądu w Elblągu pisma i protesty związków zawodowych oraz radnych.

– Dziś (14 marca - red.) dotarło do nas rozporządzenie w sprawie likwidacji wydziału pracy w Iławie i przeniesienia spraw pracowniczych do Ostródy – informuje Dorota Zientara, rzecznik elbląskiego Sądu Okręgowego.

Kilka tygodni temu pytaliśmy ostródzkiego senatora Stanisława Gorczycę, do którego m.in. kierowano z Iławy wnioski o interwencję w sprawie likwidacji iławskiego sądu, co udało mu się w tej sprawie zrobić. Wówczas jego biuro skierowało do nas w imieniu senatora odpowiedź mówiącą m.in., że „Przeniesienie tegoż wydziału (chodzi o iławski wydział pracy - red.) nie jest pomysłem ministra sprawiedliwości. O przeniesienie wydziału z Iławy do Ostródy wnioskowała prezes Sądu Okręgowego w Elblągu. Prośba ta spowodowana była tym, iż warunki lokalowe w iławskim sądzie są bardzo złe. A Ostróda ma jeden z większych sądów, z najlepszymi warunkami lokalowymi w Polsce”.

– Zdecydowanie zaprzeczam, że likwidacja iławskiego sądu była naszą inicjatywą – dementuje Zientara. – Ministerstwo poprosiło panią prezes jedynie o opinię w tej sprawie. Prezes podkreśliła, że położenie Iławy względem pozostałych ośrodków jest najbardziej dogodne, ale warunki lokalowe sądu w Ostródzie są dużo lepsze.

Rozporządzenie nie zostało jeszcze opublikowane, jednak jak dodaje rzecznik, elbląski sąd zrobi wszystko, by zgodnie z rozporządzeniem od kwietnia sąd w Ostródzie płynnie przejął iławskie sprawy pracownicze.

JUSTYNA JASKÓLSKA

  2011-03-16  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97160878REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.