Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Więcej...

INFORMACJE

2006-07-05

Rośnie nowa stacja paliw


Od sierpnia zacznie działać niewielka stacja paliw przy ul. Wyszyńskiego w Iławie, koło supermarketu Kaufland. Opatrzona będzie marką 1-2-3, której właścicielem jest norweski koncern Statoil.


Stacje paliw 1-2-3 to kolejna (obok na przykład znanej już Preem) marka należąca do koncernu Statoil. Stacje tego typu określa się często mianem „ekonomicznych” – oferują one maksymalnie niskie ceny paliw, przy jednoczesnym ograniczeniu usług dodatkowych stacji (brak np. sklepu, myjni i wypożyczalni przyczep).

Marka 1-2-3 nie jest jeszcze w Polsce popularna: w planach dopiero jest uruchomienie do końca 2006 roku około 30 stacji 1-2-3 w skali kraju.

– W Iławie chcemy uruchomić stację w pierwszej dekadzie sierpnia – powiedziała „Kurierowi” Krystyna Antoniewicz-Sas, rzecznik prasowy Statoil Polska. – Zbudowane zostaną dwie wiaty, pod którymi sprzedawane będą wyłącznie paliwa płynne z gazem LPG włącznie.

Jak zapewnia rzecznik, ceny paliw mają tu być korzystniejsze niż na macierzystych stacjach Statoil, właśnie ze względu na ekonomiczny charakter stacji, której koszty prowadzenia będą dużo niższe. Obsługiwać ją będzie maksymalnie dwóch pracowników.

– Niższa cena nie oznacza gorszej jakości. Paliwa sprzedawane w stacji 1-2-3 pochodzą dokładnie z tego samego źródła, co paliwa sprzedawane na stacjach sieci Statoil – zastrzega Antoniewicz-Sas. – Poza tym jakość naszych paliw stale kontroluje zewnętrzny, szwajcarski audytor, który próbki pobiera wyrywkowo z naszych stacji na terenie całego kraju, nie informując nas o tym wcześniej.

Ceny paliw na stacji mają być ustalane centralnie, ale z uwzględnieniem cen na lokalnym rynku. Stacja nie będzie całodobowa. Czynna ma być w godzinach 6:00-22:00.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI

PROTEST NIE ZASZKODZIŁ

Mieszkańcy okolic budowanej stacji próbowali protestować przeciwko tej inwestycji. Zareagowali jednak za późno (dopiero po pierwszym artykule, jaki o budowie stacji ukazał się w „Kurierze Iławskim”).

Oto wypowiedź iławskiego radnego Eugeniusz Dembka (który także mieszka w sąsiedztwie budowy) z majowej sesji Rady Miejskiej w Iławie:

„Z uwagi na dochodzące nas słuchy o planowanej inwestycji w postaci budowania stacji paliw na terenie KAUFLANDU przy ul. Wyszyńskiego my, mieszkańcy ul. Wojska Polskiego i Wyszyńskiego stanowczo protestujemy przed lokalizacją wyżej wymienionej stacji w pobliżu naszych zabudowań.

Usytuowanie stacji w tym rejonie spotęguje i tak już duży ruch samochodów w tej części miasta, a środowisko naturalne stanie się wielce nieprzyjazne i szkodliwe dla otoczenia.

Popełnione kilka lat temu błędy w postaci lokalizacji dużych placówek handlowych w centrum miasta spowodowało zajeżdżanie go z zewnątrz dużą ilością pojazdów samochodowych stwarzających hałas i zanieczyszczenia powietrza trującymi spalinami, tworzącymi niejednokrotnie smog, bardzo uciążliwy i szkodliwy dla otoczenia. Dlatego też, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci, a także wszystkich użytkowników pojazdów w tym rejonie i przechodniów, sprzeciwiamy się zamiarom wybudowania kontrowersyjnej stacji paliw.

Żeby nie być gołosłownym, proponuję inne miejsca, które mogłyby wprowadzić konkurencyjność na naszym rynku paliwowym. A więc przy obwodnicy można tam z pięć stacji postawić, a nawet można i przy starostwie, gdzie został zlikwidowany pomnik w postaci czołgu i postumentu. Tam też można postawić stację paliw, skoro to jest takie bezpieczne, nietrujące, odsysacze itd. To wszystko jest naprzeciw szpitala. Ciekawe, czy się ktoś będzie buntował”.
Pod Kauflandem w Iławie budują stację paliw 1-2-3, która należy do koncernu Statoil. Stawia ją firma z Sopotu, zaś kierownikiem budowy jest Stanisław Rek z Iławy.

  2006-07-05  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97287504REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.