Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Więcej...

INFORMACJE

2013-05-15

Rozprawa policjanta ukaranego mandatem za wjechanie w dziurę


Przed nowomiejskim sądem trwa rozprawa policjanta, który na służbie wjechał w dziurę, uszkodził auto i otrzymał mandat od swoich przełożonych. W poniedziałek odbyła się ostatnia rozprawa w tym procesie.


Przypomnijmy. W listopadzie 2012 roku funkcjonariusz nowomiejskiej policji Paweł Cherkowski w trakcie pełnienia służby, jadąc drogą gruntową, uszkodził radiowóz. Policjant będąc w Jamielniku otrzymał zgłoszenie o rodzinnej awanturze w Lekartach. Żeby jak najszybciej być na miejscu interwencji, wybrał skrót między wsiami. Skrót był pełen wertepów, bez utwardzonej nawierzchni. W czasie jazdy uszkodził samochód. Po wykonaniu obowiązków zatrzymał się w okolicach Skarlina i powiadomił przełożonych o zdarzeniu. Zwierzchnicy Cherkowskiego ukarali go 100-złotowym mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Dzielnicowy mandatu nie przyjął i sprawa trafiła do sądu w Nowym Mieście. Proces prowadzi sędzia Michał Lasota.

Poniedziałkowa rozprawa jest już trzecią, która odbyła się w tej sprawie. Sędzia przesłuchał świadka Pawła K., który dokonał oględzin pojazdu, gdy samochód był już zabezpieczony na terenie komendy. Świadek stwierdził, że głównie uszkodzony był zderzak i dodał, że to były świeże uszkodzenia. Obrońca Cherkowskiego Andrzej Szydziński przedłożył zdjęcia, które mają ukazywać, że po prawej stronie były również uszkodzenie nie pochodzące ze zdarzenia z udziałem jego klienta. K. przyznał, że pod spodem z prawej strony auta są ślady, które nie znalazły się w jego protokole. Następnie wysłuchano nagrań telefonicznych, które m.in. dowodziły, że Cherkowski miał powody, żeby spieszyć się na interwencję.

– Główną sprawą do rozstrzygnięcia jest to, czy policjant może ponosić odpowiedzialność za wykroczenie drogowe w czasie wykonywania obowiązków służbowych – mówił Szydziński. – W tym przypadku zaistniały okoliczności, które wykluczają karalność i uwalniają funkcjonariusza policji od odpowiedzialności. Wiemy, że w dzisiejszej rzeczywistości spóźniony pojazd jakiejkolwiek służby niosącej pomoc prowadzi do tragicznych skutków. Dziwi decyzja nowomiejskiej policji o ukaraniu Cherkowskiego mandatem.

Obrońca poprosił o uniewinnienie swojego klienta, o co poprosił również sam policjant.

– W mojej służbie zawsze kierowałem się dobrem społeczeństwa – mówił funkcjonariusz. – Na tę interwencję chciałem dotrzeć jak najszybciej. Praktycznie było zagrożenie życia. Pech chciał, że najechałem na nierówność i doszło do uszkodzenia. Myślę, że zachowałem się honorowo, ponieważ nie odstawiłem auta do komendy i nie umyłem rąk. Przyznałem się, w przeciwieństwie do innej osoby, która wcześniej prowadziła radiowóz, przez co cała wina teraz spadła na mnie.

Wyroku sąd ogłosi 20 maja.

ALEKSANDRA MALINOWSKA


  2013-05-15  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97128016REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.