Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

INFORMACJE

2010-03-17

Roszada w ratuszu


Piotr Ambroziak dostał wypowiedzenie z funkcji kierownika Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Iławy. Jego miejsce zajmie Michał Młotek, inspektor w ratuszu. Ambroziak dostał propozycję zajęcia stanowiska po Młotku, ale jeszcze jej nie przyjął.


Piotr Ambroziak jest kierownikiem Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą w iławskim ratuszu, Michał Młotek zaś pracuje na stanowisku inspektora w Wydziale Organizacyjno-Obywatelskim. Władze Urzędu Miasta zaproponowały im zamianę stanowisk, co dla Ambroziaka oznacza obniżenie pensji mniej więcej o połowę.


BURMISTRZ POWODÓW NIE UJAWNIA

Sami o sprawie dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Zapytaliśmy o nią burmistrza Włodzimierza Ptasznika, pracodawcę obydwu urzędników.

– Pan Piotr Ambroziak dostał wypowiedzenie z funkcji kierownika Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą. Nie został jednak zwolniony – odpowiada burmistrz. – Otrzymał propozycję objęcia stanowiska inspektora w Wydziale Organizacyjno-Obywatelskim urzędu.

Burmistrz potwierdza, że zaproponował Młotkowi objęcie stanowiska Ambroziaka. Zapytaliśmy o powody zarządzenia tej roszady.

– To moja indywidualna decyzja pracodawcy, do podjęcia której jestem upoważniony, a o jej powodach nie chciałbym mówić – odpowiada Ptasznik.


ZARZUTY NA PIŚMIE

Więcej światła na temat rzuca nam sam zdegradowany.

– Jednym z zarzutów, na podstawie których otrzymałem wypowiedzenie, było niezłożenie sprawozdania finansowego wydziału za poprzedni rok – mówi Ambroziak. – Zakomunikowano mi to na piśmie 15 lutego, gdy miałem jeszcze pięć dni oddanie sprawozdania. Nie spodobał się fakt, że scedowałem to zadanie na podwładną, która pracuje dopiero od listopada.

Ambroziak opowiedział nam też o drugim zarzucie.

– W czerwcu ma się odbyć festiwal młodzieży miast partnerskich i współpracujących – relacjonuje. – W styczniu Tomasz Woźniak, dyrektor Iławskiego Centrum Kultury, poprosił mnie o pomoc w przygotowaniu po angielsku i niemiecku wniosku o dofinansowanie imprezy. Zleciłem to tłumaczowi przysięgłemu, co zajęło kilka dni. Ankiety do partnerów zagranicznych projektu wysłałem jednak przed terminem. Z trzech miast nie dostałem odpowiedzi, ale z trzech odpowiedź nadeszła, co pozwoliło na wysłanie kompletnego wniosku do Brukseli. Zarzut, jaki w związku z tą historią mi przedstawiono, brzmiał: „niewykonanie polecenia ustnego przełożonych”. Ale żaden przełożony nic mi nie polecił! To była prośba dyrektora centrum kultury...


LISTA ZASŁUG

Ambroziak wspomina, że podczas przełomowej rozmowy burmistrz wytknął mu także „brak ikry w promowaniu miasta”. Jaka więc była promocja w wykonaniu Ambroziaka? On sam z ostatnich dwóch lat wymienia m.in. realizację 3 filmów reklamujących Iławę (jazzowy, turystyczny i inwestycyjny; dwa ostatnie zostały wyróżnione na konkursach i nagrodzone emisjami w TV Biznes), bilbordy reklamowe na krajowej drodze nr 7, turystyczne monety „Jazzorak”, stworzenie i wydanie bajki o „Optymiście, żeglarzu z Iławy” oraz organizacja Dnia Królowej Holandii, gdzie ostatnio w rajdzie rowerowym wzięło udział ponad 400 osób.

Włada biegle holenderskim i niemieckim, angielski zna w stopniu komunikatywnym. Znajomość języków obcych ułatwiała mu współpracę z zagranicą.

– Jeszcze w walentynki 14 lutego wraz z moją 5-letnią córką chodziłem po ulicach Iławy i rozdawałem mieszkańcom galaretki mojego pomysłu z napisem „I love Iława”, przekazując pozdrowienia od burmistrza Ptasznika. Następnego dnia dostałem od niego wypowiedzenie… – kwituje Ambroziak. – Szczerze mówiąc miałem jednak wrażenie, że burmistrz wręcza mi je wbrew sobie, jakby decyzję o tym podjął ktoś inny.

Michał Młotek propozycję burmistrza przyjął. Ambroziak jeszcze nie zadecydował, co zrobi. Kierownikiem wydziału pozostaje do końca maja.

NATALIA ŻURALSKA
RADOSŁAW SAFIANOWSKI


Kierownik wydziału
Piotr Ambroziak dostał
propozycję przejścia
na stanowisko inspektora,
co oznacza dla niego degradacjęInspektor Michał Młotek
już przyjął od burmistrza
propozycję awansu
na miejsce Ambroziaka


  2010-03-17  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
102821083REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.