Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2016-04-27

Region. Sprawdzamy kalendarz koncertów


Mietek Szcześniak czy Majka Jeżowska? A może bezpłatny koncert Comy zamiast płatnego TSA? Zaglądamy do kalendarzy imprez regionu Iławy w poszukiwaniu najciekawszych propozycji i sprawdzamy, kiedy terminy wydarzeń pokrywają się ze sobą.

Najbliższym wydarzeniem jest recital Alicji Majewskiej z akompaniamentem Włodzimierza Korcza i kwartetem smyczkowym, który 1 maja odbędzie się w iławskim kinoteatrze. Zła wiadomość jest taka, że bilety dawno zostały sprzedane.

Za to można nadal kupić wejściówki (w cenie 5 zł) na Festiwal Cittaslow w Lubawie, który odbędzie się 21 maja. Miasto to jest członkiem Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, a ideą tej inicjatywy jest wspieranie potencjału niewielkich miast. Z tej okazji na lubawskim stadionie odbędzie się koncert zespołów disco polo Akcent i Faster.

CO WYBRAĆ?

Wertując kalendarze, dopatrzyliśmy się kilku pokrywających się terminów imprez.

15 maja w iławskim amfiteatrze wystąpi Mieczysław Szcześniak. Koncert organizowany jest z okazji Marszu dla Życia i Rodziny. Tego samego dnia w Kisielicach z okazji Gminnych Dni Rodziny zagra Majka Jeżowska. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Wyżej wymienione koncerty różnią się od siebie gatunkowo i można przypuszczać, że ludzie wybiorą ten, który bardziej im odpowiada.

Problem pojawi się 25 czerwca. Na ten dzień zaplanowano dwa duże wydarzenia dla fanów muzyki rockowej. W Iławie odbędzie się Fama Rock Festiwal, gdzie gwiazdą wieczoru będzie TSA. Z kolei w Suszu z okazji zawodów w triathlonie zagra Coma. Ważna różnica jest taka, że bilet na imprezę w Iławie kosztuje 20 zł, a w Suszu jest ona bezpłatna.

Kolejny dylemat iławianie będą mieli w ostatni weekend sierpnia. Kiedy w amfiteatrze odbywał się będzie kabareton (Kabaret Młodych Panów i Smile, piątek 26 sierpnia), to w Lubawie odbywał się będzie koncert zespołu Enej. Podobnie będzie następnego dnia, w sobotę 27 sierpnia: w Iławie zagra raper Grubson, zaś w Lubawie zespół Kombi. Z kolei w niedzielę 28.08 dla lubawian zagra Lady Pank.

Należy podkreślić, że lubawskie koncerty zaplanowano z okazji 800-lecia miasta i będą bezpłatne. Tymczasem za kabarety i występ rapera w Iławie trzeba będzie zapłacić. Ceny biletów nie zostały jeszcze ustalone.

Dla imprezowiczów nieco kłopotliwa może też być sobota 23 lipca. Tego dnia w ramach Dni Zalewa zagra Czadoman z popularnym głównie wśród młodzieży hitem „Ruda tańczy jak szalona”. W tym samym czasie trwać będzie drugi dzień Festiwalu nad Jeziorakiem w Siemianach. Trwa ustalanie szczegółów tej imprezy, ale dziś wiadomo, że będzie ona płatna i wystąpią: kabarety Chatelet i K2, Robert Kasprzycki z zespołem, Janusz Radek, Czerwony Tulipan oraz pretendentka do Eurowizji Dorota Osińska. Jednego dnia imprezę prowadzić ma Krzysztof Tyniec, zaś drugiego Conrado Moreno. Szczęśliwie drugi dzień Dni Zalewa (niedziela, 24 lipca), kiedy wystąpi Loka, nie pokrywa się z pierwszym dniem festiwalu w Siemianach (piątek, 22 lipca). Koncerty w Zalewie będą darmowe.

CZERWIEC

Co ciekawego czeka nas w czerwcu? W dniach 11-12.06 odbywać się będą Dni Susza. Pierwszego dnia imprezy zaplanowano galę muzyki disco polo z udziałem zespołów Etna, CamaSutra i News. Przed galą zagrają także Babsztyl i Colorado Band. Z kolei następnego dnia odbędzie się koncert zespołu reggae Tabu. Wstęp wolny.

Tydzień później (17-18.06) w Iławie odbędzie się dwudniowa impreza dla fanów hip-hopu Park Jam 2. Zaplanowano szereg warsztatów, a na zakończenie w amfiteatrze wystąpi raper Bisz B.O.K. Wstęp wolny.

W ten sam weekend, ale 18 i 19 czerwca, odbędą się też Dni Kisielic. Organizatorzy dopinają program, a dziś wiadomo, że wystąpi Andrzej Rybiński. Kolejnych wykonawców poznamy w najbliższym czasie.

Na zakończenie miesiąca, 26 czerwca, propozycja dla smakoszy. W Nowej Wsi koło Iławy odbędzie się Święto Indyka, podczas którego także będą koncerty – organizatorzy dopinają szczegóły.

WAKACJE

Początek lipca (1-3.07) to mocne, imprezowe uderzenie z sąsiedniego Nowego Miasta Lubawskiego. Najpierw Dni NML, podczas których wystąpią Nomakeup i Roots Rockers. Następnie Szynaka Day z gwiazdami: Boys, Sylwia Grzeszczak, Ingrid i Kayah. Wszystko za darmo!

W następny weekend (9-10.07) Dni Iławy. Gwiazdą święta miasta będzie szkocki muzyk Ray Wilson, który miał krótki epizod w legendarnym zespole Genesis (zaśpiewał na jednej płycie). Szkoda tylko, że ten wykonawca w ubiegłym roku gościł już w Iławie, także mieszkańcom zaserwowane zostanie odgrzewane danie – ale za to z darmowym wstępem. Oprócz niego wystąpi zespół Leszcze, którego od 2016 roku „twarzą” i wokalistą jest aktor Kacper Kuszewski, znany z roli Marka Mostowiaka w serialu „M jak miłość”. Na Dniach Iławy zagrają także: The Postman, Karpowicz Family, Andrzej Cierniewski i Damian Holecki. Na wszystkie występy wstęp wolny.

30 lipca w iławskim amfiteatrze koncert zespołu Electric Light Orchestra Classic. Jak to możliwe, że zagra u nas legendarny zespół, który zakończył działalność w 1986 roku? No właśnie niemożliwe. Wspomnianych muzyków ze słynnym ELO łączy tylko to, że odgrywają jego utwory. Impreza będzie biletowana. Dziś cena wejściówki to 40 zł, zaś od lipca wzrośnie do 45 zł.

Ostatniego dnia lipca w Szałkowie odbędzie się doroczne Spotkanie z Folklorem. A co w sierpniu? Wcześniej wspomniane Dni Lubawy oraz imprezy, które w tym samym czasie odbywać się będą w Iławie. A poza tym w kalendarzu nie mogło zabraknąć biletowanego Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting (5-7.08) w Iławie.

Z kolei 20 sierpnia w Wikielcu odbędzie się kolejna edycja Święta Mleka. Będą koncerty, ale dziś nie są jeszcze znani wykonawcy. Można się jednak spodziewać zespołów z klimatu disco polo.

KRYSTIAN KNOBELZDORF25 czerwca fani rocka będą musieli wybrać między
płatnym koncertem TSA z Markiem Piekarczykiem w Iławie,
a bezpłatnym koncertem Comy w Suszu


Podczas DNI IŁAWY zagrają między innymi Leszcze
z nowym wokalistą Kacprem Kuszewskim,
aktorem znanym z „M jak miłość”

  2016-04-27  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98537024REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.