Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Więcej...

INFORMACJE

2012-10-17

Radny Dembek wyznał miłość burmistrzowi


Remont sali gimnastycznej przy gimnazjum nr 1, warsztaty dla przewodników i oszczędności w budżecie – o tym m.in. debatowali radni na ostatniej sesji rady w iławskim ratuszu.


– Odbyło się spotkanie robocze dotyczące wstępnej koncepcji budowy sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 1. Co postanowiono? – prosił o wyjaśnienie radny Roman Waruszewski na ostatnim posiedzeniu miejskiej rady.


DWIE KONCEPCJE
DO WYBORU

– To było bardzo robocze spotkanie – tłumaczyła wiceburmistrz Mariola Zdrojewska. – Wykonawca projektu został wyłoniony w drodze przetargu i jest nią firma z Poznania. Przygotuje dwie koncepcje, z których wybierzemy jedną i zostanie ona zrealizowana. Na spotkaniu przedyskutowaliśmy bardzo wstępną koncepcję. Czekamy teraz na konkretne projekty i wtedy będziemy decydować, co dalej.

Radny dopytał, kiedy projekt będzie realizowany.

– Przetarg na wykonanie inwestycji będzie ogłoszony w przyszłym roku, gdy zakończone zostaną prace projektowe – odpowiedziała Zdrojewska.


PRZEWODNICY NA START

– Wiosną wydział promocji organizował akcję odnośnie szkolenia przewodników – przypomniał radny Waruszewski. – Ilu młodych przewodników wyszkolono w ramach tej akcji i jakie były z tego korzyści?

Burmistrz scedował odpowiedź na Michała Młotka, szefa wydziału promocji w iławskim ratuszu.

– Trudno jest zostać w Polsce przewodnikiem – odparł Młotek. – Potrzeba do tego bardzo dużo pieniędzy, bardzo dużo czasu i bardzo dużej wiedzy. Wiele osób zniechęca się, by odbyć taki kurs organizowany prze PTTK. Skutkuje to tym, że w Iławie mamy tylko jednego wykwalifikowanego przewodnika Wiesława Skrobota. W związku z tym zdecydowaliśmy się, by przeprowadzić cykl warsztatów dla młodzieży ze szkół średnich, by ich zaktywizować. W okresie naboru zgłosiło się do nas około 25 osób. Trzy najbardziej aktywne osoby w okresie sezonu turystycznego, przez cały lipiec i sierpień, były zatrudnione w biurze Informacji Turystycznej. Liczymy, że te osoby zgłoszą się, by odbyć kurs przewodnicki, bo przewodników w Iławie potrzebujemy.


SPACEREM PO MIEŚCIE

W wakacje odbywały się również darmowe piesze wycieczki po Iławie.

– Za oprowadzanie turystów po mieście odpowiedzialni byli właśnie słuchacze tych warsztatów – dodał Młotek. – W każdy wakacyjny weekend w południe, gdy zabrzmiał hejnał, spod ratusza ruszała wycieczka. Informacje były zamieszczane w każdych obiektach noclegowych. Gdy świeciło słońce, było nawet około 50 chętnych do zwiedzania miasta. Urozmaiciło to miniony sezon turystyczny.


PARKINGU BRAK

– Czy na ul. Wojska Polskiego, między urzędem skarbowym a ulicą Wyszyńskiego można byłoby zrobić parking? – pytał radny Eugeniusz Dembek. – Co roku piszę o tym na liście moich wniosków do budżetu. Gdyby co rok chociaż ze dwie moje pozycje były realizowane, to byłbym zadowolony. Gdyby burmistrzem był Jarosław Maśkiewicz, byłoby to już dawno zrobione.

Radny Dembek proponował również zlikwidować bagienko przy ul. Gdańskiej lub je uporządkować.

– Panie radny, chciałbym zrobić wszystko, czego sobie życzycie – odpowiedział burmistrz Włodzimierz Ptasznik. – Trzeba jednak mierzyć siły na zamiary. Jest pan przeciwny podniesieniu podatków, z których miasto ma pieniądze, więc przeczy pan samemu sobie. Być może pana ulubieniec zrobiłby to wszystko, ja w tej chwili nastawiłem się na te duże inwestycje. Oczywiście jeśli będą pieniądze, będziemy realizować również te mniejsze.

Burmistrz przyznał, że bagienko na Gdańskiej nie zdobi Iławy.

– Nie wiem jednak, czy ta sprawa powinna być załatwiona w pierwszej kolejności – dodał. – W październiku będziemy rozmawiali o przyszłorocznych inwestycjach i być może wyłonimy w trakcie dyskusji jakąś najpilniejszą potrzebę.


MIŁOSNE WYZNANIE

Dembek zastrzegł, że były burmistrz nie był jego ulubieńcem.

– Pieniądze są, tylko trzeba nimi dobrze gospodarować. Ja wszystkich jednakowo lubię. Kocham pana jak nikt inny – odparł radny, a na sali wszyscy wybuchnęli śmiechem.

Dyskusję przerwał przewodniczący rady Roman Groszkowski.

– Przerwę, bo jeszcze burmistrz zadeklaruje to samo w drugą stronę i wtedy dopiero będzie... – zaśmiał się przewodniczący.


ZAMIAST CIASTEK
BILETY DLA DZIECI

– Mam propozycję, by zaoszczędzić trochę pieniędzy – zaproponowała radna Anna Zakrzewska. – Materiały dla radnych mogłyby być przekazywane wyłącznie w formie elektronicznej. Ponadto w czasie sesyjnych obrad i posiedzeń komisji moglibyśmy zrezygnować z napojów i kaw oraz słodyczy. To przyniosłoby jakieś oszczędności, tym bardziej, że zaostrzone zostały kryteria odnośnie darmowych dojazdów autobusami dzieci do szkół.

NATALIA ŻURALSKA

Wiceburmistrz Mariola Zdrojewska tłumaczyła problem remontu sali gimnastycznej gimnazjum nr 1


Burmistrz Włodzimierz Ptasznik twierdzi, że zrobiłby wszystko, o co proszą radni, gdyby miasto miało na to pieniądzeSzef miejskiej promocji Michał Młotek powiedział, że w Iławie potrzeba przewodników


Radny Roman Waruszewski pytał o salę gimnastyczną przy iławskim gimnazjum nr 1 oraz o warsztaty dla przewodników


Radny Eugeniusz Dembek nie dość, że pożyczył okulary od radnej Anny Zakrzewskiej, to na dodatek wyznał na sali sesyjnej miłość burmistrzowi

Sala gimnastyczna przy gimnazjum nr 1
jest w tak fatalnym stanie, że nie wolno prowadzić zajęć.
Powstaje projekt remontu. Przetarg na jego realizację
będzie ogłoszony w przyszłym roku

  2012-10-17  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97413236REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.